Микола Васильович Банчук: юрист, екс-заступник генпрокурора та адвокат
Банчук Микола Васильович – заслужений юрист України, який працює більше 30 років у різних галузях правової сфери. Про нього повідомляє Політека.
Біографія
Банчук Микола Васильович, народився 22 вересня 1959 року в селі Михалкове, Сокирянського району Чернівецької області.
Сім’я
Одружений, має сина.
Освіта
Микола Банчук закінчив середню Михайлівську школу в 1977 році.
З листопада 1977 року по 1979 рік – служба в лавах Збройних сил.
У 1981-1986 роках навчався на юридичному факультеті Київського державного університету.
Кар’єра
- Микола Банчук з 1988 по 1996 рік працював у прокуратурі Чернівецької області і займав такі посади: слідчий прокуратури, старший слідчий, слідчий з особливо важливих справ прокуратури в місті Чернівці, пізніше – слідчий з особливо важливих справ прокуратури Чернівецької області.
- З 1996 року по 1997 рік – слідчий в особливо важливих справах відділу розслідування кримінальних справ у сфері економіки управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генпрокуратури України.
- З 1997 року по 1999 рік Микола Банчук очолював прокуратуру міста Чернівці.
- З червня 1999 року по січень 2000 року працював заступником прокурора в Києві.
- З січня 2000 року по січень 2005 року Микола Банчук очолював прокуратуру Херсонської області.
- З січня 2005 року по листопад 2010 року перебував на державній службі на посаді директора Департаменту кадрової політики, освіти і науки Міністерства охорони здоров’я України.
- З листопада 2010 року по лютий 2014 року — заступник начальника Головного управління представництва в суді.
- У лютому 2014 року Банчук Микола Васильович призначений заступником Генерального прокурора України і затверджений членом колегії Генпрокуратури України.
- З 7 липня 2014 року — старший помічник Генерального прокурора України з особливих доручень Апарату Генпрокурора України.
Представляючи Генеральну прокуратуру України, був безпосередньо залучений в організацію стримування агресії Російської Федерації проти України.
- На даний час – займається адвокатською діяльністю в юридичній фірмі «М. Банчук». Здійснює захист інтересів громадян у кримінальному, господарському, цивільному та адміністративному судочинстві.
Рейтинг политика
Микола Банчук – заслужений юрист України, нагороджений орденом За заслуги III ступеня, наказом Генерального прокурора України його нагороджено нагрудними знаками “Почесний працівник прокуратури.
Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури “I ступеня. Завдяки тому, що Микола Васильович працював у правоохоронних органах, центральних органах виконавчої влади та в апараті Генерального прокурора України він має безцінний досвід.
Зарекомендував себе висококваліфікованим фахівцем в різних галузях права. Завдяки професіоналізму та багаторічному досвіду Микола Васильович успішно вирішує юридичні проблеми різного масштабу і складності в сферах цивільного, господарського, адміністративного та кримінального права.
Щоб дізнатися більше про Миколу Банчука, журналісти поспілкувалися з його колегою – колишнім прокурором Генічеського району Олександром Касьяненком.
«Коли Миколу Банчука призначили прокурором Херсонської області, – розповів Олександр Касьяненко, – я вже працював прокурором Високопільського району.
Олександр Касьяненко розповів, що Микола Банчук професіонал і людина чудова – добрий, хороший, толерантний. До своєї роботи завжди ставився дуже відповідально, а головне справедливо.
Цитати та заяви
Під керівництвом заступника Генпрокурора України Миколи Банчука в прокуратурі Донецької області відбулася нарада керівників правоохоронних органів та військових регіону. Метою її проведення стало створення спільних заходів для боротьби зі злочинністю в Донецькій області з урахуванням ситуації, що склалася на сході України.
“Наше спільне завдання – перекрити фінансування тероризму в Донецькій області”, – заявив Микола Банчук.
Однією з головних проблем, з якою довелося зіткнутися правоохоронним органам – прояв сепаратизму і заклики до зміни територіальної цілісності України.
“Це дії, які заборонені законами України та міжнародним законодавством. Як юристи ми повинні аналізувати причини і умови, які призвели до проявів сепаратизму, і вживати заходів щодо викорінення цих явищ в регіоні”, – акцентував Микола Банчук.