Микола Галушко
  • Дата народження
    5 грудня 1979
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Микола Галушко
2069

Микола Галушко

Галушко Микола Леонідович: нардеп IX скликання ВР та колишній правоохоронець

Галушко Микола Леонідович — чотири роки служив у УБОЗі, потім займався бізнесом. У 2019 році був обраний до Верховної Ради від партії «Слуга народу» за мажоритарним округом. «Прославився» хамським спілкуванням із поліцейськими, які зупинили його автомобіль.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Галушко Микола Леонідович народився 5 грудня 1979 року в селі Аргаяш Челябінської області Російської Федерації.

Освіта

Микола Галушко має вищу юридичну освіту, яку він отримав у 2001 році після закінчення Національної академії внутрішніх справ.

Також має другу вищу освіту. Дипломованим економістом він став в Інституті вищої кваліфікації Київського національного торговельно-економічного університету.

Сім'я

Батько — Леонід Миколайович Галушко — колишній співробітник правоохоронних органів. Очолював київське обласне Управління по боротьбі з організованою злочинністю.

З 2011 по 2017 рік Микола Галушко був одружений на дівчині по імені Галина. У 2012 році у подружжя народилася донька Дарина. Крім того, Микола має сина Леоніда.

Кар'єра

У 2002 році Микола Галушко пішов по стопах батька і став співробітником Управління по боротьбі з організованою злочинністю в Київській області.

Через чотири роки він зайнявся бізнесом. У 2006 році Галушко став виконавчим директором ТОВ «ГАЛІД» — приватної охоронної фірми.

З 2012 по 2017 рік він був директором приватного підприємства «ГАЛІД». Потім деякий час обіймав посаду радника директора Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт». У тому ж 2017 році повернувся до керівництва охоронною фірмою.

Весною 2019 року Галушко став довіреною особою кандидата в президенти Володимира Зеленського по 97-му округу (Бровари, Броварський район, селище Баришівка, місто Березань Київської області). У липні того ж року Микола взяв участь як кандидат від партії “Слуга народу” у позачергових парламентських виборах по тому ж 97-му мажоритарному округу.

За нього проголосувало 37,75% (або 31 136) виборців. Його найближчий опонент — кандидат від партії "Європейська солідарність" Олег Іваненко отримав 16% (або 13 204) виборців.

За даними громадського руху "Чесно", Галушко витратив найбільшу суму з тих кандидатів, які пройшли до парламенту. На свою перемогу на виборах він вклав 1,3 мільйона гривень.

У IX скликанні Верховної Ради Галушка увійшов до складу фракції "Слуга народу" та комітету з питань правоохоронної діяльності. Микола очолює підкомітет з питань охоронної та детективної діяльності. Також він є членом груп міжпарламентських зв'язків з Великобританією, Азербайджаном, Туреччиною, Польщею, Бельгією, Китаєм, Іспанією та ОАЕ.

За два з половиною роки парламентської діяльності Микола зробив 16 депутатських запитів, взяв участь у створенні понад сімдесяти законопроєктів і лише раз виступав з трибуни Верховної Ради.

Компромат

Інформаційний портал "Стоп корупції" на своєму youtube-каналі опублікував сюжет одним з героїв якого став Микола Галушко. Тоді ще кандидат від партії "Слуга народу" нібито зустрічався із місцевим кримінальним авторитетом Юрієм Грицуном на прізвисько Сивий, який тримає в страху містечко Березань.

За деякими даними, ще в "дев'яності" Микола був членом злочинного угруповання "Савлохи". Щоб уберегти сина від відповідальності, батько Галушки допоміг йому вступити до міліцейської академії МВС.

Але нібито кримінальне минуле не відпускало. Якось Микола вліз у бандитську суперечку з місцевими «авторитетами» та вистрілив у одного з травматичного пістолета. Але завдяки зв'язкам у міліції інцидент вдалось вирішити полюбовно.

