Науменко Наталія Миколаївна: голова Державної міграційної служби
Науменко Наталія Миколаївна — має десятирічний стаж роботи на керівних посадах в ДМСУ. З жовтня 2021 року очолює відомство. За інформацією ЗМІ, створила і керує корупційною схемою з продажу біженства кримінальним елементам з РФ.
Біографія
Наталія Миколаївна Науменко (дівоче прізвище Бойчук) народилася 7 грудня 1975 року в місті Київ.
Освіта
Науменко закінчила 241-ю столичну школу і отримала юридичну освіту. Має звання «Почесний юрист».
Сім'я
Наталя одружена із Максимом Науменком. Він співробітник ТОВ «Клік Авіейшн Екзек’ютів" (основний вид діяльності — послуги в галузі повітряного транспорту). У подружжя четверо дітей: сини Данило, Андрій, Іван та донька Марія.
Кар'єра
Науменко була інспектором Державного Департаменту громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України. Пізніше Наталія займала керівну посаду в Державному комітеті України у справах національностей та міграції: займалася питаннями біженців та шукачів притулку.
З 2011 року до серпня 2018 року Наталя керувала Департаментом у справах біженців та іноземців Державної міграційної служби України. Потім вона стала заступником голови ДМСУ. Згідно з розпорядженням голови Кабінету міністрів, Науменко була призначена на цю посаду строком на п'ять років.
У вересні того ж року розпорядженням президента Порошенко вона увійшла до складу делегації для участі в переговорах у рамках ООН з підготовки проєкту Глобальної угоди про біженців.
29 вересня 2021 року після звільнення Максима Соколюка, Наталя стала виконуючою обов'язки керівника служби. 11 жовтня Науменко очолила відомство вже без приставки в.о.
Компромат
Як повідомляють журналісти видання From-ua, нова очільниця ДМСУ замішана в корупційних схемах. За даними джерел в МВС, Науменко нібито очолила схему, по якій біженцями визнавалися особи з кримінальним минулим і заможні громадяни таких країн як Афганістан і Сирія.
Відзначається, що даний статус придбав підозрюваний у шахрайстві в особливо великих розмірах, громадянин Росії Роман Пихтін. Нібито за ці «послуги» чиновниця отримала 50 тисяч доларів.
Суму в чотири рази більшу Наталії нібито передали за вирішення проблеми з притулком для російського кримінального авторитета Андрія Петровського на прізвисько «Реча». Він у 2011 році отримав статус біженця, не дивлячись на те, що вже три роки як перебував в міжнародному розшуку.
Журналісти з From-ua також відзначили, що саме Науменко займалася оформленням документів для видворення з країни ексгубернатора Одеської області Михайла Саакашвілі. Цікаво, що після цього вона отримала звання «Почесного юриста».
Декларація
Чиновниця володіє земельною ділянкою (1000 кв. М.) В селі Ходосівка Київської області. Разом з батьками Наталі належить квартира (71,7 кв.м.) в Києві. Максим — власник земельної ділянки (1523 кв.м.) і недобудованого будинку (480 кв.м.) в селі Забір'я Київської області, а також квартири (134,1 кв.м.) та гаражу (16,6 кв.м. ) у Києві.
Наталя їздить на автомобілі Mitsubishi Colt 2006 року випуску, її чоловік — на Volkswagen Touareg 2012 року випуску.
За 2020 рік у якості зарплати в Державній міграційній службі Наталя отримала 173 тисячі. Ще 45 тисяч — дохід від продажу рухомого майна. За весь минулий рік зарплата Максима Науменко склала 95,5 тисячі гривень.
У банках Наталія Науменко зберігає 172 тисячі гривень і 3483 долара. Готівковими коштами глава міграційної служби задекларувала 45 тисяч доларів і 400 тисяч гривень.