Микола Друзюк
  • Дата народження
    29 серпня 1984
  • Країна
    Україна
Микола Друзюк
2603

Микола Друзюк

Друзюк Микола Васильович: заступник керівника Львівської обласної прокуратури

Микола Друзюк - Фото 1

Друзюк Микола Васильович — ЗМІ називали прокурора великим корупціонером і "людиною" львівського кримінального авторитета на прізвисько "Пупс"

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Микола Васильович Друзюк народився 29 серпня 1984 року в місті Львів, Україна.

Освіта

У Миколи дві вищі освіти. У 2006 році він закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка, а через рік — Національний університет "Львівська політехніка".

Сім’я

Дружину Миколи звуть Мар'яна. До 2020 року вона працювала в Західному апеляційному господарському суді на посаді помічниці судді. Того ж року Мар'яна стала суддею Миколаївського районного суду Львівської області. У подружжя троє синів: Данило, Лук'ян і Марк.

Кар'єра

В органах прокуратури Друзюк служить з 2006 року. Був керівником Радехівської місцевої прокуратури Львівської області. У 2018 році Микола брав участь і переміг у конкурсі на зайняття посади директора Західного територіального управління Держбюро розслідування.

18 вересня 2020 року Друзюк був призначений на посаду заступника керівника Львівської обласної прокуратури. У 2021 році деякий час виконував обов'язки керівника обласного управління.

Микола Друзюк - Фото 2

Компромат

Інформаційний портал True.ua повідомляв, що у себе на малій батьківщині Микола відомий як великий корупціонер. Друзюк фабрикував справи проти автомайданівців на підтримку президента Януковича. 

Журналісти звернули увагу, що на двох з дружиною Микола мав понад 22,5 тисячі метрів квадратних землі. Представники преси також помітили, що в реєстрі майнових прав у прокурора вказано дерев'яний будиночок, що помістився на двох гектарах землі в Турківському районі Львівщини. А ось в декларацію внести цю нерухомість Микола забув. Потім правоохоронець зізнавався, що подарував будиночок і землю братові.

За словами прокурора, свого автомобіля у нього не було. Для роботи він використовував службову автівку, а в особистих цілях брав машину у брата або батька. Але ось в деклараціях Микола керування транспортними засобами родичів не вказував до 2019 року. Поки журналісти на це не вказали.

За інформацією ЗМІ, на місце на чолі Західного управління Держбюро розслідування, Друзюка просував "Пупс", він же Ігор Кривецький — львівський кримінальний авторитет, який з 2012 по 2014 рік був народним депутатом від В "Свобода".

Представники преси стверджували, що Кривецькому потрібна була людина, яка здійснювала б повний контроль над контрабандними потоками на митницях Західної України (Львівська, Закарпатська, Волинська) і прибирала непотрібних людей з його шляху через замовні справи. Кривецький нібито зміг домовитися з конкурсною комісією про перемогу Миколи Друзюка до офіційного голосування.

Микола Друзюк - Фото 3

Декларація

Згідно з довоєнними деклараціями, як водиться у прокурорів, Друзюк не мав ніякого майна. У 2019 році Микола вказав фактичним місцем проживання Львівську квартиру 83,6 (кв.м), а місцем прописки житловий будинок (170 кв. м) своєї матері. Зате у Мар'яни було дві ділянки землі та житловий будинок в Турківському районі.

На той момент річний оклад Друзюка в прокуратурі склав майже 480 тисяч. Його дружина в суді заробила трохи менше ніж 195 тисяч. Готівкою у Миколи та Мар'яни було по шість тисяч доларів.

Про поточні декларації прокурора даних немає. З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закритий.

Згадки про персону