Микола Тищенко
Микола Тищенко
501

Микола Тищенко

Тищенко Микола Миколайович: нардеп і заступник голови фракції «Слуга народу»

Тищенко Микола Миколайович — до обрання в парламент був відомим ресторатором і шоуменом. За даними ЗМІ, в молодості був бригадиром в ОПГ. У Раді відзначився кількома скандалами і бійками.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра 
  5. Скандали
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Микола Миколайович Тищенко народився 17 травня 1972 року в місті Київ.

Освіта

Микола закінчив столичну 194-ю школу. Вища освіта інженера-механіка він отримав в Київському інженерно-будівельному інституті.

Має звання майстра спорту з дзюдо.

Сім'я

Тищенко одружений третім шлюбом. Першою дружиною Миколи була його однолітка Лариса Тищенковська. У цьому шлюбі в 2005 році народився син Данило. Другий раз майбутній політик одружився з племінницею екснардепа Віталія Журавського — Іриною. У 2008 році вона перемогла в конкурсі «Міс Україна». На момент шлюбу Миколі було 39 років, Ірині — 21 рік. Пара зі скандалом розлучилася всього через кілька місяців після весілля.

Третьою дружиною Тищенко навесні 2016 року стала Алла Барановська (1995 року народження). Вона власниця мережі салонів краси і магазину косметики CLIPSE, блогер. У грудні 2017 року у подружжя народився син Давид.

Кар'єра

З кінця 1990-х років Микола зайнявся підприємництвом. У 1998 році почав відкривати свої перші ресторани в Києві. У 2007 році Тищенко заснував і очолив групу компаній мережі ресторанів «Наша карта», в яку входять такі заклади як «Велюр», «Рішельє», «Сейф», «ТургенеФ», суші-бар «Пухнастий», «Olmeca Plage», «Три вилки».

Крім ресторанного бізнесу Микола з 2005 року став з’являтись і на телебаченні. Протягом шести років (2010-2016) він брав участь в якості журі в кулінарному телешоу «МастерШеф».

У 2017 році Тищенко став ведучим восьмого сезону програми «Ревізор». Також він брав участь в телепроєктах «Ігри патріотів», «Форт Байяр», «Володар гори», «Битва українських міст», «Танці з зірками».

Згідно із системою YouControl — онлайн-сервісу перевірки компаній Микола є співзасновником або керівником більш ніж двадцяти компаній.

Влітку 2019 року ресторатор і телезірка став кандидатом в народні депутати від партії «Слуга народу» по 219-му мажоритарному округу (частина Святошинського району міста Києва). На момент подачі документів в ЦВК Микола займав посаду генерального директора ТОВ «ВКФ «РИМІД».

На виборах за Тищенко віддали свої голоси 23 702 (або 30,88%) виборці. З цим результатом він випередив на 7% нардепа VIII скликання Олександра Третьякова.

У новому скликанні парламенту Микола став заступником фракції «Слуга народу» і комітету з питань транспорту та інфраструктури. До березня 2021 року нардеп керував київською міською парторганізацією «Слуга народу», в квітні того ж року очолив Закарпатську обласну організацію СН.

У нардепа є власний благодійний фонд. Він очолює Асоціацію пляжного волейболу та міську спортивну федерацію пляжного і класичного волейболу, а також Гільдію рестораторів і підприємств громадського харчування.

Скандали

За даними ЗМІ, Тищенко під кличкою «Коля Оболонський» в «лихі 90-е» був бригадиром в столичній ОПГ «Савлохів». При чому в банді Тищенко вважався найбільш «бєспредєльним» і кривавим.

Портал «ОРД» повідомляє, що бригада Колі Оболонського «кришувала» ринки, ресторани, нічні клуби і ряд підприємств Оболонського району Києва. У 1995 році Тищенко був затриманий за вимагання. Але завдяки високим покровителям він «був узятий на поруки трудовим колективом».

Приблизно тоді ж у «розборках» із представниками іншої ОПГ нинішній парламентарій вибив око такому собі Вадиму Чорнобровому. Потім в якості залякування бригада Колі Оболонського з помпових рушниць розстріляла автівки конкурентів.

