Моксі Марлінспайк
Моксі Марлінспайк
4058

Моксі Марлінспайк

Марлінспайк Моксі: засновник месенджера Signal і перший генеральний директор Signal Messenger LLC

Моксі Марлінспайк - Фото 1

Марлінспайк Моксі — співпрацював з WhatsApp, Facebook і Google, інтегруючи протокол Signal в їх сервіси

Біографія

Моксі Марлінспайк (справжнє ім'я Метью Розенфельд) народився на початку 1980-х років (точної дати у відкритих джерелах немає) в штаті Джорджія, США.

Освіта

Офіційних даних про вищу освіту Моксі Марлінспайка немає, що не рідкість для самоучок в технологічній сфері. Його шлях у світ криптографії та кібербезпеки розпочався з самостійного вивчення програмування та систем безпеки. 

Переїхавши до Сан-Франциско наприкінці 1990-х років у віці 18 років, він занурився у бурхливе технологічне середовище міста, де практичні навички та досвід були оцінені вище офіційних дипломів. 

Моксі Марлінспайк - Фото 2

Марлінспайк відточував свою майстерність, працюючи в технологічних компаніях і беручи участь в проєктах, які вимагали глибокого розуміння шифрування і захисту даних. Пізніше його дослідження та розробки стали основою для таких відомих проєктів, як Signal.

Сім'я

Моксі Марлінспайк вважає за краще тримати своє особисте життя в тіні, і інформація про його сім'ю практично відсутня у відкритих джерелах. 

Відомо, що він народився в Джорджії, але подробиці про батьків, братів, сестер або можливої дружини та дітей залишаються поза увагою громадськості. 

Ім'я Моксі Марлінспайк — це вигадане ім'я, яке частково походить від дитячого прізвиська.

Марлінспайк зосереджений на своїй професійній діяльності та ідеалах анонімності, що, можливо, пояснює його стриманість щодо сімейних питань. Навіть в інтерв'ю він уникає особистих тем, вважаючи за краще говорити про технології та свободу.

Моксі Марлінспайк - Фото 3

Кар'єра

Кар'єра Моксі Марлінспайка розпочалася в Сан-Франциско, куди він переїхав наприкінці 1990-х років. Спочатку він працював у технологічних компаніях, включаючи BEA Systems Inc., де займався розробкою програмного забезпечення для корпоративної інфраструктури. 

У 2004 році він взяв паузу, купив старий вітрильник і разом з трьома друзями відправився в подорож до Багамських островів, знявши документальний фільм «Hold Fast».

Справжній прорив стався у 2010 році, коли Марлінспайк став співзасновником і технічним директором Whisper Systems. Компанія запустила додатки TextSecure і RedPhone, що забезпечують наскрізне шифрування SMS і дзвінків. 

У 2011 році Twitter придбав Whisper Systems, і Моксі очолив відділ кібербезпеки компанії, зробивши програми з відкритим кодом. 

У 2013 році він звільнився з Twitter і заснував Open Whisper Systems, продовжуючи розробку TextSecure та RedPhone. Разом з Тревором Перріном він розробив протокол Signal, впроваджений в TextSecure у 2014 році. У 2015 році ці додатки об'єдналися в Signal — месенджер, що став еталоном безпечного зв'язку.

Моксі Марлінспайк - Фото 4

З 2014 по 2016 роки Марлінспайк співпрацював з WhatsApp, Facebook і Google, інтегруючи протокол Signal в їх сервіси, що зробило його технологію основою для захисту мільярдів користувачів. 

У 2018 році разом з Брайаном Ектоном він заснував Signal Foundation, а також став першим CEO Signal Messenger LLC, керуючи ним до січня 2022 року. 

Після скандалу, пов'язаного з тим, що адміністрація Білого дому обговорювала в месенджері Signal секретні питання про удари по єменським хуситам, і випадково додала редактора видання The Atlantic, Марлінспайк з іронією написав у Х:

«Є так багато вагомих причин бути в Signal. Тепер у віцепрезидента Сполучених Штатів Америки є можливість випадковим чином додавати вас в груповий чат для координації важливих військових операцій. Не пропустіть цю можливість...».

Моксі Марлінспайк - Фото 5

Компромат

Моксі Марлінспайк, попри свою репутацію борця за приватність, не уникнув спірних ситуацій. У 2010 році, повертаючись до США з Домініканської Республіки, він був затриманий на п'ять годин федеральними агентами. 

У нього вилучили електроніку і зажадали паролі, від чого він відмовився. Пристрої повернули, але Моксі зазначив, що більше не міг ними користуватися через можливі втручання. 

Він також розповідав, що при внутрішніх перельотах в США стикається з додатковими перевірками TSA, що натякає на увагу влади до його персони.

У 2013 році Марлінспайк опублікував листування, нібито від саудівської компанії Mobily, з пропозицією допомогти в стеженні за користувачами. Він відмовився та оприлюднив листи, що викликало скандал. Mobily заперечувала звинувачення, стверджуючи, що не співпрацює з хакерами. 

Деякі критикують його за надмірну радикальність через анархістські погляди, викладені в есе, на кшталт «Анархістська критика демократії». Однак конкретних доказів компрометуючих дій проти нього немає.

Моксі Марлінспайк - Фото 6
Згадки про персону