Баграєв Микола Георгійович: екснардеп, медіамагнат і засновник "Таврійських ігор"
Баграєв Микола Георгійович — чотири рази обирався народним депутатом, встигнувши побувати як в БЮТ, так і в Партії регіонів.
Біографія
Микола Георгійович Баграєв народився 19 червня 1964 року в місті Дігора (Північна Осетія, РФ).
Освіта
Микола має дві вищі освіти. Диплом інженера-будівельника він отримав в сільськогосподарському інституті міста Херсона (1987). Міжнародну економіку Баграєв вивчав у Київському національному економічному університеті (2005).
Сім'я
Баграєв одружений. Дружину звуть Світлана (1966 року народження). Вона за освітою психолог. У цьому шлюбі народився син Руслан (1988 р.н.) і дочка Людмила (1990 р.н.).
Кар'єра
За словами самого Баграєва, перші гроші він почав заробляти з п'ятнадцяти років. Підробляв тим, що розвантажував вагони, працював на будівництві, їздив на літніх канікулах в будзагони.
Протягом року після закінчення сільгоспінституту, Баграєв працював на посаді старшого інженера у відділі капітального будівництва АПСК «Краса Херсонщини». Потім Микола зайнявся комсомольською діяльністю. До розвалу Радянського Союзу він займав керівні посади в міському комітеті комсомолу Каховки.
У 1992 році Баграєв став засновником музичного фестивалю "Таврійські ігри", який проходив в Каховці. Через шість років в місті Скадовськ він заснував ще один музичний фестиваль — "Чорноморські ігри", який збирав талановитих дітей у віці від 6 до 16 років. У 1999 році Микола був одним із засновників театрального фестивалю під назвою "Мельпомена Таврії".
На початку "нульових" Микола був членом Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Баграєв займався організацією масштабних заходів загальнодержавного значення: День Незалежності України, День Соборності України, День Конституції України, День Перемоги, День Києва.
Він був акціонером сільгосппідприємства «Інпрокомсервіс», яке займалося виробництвом соняшникової олії.
Баграєв чотири рази (2002, 2006, 2007 і 2012) обирався до Верховної Ради. У перший раз став народним депутатом, перемігши на мажоритарному окрузі № 186 в Херсонській області. Потім двічі проходив до парламенту за списками Блоку Юлії Тимошенко (обидва рази під 45-м номером), а в 2012-му році — від Партії регіонів (№51).
У 2008 році прем'єр-міністр Юлія Тимошенко призначила Баграєва своїм позаштатним радником.
Після 2014 року Баграєв відійшов від політики. Він зайнявся розвитком телеканалів М1 і М2 та декількох радіостанцій: Русское Радио Україна, Хіт FM, Kiss FM, Радіо ROKS, Мелодія FM, Радіо Relax. Заснував премію "M1 Music Awards".
Екснардеп став президентом компанії "Таврійські Ігри", очолив Наглядову раду радіогрупи "ТАВР Медіа". Навесні 2018 року Микола зайняв посаду Почесного Консула Республіки Корея в Херсонській, Дніпропетровській і Запорізькій областях.
Компромат
У 2010 році Баграєва виключили з біло-сердечної фракції БЮТ. Причиною стало те, що нардеп проголосував за Податковий кодекс, який був внесений до парламенту депутатами-"регіоналами". Через рік Микола став членом Партії регіонів, а в 2012 році переобирався в Верховну Раду від цієї політсили.
У 2012 році журналісти дорікали нардепу в тому, що він на руках "носить весь курортний бюджет Скадовська". На зап'ясті Баграєва помітили швейцарський годинник, вартістю приблизно 166 тисяч доларів. "Приблизно десь скільки виділено з бюджету на розвиток курортної галузі Скадовська в 2012 році".
Декларація
В останній раз Микола Баграєв подавав декларацію у 2013 році. На той момент дохід народного обранця був 1,6 мільйона гривень, а члени його сім'ї заробили 3,6 мільйона.
У парламентарія була земельна ділянка (1004 кв.м.) та житловий будинок (475,1 кв.м). Також ділянку (2759 кв.м.) і будинок (946 кв.м.) мали у володінні родичі Баграєва. У дружини і дітей Миколи було два автомобілі: Porsche Cayenne 2013 року випуску і Mercedes-Benz S500 2006 року випуску.