Також «ОРД» писав, що в 1998 році під час сходки двох ОПГ Коля Оболонський вбив людину, яка випадково стала свідком зустрічі злочинних угруповань. Журналісти припускають, цей злочин зійшов з рук Миколі, бо він став «стукачем» у співробітників УБОЗу.

Уже через рік Микола був оголошений в розшук за підозрою в підробці документів, а точніше закордонного паспорта. Але скоро справа була закрита завдяки покровителям Тищенко в правоохоронних органах.

Пізніше Микола вимагав гроші і навіть побив засновників нічного клубу «Бінго». Після цього йому довелося на дев'ять місяців покинути столицю. Коли ж покровителі «порєшалі» справи, Тищенко спокійно повернувся до Києва.

Видання «Досьє інфо» відзначало, що в дні Євромайдану Микола був далекий від підтримки протестуючих і нібито організовував приїзд «тітушек».

У 2015 році, тобто коли на сході України вже йшли кровопролитні бої за Донбас, ресторатор Тищенко фотографувався з довіреною особою Путіна репером Тіматі.

Ще одну кримінальну справу на Миколу заводили за фактом самовільного захоплення земель і будівництва на них його найбільших ресторанів.

У жовтні 2016 року через ресторан Миколи жителі багатоквартирного будинку в центрі Києва залишилися без опалення і гарячої води. Під закладом ресторатора «Сейф» стався прорив теплотраси. Співробітники «Київенерго» могли б вирішити цю проблему. Але Тищенко просто їх не пустив. Адже через ремонт довелося б фактично зносити ресторан.

Комунальники змушені були відстоювати право на ремонт тепломереж у суді, але, оскільки судові тяжби тривали вже кілька місяців, депутат Київради Ігор Мірошниченко безпосередньо звернувся до мера столиці з проханням втрутитися в ситуацію.

За інформацією деяких ЗМІ, місце на парламентських виборах 2019 року купив. Під час виборчої кампанії кандидат у депутати Тищенко зазивав в свої ресторани на безкоштовні обіди тих, хто прописаний по округу, на якому Тищенко збирався балотуватися. У «Слузі народу» повідомили, що це інтриги конкурентів за місце в парламенті.

Також незадовго до виборів ЦВК винесла Миколі попередження за проведення агітаційних заходів в органах державної влади, а саме в райдержадміністрації Святошино.

Тищенко вже в перший день у Верховній Раді потрапив в скандал. 29 серпня 2019 року журналістка запитала його чому саме цей день є Днем пам'яті захисників.

Новообраний парламентарій намагався піти від прямої відповіді. Коли цього не вийшло Тищенко перейшов до словесних нападок. «Мені що два роки? Я ... я більше до вас не підійду. Мені ж не два роки, а питання задаєте, як дворічному хлопчику. Це перший і останній раз, коли я з вами розмовляв», — обурився Тищенко і сховався від телекамер.

Громадський рух «Чесно» повідомляло, що незважаючи на законодавчу заборону політикам втручатися в освітні процеси, Тищенко взяв участь на лінійках в двох столичних школах, перевірив хід ремонтних робіт і відвідав ще в один навчальний заклад з ревізією процесу оновлення їдальні.

На думку журналістки Марини Данилевич, депутатський мандат Миколі Тищенку потрібен лише для того, щоб уникнути виплати мільйонних боргів, а також піти від кримінальної відповідальності за іпотечні махінації і бандитські методи ведення бізнесу. Сам же шоумен стверджує, що прийшов в парламент «працювати і змінювати країну».

У березні 2020 року нардеп і колега Тищенко по фракції Гео Лерос в своєму Фейсбуці повідомив про те, що Микола з одним з бізнес-партнерів «кинули банк більш ніж на 2 млн доларів».

За словами Лерос, ще в 2007 році Тищенко взяв кредит, потім підробив документи, а після незаконно вивів заставне майно. Підприємцю була вручена підозра. Але глава Офісу президента Андрій Єрмак нібито допоміг закрити кримінальну справу.

Не дуже добрі відносини встановилися у Тищенко з ще одним своїм колегою по фракції — Олександром Куницьким. На засіданні фракції Микола звинуватив колегу в «зливі» інсайдерської інформації в інтернет. Відео скандалу опублікував сам Куницький.

