Мельник Микола Іванович: суддя КСУ з мільйонними доходами, дружина якого інвестує у будівництво
Мельник Микола Іванович, розпочавши свою кар’єру в органах внутрішніх справ, у нинішній час працює суддею Конституційного суду України. Дружина правовика інвестує у будівництво, заробляючи на цьому мільйони гривень.
1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
Біографія
Микола Мельник народився 14 липня 1962 року в селі Михайлівка на Житомирщині. Має звання доктора юридичних наук, професора, заслуженого юриста України.
Сім'я
Одружений. Має дочку.
Освіта
Вищу освіту отримав у 1989 році у Київській вищій школі МВС СРСР імені Дзержинського, яка згодом була перейменована в Національну академію внутрішніх справ України.
Кар'єра
Свій трудовий шлях Микола Мельник розпочав з органів внутрішніх справ, де працював ще до того, як здобув вищу юридичну освіту. Захистивши кандидатську дисертацію, викладав у рідному університеті.
З 1994 до 1998 року працював головним консультантом Секретаріату Комісії ВРУ, яка займається боротьбою з ОЗУ та корупцією.
Згодом став заступником керівника Головного науково-експертного управління даного органу.
У 2004 році отримав посаду заступника голови Центральної виборчої комісії України. Згодом протягом 6 років обіймав керівні посади у Верховному Суді України.
У 2012-му став науковим консультантом з правових питань Центру Разумкова.
У березні 2014 року рішенням Верховної Ради призначений суддею КСУ.
Протягом 6 років був членом Вищої ради юстиції, протягом року був членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, протягом 4 років був депутатом Київської міської ради від БЮТ.
У травні 2012 року увійшов в Конституційну Асамблею, однак вже на початку 2013 року вийшов з неї по причині того, що влада України відмовилася від європейського курсу розвитку держави, а також дозволила криваве побиття учасників мирної акції на Майдані Незалежності.
Автор більше 200 наукових праць.
Компромат
Завдяки дружині Миколи Мельника дохід їх сім’ї у 2013 році перевищив 1 мільйон гривень. Наступні кілька років жінка самостійно заробляла від 1 до 3 мільйонів гривень.
Її заробіток полягає в тому, що спочатку вона вкладає гроші в нерухомість на початковому етапі будівництва, а згодом відчужує права на об’єкти, залишаючи собі різницю.
Для розвитку своєї діяльності Уляна Мельник протягом 2014-2015 років отримала позику у розмірі більше 1,5 мільйона гривень. Гроші їй надала Черненко Тетяна - співзасновниця декількох будівельних компаній у складі холдингу “КСМ-Групп”. Цікаво, що пані Мельник є співробітником однієї з компаній Черненко.
Відомо також, що серед проєктів “КСМ-Групп” - скандально відомий ЖК “Кришталеві джерела”, замовником якого являється Національна Академія Наук України. Саме у цьому житловому комплексі незабаром придбало будинок площею 316 кв.м подружжя Мельників.
Декларація
За даними електронних декларацій Миколи Мельника, за останні два роки його дохід збільшився втричі. Якщо у 2016-му він отримав 350 000 гривень, то у 2017-му - більше 1 мільйона.
У 2018 році суддя задекларував аж 3 мільйони гривень доходу. Ще 1,5 мільйона гривень принесла в сім’ю його дружина.
Крім того, Микола Іванович має чималі вклади (майже 800 000 гривень) у декількох банках, таких як “Райффайзен Банк Аваль”, “Ощадбанк”, “Банк Богуслаєв”. Ще 800 000 гривень та 55 000 доларів він зберігає готівкою. Заощадження у розмірі майже 1 мільйон гривень та 25 000 доларів задекларувала і дружина чиновника.
У власності судді знаходяться 3 чималі земельні ділянки, квартира у Києві площею 159 кв.м, невеликий житловий будинок у Коростенському районі, двокімнатне приміщення у комплексі відпочинку “Пуща Водиця” та автомобіль Toyota Camri 2008 р.в. Крім того, на дружину записаний недобудований маєток площею більше 300 кв.м у Києві.