Микола Ляшенко
  • Дата народження
    15 червня 1977
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Микола Ляшенко
3820

Микола Ляшенко

Ляшенко Микола Миколайович: незговірливий ексмер Вишневого та депутат Київоблради, якого вигнали з "УКРОПу" за прогули та свавілля

Микола Ляшенко - Фото 1

Ляшенко Микола Миколайович: за одними даними активний борець з Партією регіонів, за іншими - близький знайомий ексгубернатора Присяжнюка, з яким вони розгорнули справжні політичні ігри.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео

Біографія

Микола Миколайович Ляшенко народився 15 червня 1977 року у місті Липовець Вінницької області.

Освіта

У 1994 році Ляшенко закінчив у рідному місті середню школу №1.

Микола має три вищі освіти: військове і два цивільних. У 1998 році він закінчив Військово-інженерний інститут при Подільській державній аграрно-технічній академії. Має спеціальність «інженерна механіка». У 2004 році Ляшенко отримав диплом юриста у Національній академії внутрішніх справ України.

З 1994 по 1999 рік проходив службу у Збройних Силах України.

У 2013 році у Національному університеті державної податкової служби України (Ірпінь) Ляшенко захистив дисертацію та став кандидатом юридичних наук. Тема дисертації: "Криміналістична профілактика економічних злочинів".

Микола Ляшенко - Фото 2

У 2014 році Микола отримав свій третій диплом - держуправлінця у Національній академії державного управління.

Сім'я

Микола Ляшенко одружений, має двох синів.

Кар'єра

У 2000 році кілька місяців Микола Ляшенко працював контролером торгового залу в супермаркеті «Фоззі». Потім протягом п'яти років служив в органах внутрішніх справ. У 2009 році він очолив ТОВ «Юридичне управління».

У період з 2010 по 2011 рік Микола Ляшенко був міським головою виконавчого комітету Вишневої міської ради. Потім три роки обіймав посаду заступника голови Києво-Святошинської районної державної адміністрації. У 2014 році він став головним спеціалістом відділу охорони здоров'я Києво-Святошинської районної державної адміністрації.

Микола Ляшенко - Фото 3

З червня 2016 року Ляшенко обіймає посаду виконуючого обов'язки генерального директора в Державному підприємстві "Інноваційні-інжинірингові технології". Завдання підприємства - забезпечення комфортних, екологічно економічних вигідних умов проживання населення Київської області, з урахуванням соціальних факторів і особливостей території.

Крім того, він є директором ТОВ "Еко імперія". Основний вид діяльності - вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів та бульбоплодів.

Він очолював громадську організацію "За Вишневе". Також був одним із засновників ще однієї громадської організації - "Спортклас" (дві футбольні та одна волейбольний команди). Ляшенко виступив співзасновником таких друкованих видань, як "Народна правда Україна" і "Панорама плюс".

Микола Ляшенко - Фото 4

Ляшенко був помічником народних депутатів (Миколи Мартиненка Володимира Личука, Світлани Шмельової та Владислава Даніліна) у кількох скликаннях Верховної Ради.

У 2019 році Микола Ляшенко й сам пробував стати народним депутатом. На позачергових парламентських виборах він балотувався самовисуванцем по 95-му мажоритарному округу (місто Ірпінь, частина Києво-Святошинського району Київської області). Однак з результатом 1,72% він опинився лише на десятому місці.

Краще йшли справи у нього з місцевими виборами. Він у 2006 році обирався до міської ради Вишневого, а у 2015 році - в Київську обласну раду від партії "УКРОП".

Микола Ляшенко - Фото 5

У Київоблраді Микола Ляшенко входить у комісію з питань капітального будівництва, архітектури, транспорту і зв'язку, розвитку інфраструктурних об'єктів, паливно-енергетичного забезпечення.

Компромат

Очільником містечка Вишневе під Києвом Микола Ляшенко був недовго. Уже через рік після обрання депутати міської ради відправили його у відставку. Причиною стала нібито незговірливість міського голови з тодішнім Київським губернатором Присяжнюком.

