Галушко Микола Леонідович: нардеп IX скликання ВР та колишній правоохоронець
Галушко Микола Леонідович — чотири роки служив у УБОЗі, потім займався бізнесом. У 2019 році був обраний до Верховної Ради від партії «Слуга народу» за мажоритарним округом. «Прославився» хамським спілкуванням із поліцейськими, які зупинили його автомобіль.
Біографія
Галушко Микола Леонідович народився 5 грудня 1979 року в селі Аргаяш Челябінської області Російської Федерації.
Освіта
Микола Галушко має вищу юридичну освіту, яку він отримав у 2001 році після закінчення Національної академії внутрішніх справ.
Також має другу вищу освіту. Дипломованим економістом він став в Інституті вищої кваліфікації Київського національного торговельно-економічного університету.
Сім'я
Батько — Леонід Миколайович Галушко — колишній співробітник правоохоронних органів. Очолював київське обласне Управління по боротьбі з організованою злочинністю.
З 2011 по 2017 рік Микола Галушко був одружений на дівчині по імені Галина. У 2012 році у подружжя народилася донька Дарина. Крім того, Микола має сина Леоніда.
Кар'єра
У 2002 році Микола Галушко пішов по стопах батька і став співробітником Управління по боротьбі з організованою злочинністю в Київській області.
Через чотири роки він зайнявся бізнесом. У 2006 році Галушко став виконавчим директором ТОВ «ГАЛІД» — приватної охоронної фірми.
З 2012 по 2017 рік він був директором приватного підприємства «ГАЛІД». Потім деякий час обіймав посаду радника директора Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт». У тому ж 2017 році повернувся до керівництва охоронною фірмою.
Весною 2019 року Галушко став довіреною особою кандидата в президенти Володимира Зеленського по 97-му округу (Бровари, Броварський район, селище Баришівка, місто Березань Київської області). У липні того ж року Микола взяв участь як кандидат від партії “Слуга народу” у позачергових парламентських виборах по тому ж 97-му мажоритарному округу.
За нього проголосувало 37,75% (або 31 136) виборців. Його найближчий опонент — кандидат від партії "Європейська солідарність" Олег Іваненко отримав 16% (або 13 204) виборців.
За даними громадського руху "Чесно", Галушко витратив найбільшу суму з тих кандидатів, які пройшли до парламенту. На свою перемогу на виборах він вклав 1,3 мільйона гривень.
У IX скликанні Верховної Ради Галушка увійшов до складу фракції "Слуга народу" та комітету з питань правоохоронної діяльності. Микола очолює підкомітет з питань охоронної та детективної діяльності. Також він є членом груп міжпарламентських зв'язків з Великобританією, Азербайджаном, Туреччиною, Польщею, Бельгією, Китаєм, Іспанією та ОАЕ.
За два з половиною роки парламентської діяльності Микола зробив 16 депутатських запитів, взяв участь у створенні понад сімдесяти законопроєктів і лише раз виступав з трибуни Верховної Ради.
Компромат
Інформаційний портал "Стоп корупції" на своєму youtube-каналі опублікував сюжет одним з героїв якого став Микола Галушко. Тоді ще кандидат від партії "Слуга народу" нібито зустрічався із місцевим кримінальним авторитетом Юрієм Грицуном на прізвисько Сивий, який тримає в страху містечко Березань.
За деякими даними, ще в "дев'яності" Микола був членом злочинного угруповання "Савлохи". Щоб уберегти сина від відповідальності, батько Галушки допоміг йому вступити до міліцейської академії МВС.
Але нібито кримінальне минуле не відпускало. Якось Микола вліз у бандитську суперечку з місцевими «авторитетами» та вистрілив у одного з травматичного пістолета. Але завдяки зв'язкам у міліції інцидент вдалось вирішити полюбовно.
Також Галушко нібито мав пристрасті до алкоголю, наркотиків та азартних ігор. Саме через згубні звички дружина вирішила з ним розлучитися. Коли ж він керував охоронною фірмою «Галід», з її каси зникали тисячі доларів.
У вересні 2020 року Микола у відеозверненні заявив про те, що виходить із фракції. Причина — нібито продаж місць у списках "Слуги народу" на місцевих виборах та "просто слова" замість боротьби зі старими елітами.
Після цього нардеп Дубинський, який курирував тоді Київщину на місцевих виборах, звинуватив самого Галушка у зв'язках зі “старою елітою”, а саме у переговорах із мером Броварів та прямим опонентом “Слуги Народу” Ігорем Сапожком.
У листопаді 2021 року Національне агентство з питань запобігання корупції викликало парламентаря для надання пояснень щодо його декларації за 2019 рік. Антикорупціонери виявили порушення майже на півтора мільйона гривень.
У декларації політик не вказав будівлю у Броварах, яка належить його батькові, а сам парламентарій там зареєстрований ще з 1997 року. Галушко не вказав ділянку землі в селі Гоголеве, а також відомості про дві ділянки та будинок, у якому зареєстровано його доньку. Крім цього, в звітності були відсутні 943 тисячі, які Микола вніс до свого виборчого фонду під час передвиборчої кампанії.
У грудні 2021 року видання “Українська правда” опублікувало відео річної давності. На ньому нардеп Галушко нецензурно спілкується з патрульними поліцейськими, які зупинили автомобіль його водія за порушення правил дорожнього руху. Миколай приїхав "виручати" свого водія.
Ображаючи представників правоохоронних органів, він заявив, що це машина нардепа і тому її зупиняти поліцейські не мали права. Пізніше виявилось, що Toyota Land Cruiser належить не парламентарю, а його матері.
Після того, як інцидент набув широкого розголосу, у партії «Слуга народу» вибачилися за дії свого депутата. Сам Галушко заявив, що відео в Мережу «злили» нібито через його позицію під час голосування за відставку керівника МВС Арсена Авакова, яке відбулося 15 липня.
У коментарі УП Аваков зазначив, що цей інцидент не єдиний за участю народного депутата Галушко. Колишній міністр заявив, що за фактом цього випадку він спілкувався з головою фракції «Слуга народу» Давидом Арахамією та головою комітету з правоохоронної діяльності Денисом Монастирським. За словами Авакова, вони проводили бесіди з недбалим парламентарем.
Ексочільник МВС також зазначив, що водія Галушка судом було визнано винним у порушенні правил дорожнього руху і він поніс адміністративне покарання.
Сам народний обранець в ефірі «Україна 24» заявив, що жодного порушення не було, машину зупинили незаконно. Під час своєї промови Галушко повторно образив поліцейських, які зупинили машину його водія.
Декларація
У березні 2021 року Микола Галушко опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
Нардепу належить чотири ділянки землі: дві у Броварах (9297 та 3900 кв.м.), та по одній у селі Гоголеве (1200 кв. м.) та селі Литки (800 кв.м.). У Броварах Микола має квартиру (50,6 кв.м.).
У вересні 2019 року Микола придбав за 298 тисяч гривень автомобіль Lexus LS460 2007 року випуску. За довіреністю він їздить на Toyota Land Cruiser 2020 року випуску. Марина Галушко у листопаді 2020 року купила цей автомобіль за 2,4 мільйона гривень.
У травні 2021 року парламентарій купив BMW K1600GTL 2012 року випуску за 60 тисяч. У червні та вересні він задекларував 298 тисяч та 60 тисяч гривень як дохід від відчуження рухомого майна.
У 2020 році єдиним джерелом доходу народного депутата була його зарплата в парламенті. За рік Микола одержав 441,8 тисячі. Грошові активи (банківські рахунки та готівка) народний депутат у декларації не відобразив.