Царенко Микола Григорович: дніпровський депутат-масон та політичний флюгер
Царенко Микола Григорович - депутат, який змінює партії в залежності від влади та бізнесмен, підозрюваний у спробі рейдерського захоплення оздоровчого комплексу у Трускавці.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео
Біографія
Микола Григорович Царенко народився 15 липня 1953 року у селі Івангород Чернігівської області.
Освіта
Микола за освітою інженер-будівельник (1981). У 2005 році Царенко закінчив аспірантуру за напрямком державне управління.
Сім'я
Даних про сімейний стан в відкритих джерелах немає.
Кар'єра
Першим місцем роботи Миколи став Дніпропетровський дослідний завод засобів механізації. Тут з 1975 по 1983 рік Царенко працював спочатку слюсарем-складальником металоконструкцій, потім інженером-технологом, старшим майстром та заступником начальника виробництва.
У 1983 році він очолив відділ капітального будівництва Управління громадського харчування дніпропетровського обласного виконавчого комітету. Через два роки він став генеральним директором, а пізніше головою правління ЗАТ «ДОПСОК».
У 2006 році Царенко обійняв посаду голови Наглядової ради ПрАТ «Девелоперська компанія «Пантеон». Крім того, навесні 2015 року Микола очолив Регіональне представництво ICC UKRAINE на Дніпропетровщині. Царенко має частку в десяти компаніях, які займаються будівельним бізнесом.
Микола Царенко тричі (2002, 2006, 2015) обирався депутатом Дніпропетровської міської ради. У сьомому скликанні (2015) він балотувався від партії "Опозиційний блок" по виборчому округу № 58.
Депутат входить до фракції "Наш край" та є секретарем постійної комісії з питань бюджету, фінансів та місцевого самоврядування.
Царенко Микола - член в’яловської масонської ложі, кавалер масонського ордену «Святого Станіслава».
Компромат
Микола Царенко встиг побувати депутатом двох політичних опонентів - "Нашої України" та "Партії Регіонів", у той момент, коли кожна з них була при владі.
У сьомому скликанні міської ради він був виключений з партії «Опозиційний блок» за те, що «перебіг» у команду Бориса Філатова. Потім встиг він деякий час побути у депутатській групі «За Дніпропетровськ» та осів у фракції «Наш край».
Микола Царенко згадувався у пресі через нібито рейдерське захоплення комплексу «Шале Грааль» у Трускавці.
Крім того, за даними ЗМІ, прізвище депутата було пов'язане з групою Приват. У 2007 році повідомлялося "про захоплення ДОПСОК, велика частина акцій якого перекочувала до «приватівської» структури «Славутич-Капітал». У 2012 році ситуацію Царенко описував як вимушений крок, на який йому довелося піти, щоб зберегти бізнес".
Декларація
У лютому 2019 року Микола Царенко опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
Депутат володіє чотирма земельними ділянками, двома житловими будинками (517,2 і 72,2 кв.м.), квартирою (212,1 кв.м.), приміщенням у будинку підприємства торгівлі (951,2 кв.м.), гаражем (41.9 кв.м.) та паркувальним місцем (20,5 кв.м.) у Дніпрі, сімома приміщеннями-апартаментами у Трускавці Львівської області.
Царенко - власник двох автомобілів: Mercedes-Benz GL550 2007 року випуску та Hyundai Genesis 2008 року випуску. Також він володар акціями ПрАТ «Девелоперська компанія «Пантеон» (4150 акцій вартістю 415 тисяч).
Сукупний дохід депутата-забудовника за минулий рік - півтора мільйона гривень. При цьому кошти, розміщені на банківських рахунках у Царенко склали всього 8,7 тисячі доларів. Готівкові кошти дніпровський депутат вважав за краще в декларації не вказувати.