Встиг нардеп і майстер спорту з дзюдо поскандалити також з опонентами у Верховній Раді. Так, він влаштував бійку з Миколою Скориком з ОПЗЖ. Той обурився ситуацією, пов'язаною з відхиленням створення ТСК з розслідування масових заворушень в Одесі. Скорик штовхнув плечем Тищенко, після чого інші депутати намагалися перешкодити початку бійки.

Під час бійки «слуга народу» навіть відірвав Скорику гудзик. Пізніше в кулуарах Ради він обізвав противника «жлобом».

У квітні 2020 року народний обранець VIII скликання Ігор Мосійчук повідомив у своєму телеграм-каналі, що помічник нардепа Тищенко — Дмитро Богдан був тією людиною, яка «замінувала» Олександрівську лікарню в Києві.

Ще один скандал за участю Миколи стався також в квітні 2020 року. На цей раз він вступив в конфлікт з блогером і волонтером Лілією Багіровою. Дівчина займалася допомогою рятувальникам і постраждалим від пожеж у Київській та Житомирській областях. За її словами нардеп зібрався допомогти, а на ділі все це виявилося піаром і тотальною бездіяльністю.

Лілія розповіла в своєму дописі, як на зустрічі з Тищенко, він почав запевняти її в тому, що все тепер «під контролем» і держава виділила 25 млн грн. Це обурило блогера. Далі, згідно з версією Багірової, між ними сталася перепалка.

Лілія розповідає, що під час зустрічі їх знімали на камеру помічники депутата. Але як тільки вона сказала, що від Тищенко немає ніякої допомоги, їх перестали знімати. Потім Багірова заявила, що парламентарій почав писати повідомлення з погрозами того, що у неї будуть проблеми з СБУ через її роботу в Росії. Пізніше з'ясувалося, що від імені Тищенко Багіровій погрожував відомий пранкер «Джокер».

24 квітня 2020 року в ефірі одного з телеканалів «слуга народу» Тищенко назвав Чорнобильську трагедію святом. «Користуючись нагодою, хотів би нагадати, що 26-го буде свято дуже велике, дуже важливе ... це трагедія — Чорнобильська катастрофа. І хочу нагадати всім вам, про те, що... не забудьте привітати, подякувати, вклонитися всім людям, які багато-багато років захищали нас від цієї катастрофи», — заявив він.

Журналісти видання «Бігус.Інфо» помітили, що під час карантину в 2020 році заклад Тищенко під назвою «Велюр» продовжував працювати, незважаючи на заборону. Його відвідували депутати, чиновники і бізнесмени. Потім екснардеп Олег Ляшко показово заклав вхід в ресторан цеглою.

Декларація

У березні 2021 року Микола Тищенко опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

У нардепа немає власної нерухомості. Тищенко безкоштовно користується двома столичними квартирами (53,4 і 158,1 кв.м.) та машиномісцем (21,5 кв.м.). Аллі Баранівській належить земельна ділянка (1000 кв.м.) і квартира (74,4 кв.м.) в Києві. У спільній власності вона володіє нежитловими приміщеннями (283,5 кв.м.) та машиномісцем (25,8 кв.м.).

З цінного рухомого майна Миколі належить дев'ять швейцарських годинників, Аллі — сумочки, хутряна парка, клатчі, ювелірні вироби відомих брендів, а також сім пар швейцарських годинників.

У серпні 2019 року Тищенко придбав автомобіль Mercedes-Benz S400 за 2,6 мільйона гривень. Барановська їздить на Mercedes-Benz E400. У січні 2020 року Алла придбала машину за 1,3 мільйона.

За 2020 рік сукупний дохід політика склав 1,1 мільйона гривень. Барановська за минулий рік заробила 7,4 мільйона гривень. Крім того, Микола зробив подарунок своїй дружині в негрошовій формі на суму в 3,7 мільйона гривень.

У банках у парламентарія зберігається 159 тисяч гривень і 1500 доларів. Готівковими коштами Тищенко задекларував 37 тисяч доларів, 6,8 мільйона гривень і 11 тисяч євро. У Баранівської готівкою є 9,3 мільйона гривень і 130,8 тисячі доларів.

Посилання

Facebook

Instagram

Відео

Згадки про персону