За даними ЗМІ, "Анатолій Присяжнюк поставив перед собою завдання повністю зачистити область під себе та Партію регіонів. І виявилося, що майже весь столичний регіон знаходиться під ковпаком, крім невеликого містечка, де мером стала абсолютно непідконтрольна йому людина". Губернатор намагався "домовитися" з мером Вишневого, але цього зробити не вийшло.

І тоді, як відзначають журналісти, Присяжнюк "почав діяти надзвичайно жорстко: Ляшенко почали тягати на допити, звинувачуючи в корупції, депутати облради відверто погрожували йому".

Зрештою, губернатор зміг змістити мера. Причому, за словами представників преси, вирішальну роль в цьому зіграли депутати від опозиційної фракції "УДАР".

Микола Ляшенко - Фото 6

"Міську фракцію «УДАР» переконувати в необхідності відставки мера Ляшенко взявся ніхто інший, як нинішній нардеп від БПП, близький до чинного мера Києва Віталія Кличка Артур Палатний". Депутатів запросили на зустріч, де Палатний умовляв їх відправити Ляшенко у відставку. Остаточно переконав їх сам Віталій Кличко.

"Після розмови, як розповідає колишній член міськради Вишневого, Артур Палатний прямо при депутатах подзвонив Присяжнюку та повідомив про позитивне рішення".

Офіційно мера Вишневого звільнили за корупцію. Але після відставки Ляшенко не залишився біля розбитого корита, а отримав посаду в Києво-Святошинській РДА, що для "корупціонера" ​​досить дивно.

За іншими даними, у Миколи Ляшенка "були досить теплі відносини з ексгубернатором Київщини Анатолієм Присяжнюком, а його звільнення з посади мера та перехід у РДА - ніщо інше як політичні ігри. Сам Ляшенко це заперечує, вважаючи за краще заявляти, що активно боровся з режимом Януковича".

Микола Ляшенко - Фото 7

За перші пів року роботи сьомого скликання Київської обласної ради Микола Ляшенко пропустив понад чверть сесійних засідань.

Коли журналісти запитали депутата про причини відсутності, то Ляшенко здивувався своїм пропускам сесій і сказав, що пропустив лише одну перед новим роком.

"Я не знаю, звідки ви взяли такий відсоток: я, по-моєму, тільки одну сесію пропустив. Це перед новим роком, коли у мого батька була річниця, а всі інші я був присутній".

"Індекс його опозиційних голосувань ("проти" та "утримався") у 2017 склав 0,5%. Це означає, що депутат підтримує практично всі рішення облради".

Микола Ляшенко був виключений з фракції УКРОПу "за те, що приєднався до міжфракційного депутатського об'єднання "Єдність", яке ініціювали депутати з БПП. А згідно зі статутом партії, такі рішення член фракції не може ухвалювати одноосібно".

Микола Ляшенко - Фото 8

Голова фракції "УКРОП" в Київоблраді Денис Нестеров заявив, що "входження Миколи Ляшенка у "Єдність" без узгодження фракції суперечить статутним вимогам партії і йде врозріз з рішенням фракції. Крім того, Микола Ляшенко свідомо, без поважних причин допускав відсутність на пленарних засіданнях сесії в той час, коли фракція прийняла рішення про обов'язкову явку".

Декларація

У березні (з уточненнями в квітні) 2019 року Микола Ляшенка опублікував електронну декларацію своїх доходів за минулий рік.

Київський депутат володіє сімома земельними ділянками в Київській і Вінницькій областях, житловим будинком (68.5 кв.м.), гаражем (23.3 кв.м.), господарською будівлею (123.98 кв.м.) в Липовці, а також квартирою (45.7 кв. м.) в місті Вишневе Київської області.

Микола Ляшенко пересувається на автомобілі Hyundai Elantra 2010 року випуску. У 2018 році він придбав машину за 252 тисяч гривень.

Микола Ляшенко - Фото 9

Єдиним джерелом доходу депутат вказав зарплату у ДП "Інноваційно-інжинірингові технології". Ляшенко задекларував 43,7 тисячі гривень.

Банківських рахунків у нього немає. Готівковими коштами Микола має 810 тисяч гривень та чверть мільйона доларів.

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

Відео

Згадки про персону