Смірнова Мирослава Михайлівна: ексголова Києво-Святошинської РДА та депутат Київради від УДАРу
Смірнова Мирослава Михайлівна — піарилася на об'єктах, побудованих за бюджетні кошти, підозрювалася в отриманні великого хабаря та зловживанні службовим становищем.
Біографія
Мирослава Михайлівна Смірнова народилася 22 січня 1984 року у місті Христинівка Черкаської області.
Освіта
У 2000 році Мирослава закінчила середню школу в селі Розкішна Київської області.
Смірнова має дві вищі освіти. Диплом вчителя математики вона отримала у 2006 році після закінчення Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. У 2016 році Мирослава отримала ступінь магістра за спеціальністю «Управління суспільним розвитком» у Національній академії державного управління при Президентові України.
Сім’я
Смірнова незаміжня.
Кар'єра
У 2007 році Мирослава виконувала обов'язки керівника відділу у справах сім'ї та молоді у Шевченківській РДА міста Києва. Потім працювала педагогом-організатором у комунальному підприємстві «Централізована система дитячо-юнацьких клубів «Дитячі мрії».
У 2014 році Смірнова була призначена на посаду заступника голови, а через рік голови Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області. На цій посаді Мирослава залишалася до липня 2019 року.
У серпні 2020 року Смірнова призначена радницею міського голови. На громадських засадах вона займається питаннями взаємодії з громадськістю.
Ще у 2001 році Мирослава очолила громадську організацію «Молодий Рух». З 2003 по 2004 рік Смірнова займалась координуванням молоді партії «Наша Україна» в області. У 2006 році Мирослава стала депутатом Шевченківської районної ради у Києві від партії «Пора-ПРП». Через чотири роки вже від УДАРу вона була обрана у Київську обласну раду.
У 2012 році Смірнова балотувалася до Верховної Ради під непрохідним 58-м номером у списку УДАРу. На громадських засадах Мирослава була помічницею нардепа VII скликання парламенту Артура Палатного. Через два роки Смірнова була 110-ю у списку Блоку Петра Порошенка на позачергових виборах. У 2015 році Мирослава безуспішно балотувалася від БПП до Київради.
У 2019 році вона втретє намагалася потрапити до українського парламенту. На позачергових виборах до Верховної Ради Смірнова балотувалася від УДАРу по 95-му мажоритарному округу (місто Ірпінь, частина Києво-Святошинського району). Але із результатом 1 387 голосів (або 1,52%) вона зайняла лише 11-е місце.
Через рік Смірнову обрали до Київради від УДАРу. В єдиному міському списку Мирослава балотувалася під 42-м номером. У списку по 7-му округу (Оболонський район) була першою. На окрузі за неї проголосували 2246 виборців (перше місце на окрузі).
У IX скликання Київради Мирослава увійшла до складу фракції УДАР і постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.
Компромат
У 2012 році Мирослава була кандидатом на відкликання з облради, пропустивши більше половини засідань комісії з питань сім'ї молодіжної політики, фізкультури, спорту і туризму.
Влітку 2017 року після нападу депутата Києво-Святошинської райради Олександра Паламарчука (БПП) на місцевого активіста Сергія Чагарова, за словами потерпілого, на його сім'ю чинився тиск з боку Смірнової через Службу у справах дітей та сім'ї при Києво-Святошинський райдержадміністрації.
Тоді представники служби запрошували мати постраждалого підлітка Чагарова на зустріч, щоб розглянути питання, сумлінно вона виконує батьківські обов'язки щодо неповнолітнього сина, який досліджує декларації депутатів і відвідує сесії ради.
«Пані Мирослава, використовуючи незаконно отримані гроші на рекламні борди половини району з побажаннями з Днем незалежності та на глянці такі як «Грушевського» і ще на багато цікавого, наважується використовувати свою посаду для утисків неповнолітнього», — написав молодий активіст у фейсбуці.
Також влітку 2017 року суд зобов'язав НАБУ відкрити кримінальне провадження щодо Мирослави Смірнової за підозрою в отриманні хабара в особливо великих розмірах і зловживанні службовим становищем.
ЗМІ повідомляли, що підставою для порушення кримінальної справи стала видача відділом містобудування та архітектури Києво-Святошинської РДА містобудівних умов і обмежень для двох ділянок в селі Петропавлівська Борщагівка, де будувалися житлові комплекси компанії Building Development Holding.
За словами адвоката Марії Мельник, саме глава району погодила містобудівні умови забудовнику з порушенням чинного законодавства.
Журналісти громадського руху «Чесно» відзначали, що голова РДА Смірнова піарилася на об'єктах, побудованих за бюджетні кошти. Зокрема, на будівництві спортивної арени Favorite Fit в Вишневому, дах якої обвалився взимку в рік відкриття.
У «Чесно» також зафіксували випадок гречкосійства з боку Мирослави Смірнової. Влітку 2019 року за її підтримки відбулося свято на честь Дня захисту дітей у місті Боярка, а також селах Тарасівка та Музичі Києво-Святошинського району. Серед розваг були безкоштовні аніматори, атракціони, солодка вата, кольорові кульки, аквагрим.
Декларація
Колишня очільниця району вказала житловий будинок (99,7 кв.м.) у селі Розкішна Київської області, який належить Наталії Смірновій (ймовірно, матері). У селі Крюківщина Мирослава орендує квартиру (39,4 кв.м.). Власного автомобіля у Смірнової немає.
У 2019 році у якості зарплати у Києво-Святошинській РДА Мирослава отримала 156 тисяч. Ще 271,6 тисячі вона виручила від продажу рухомого майна вона отримала. У банку Мирослава зберігає 1399 гривень. Готівковими коштами Смірнова задекларувала 1,2 мільйона гривень.