Також Галушко нібито мав пристрасті до алкоголю, наркотиків та азартних ігор. Саме через згубні звички дружина вирішила з ним розлучитися. Коли ж він керував охоронною фірмою «Галід», з її каси зникали тисячі доларів.

У вересні 2020 року Микола у відеозверненні заявив про те, що виходить із фракції. Причина — нібито продаж місць у списках "Слуги народу" на місцевих виборах та "просто слова" замість боротьби зі старими елітами.

Після цього нардеп Дубинський, який курирував тоді Київщину на місцевих виборах, звинуватив самого Галушка у зв'язках зі “старою елітою”, а саме у переговорах із мером Броварів та прямим опонентом “Слуги Народу” Ігорем Сапожком.

У листопаді 2021 року Національне агентство з питань запобігання корупції викликало парламентаря для надання пояснень щодо його декларації за 2019 рік. Антикорупціонери виявили порушення майже на півтора мільйона гривень.

У декларації політик не вказав будівлю у Броварах, яка належить його батькові, а сам парламентарій там зареєстрований ще з 1997 року. Галушко не вказав ділянку землі в селі Гоголеве, а також відомості про дві ділянки та будинок, у якому зареєстровано його доньку. Крім цього, в звітності були відсутні 943 тисячі, які Микола вніс до свого виборчого фонду під час передвиборчої кампанії.

У грудні 2021 року видання “Українська правда” опублікувало відео річної давності. На ньому нардеп Галушко нецензурно спілкується з патрульними поліцейськими, які зупинили автомобіль його водія за порушення правил дорожнього руху. Миколай приїхав "виручати" свого водія.

Ображаючи представників правоохоронних органів, він заявив, що це машина нардепа і тому її зупиняти поліцейські не мали права. Пізніше виявилось, що Toyota Land Cruiser належить не парламентарю, а його матері.

Після того, як інцидент набув широкого розголосу, у партії «Слуга народу» вибачилися за дії свого депутата. Сам Галушко заявив, що відео в Мережу «злили» нібито через його позицію під час голосування за відставку керівника МВС Арсена Авакова, яке відбулося 15 липня.

У коментарі УП Аваков зазначив, що цей інцидент не єдиний за участю народного депутата Галушко. Колишній міністр заявив, що за фактом цього випадку він спілкувався з головою фракції «Слуга народу» Давидом Арахамією та головою комітету з правоохоронної діяльності Денисом Монастирським. За словами Авакова, вони проводили бесіди з недбалим парламентарем.

Ексочільник МВС також зазначив, що водія Галушка судом було визнано винним у порушенні правил дорожнього руху і він поніс адміністративне покарання.

Сам народний обранець в ефірі «Україна 24» заявив, що жодного порушення не було, машину зупинили незаконно. Під час своєї промови Галушко повторно образив поліцейських, які зупинили машину його водія.

Декларація

У березні 2021 року Микола Галушко опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Нардепу належить чотири ділянки землі: дві у Броварах (9297 та 3900 кв.м.), та по одній у селі Гоголеве (1200 кв. м.) та селі Литки (800 кв.м.). У Броварах Микола має квартиру (50,6 кв.м.).

У вересні 2019 року Микола придбав за 298 тисяч гривень автомобіль Lexus LS460 2007 року випуску. За довіреністю він їздить на Toyota Land Cruiser 2020 року випуску. Марина Галушко у листопаді 2020 року купила цей автомобіль за 2,4 мільйона гривень.

У травні 2021 року парламентарій купив BMW K1600GTL 2012 року випуску за 60 тисяч. У червні та вересні він задекларував 298 тисяч та 60 тисяч гривень як дохід від відчуження рухомого майна.

У 2020 році єдиним джерелом доходу народного депутата була його зарплата в парламенті. За рік Микола одержав 441,8 тисячі. Грошові активи (банківські рахунки та готівка) народний депутат у декларації не відобразив.

Посилання

Facebook (офіційна сторінка)

Facebook (особиста сторінка)

Instagram 

Відео

Згадки про персону