Алюшина Наталія Олександрівна: голова Нацагентства з питань державної служби
Алюшина Наталія Олександрівна — викладачка управлінських дисциплін, експертка з комунікації, управління персоналом та менеджменту
Біографія
Наталія Олександрівна Алюшина народилася 24 червня 1970 року в місті Запоріжжя, Україна.
Освіта
У Алюшиної диплом філологині, викладачки російської мови та літератури. У 1996 році вона закінчила Запорізький державний університет. З 1998 по 2000 роки в цьому ж виші була здобувачкою кафедри соціальної педагогіки та психології.
У 2000 році Наталія захистила кандидатську дисертацію з психології на тему: "Рефлексивно-професійні особливості керівників з мотивацією на успішну самореалізацію".
У 2004 році вона пройшла курс "Кадрова політика і прийняття кадрових рішень" в Інституті підвищення кваліфікації Російської академії державної служби.
Через два роки в українській столиці Алюшина прослухала тренінг "Оцінка потреб, розробка тренінгу та оцінка" Фонду глобальних можливостей британського уряду.
У 2007 році Наталія пройшла докторантуру в Академії державного управління при Президентові України. Писала дисертацію: "Компетенційний підхід в системі управління персоналом держслужби: впровадження європейських стандартів в Україні"
Сім’я
Офіційно Альошина незаміжня. Але у неї є двоє синів. Відомо, що одного звуть Георгій. Є два онуки.
Кар'єра
З 1996 по 2000 роки Алюшина була науковою співробітницею Інституту рефлексивної психології творчості та гуманізації освіти при Міжнародній академії гуманізації освіти в Москві.
У 1998 році паралельно зі здобуттям наукового ступеня вона викладала в Запорізькому держуніверситеті соціальну та юридичну психологію, конфліктологію, психологію особистості. З 2000 по 2002 рік була доценткою на кафедрі соціології та соціально-психологічних дисциплін.
У 2002 році Алюшина перебралася до Києва, де влаштувалася в Головне Контрольно-ревізійне управління. Два роки вона була психологинею і консультанткою керівника КРУ. З 2005 по 2006 рік Алюшина була HR-директоркою в телерадіокомпанії "5-й канал".
У 2006 році Наталія очолила департаменти навчальних програм та взаємодії з органами виконавчої влади ТОВ "Міжнародний центр фінансово-економічного розвитку – консалтинг – Україна". Наприкінці наступного року вона була співробітницею Державної авіаційної адміністрації Міністерства транспорту та зв'язку України.
З 2009 по 2011 році Алюшина розробляла авторську тренінгову студію, де вчила майстерності агітаційної роботи, ораторському мистецтву, проводила тренінги з тайм-менеджменту, особистої ефективності та ін.
У грудні 2017 року вона була призначена головою Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі Національного агентства з питань державної служби (НАДС).
Рівно через два роки Алюшина перейшла на роботу в Міністерство енергетики України. З грудня 2019 року по червень 2020 року вона керувала директоратом викопного палива та директоратом з питань координації політики енергетики та охорони навколишнього середовища.
Наталія майже два десятки років викладала управлінські дисципліни в Національній академії державного управління при Президентові України, Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів, Всеукраїнському центрі підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
Вона була тренеркою, експерткою з комунікацій, управління персоналом та управління міжнародними проєктами та неурядовими організаціями.
Компромат
Наталія не була замішана в гучних скандалах і антикорупційних розслідуваннях. Однак у пресі її критикували за те, що вона, маючи оклад понад 200 тисяч, ініціювала звільнення держслужбовців і скорочення витрат на них.
Декларація
Згідно з декларацією за 2019 рік Алюшина мала одну квартиру в столиці (48,50 кв.м). У 2004 році Наталія придбала її за двісті тисяч гривень. З червня 2014 року вона їздила на автомобілі Suzuki NEW SX4, за який заплатила майже півмільйона (447 тисячі) гривень.
У 2019 році основним джерелом її доходу була зарплата в НАДС — 836 тисячі гривень. 25 тисяч вона заробила в Інституті економіки та прогнозування Національної академії наук України, майже дві тисячі — в Інституті права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України. В якості страхових виплат Наталія отримала 26,8 тисячі, а 60 тисяч — як матеріальна допомога в НАДС.
У декларації за 2020 рік вона вказала, що в Міністерстві енергетики отримала 380 тисяч, а в НАДС її зарплата склала 626 тисяч.
У 2019 році банківських рахунків у чиновниці не було. Натомість готівковими коштами Алюшина задекларувала один мільйон гривень. Через рік "готівка" у Наталії скоротилася до 125 тисяч. Але з'явився рахунок у банку на 73 тисячі гривень.