Наталія Новак
  • Дата народження
    21 листопада 1955
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Наталія Новак
4245

Наталія Новак

Новак Наталія Василівна: виконуюча обов'язки голови НАЗК, яка повністю паралізувала за 2 місяці роботу агентства

Наталія Новак - Фото 1

Новак Наталія Василівна: екснардеп, яку не хвилюють проблеми киян.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео

Біографія

Наталія Василівна Новак народилася 21 листопада 1955 року в місті Київ.

Освіта

Наталія має три вищі освіти. Вона дипломований історик, юрист та економіст. Має звання "Заслужений економіст".

Сім’я

Новак заміжня. Чоловіка звуть Леонід. Він є кінцевим бенефіціаром і власником двох компаній: ПП "Фірма "Антарес" - виробництво виробів з деревини; виготовлення виробів з корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння та ПП "Компанія "Неон Трейдинг" - оптова торгівля товарами господарського призначення.

У подружжя народилося дві дочки.

Кар'єра

Вже у віці вісімнадцяти років Наталія почала працювати вчителькою. Протягом двадцяти років (до 1993 року) вона викладала історію, суспільствознавство та право у столичних навчальних закладах.

Наталія Новак - Фото 2

З 1993 по 2001 рік Новак була завідуючою інформаційного та рекламного відділів, юридичного відділів в установах Києва. Потім протягом восьми років вона керувала бюджетним відділом та відділом соціально-економічного розвитку у Київській міській раді.

З кінця 1990-х років Новак займається суспільно-політичною діяльністю. Наталія три рази (1998, 2002 та 2006) ставала депутатом Київради. Два рази вона займала крісло народного обранця.

Наталія Новак - Фото 3

У 2012 році Новак стала парламентарем за списками партії "УДАР" (номер одинадцять). У парламенті сьомого скликання вона була заступником голови комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, а також - членом делегації у Міжпарламентській Асамблеї держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав".

Через два роки, у 2014 році на позачергових парламентських виборах Новак повторно пройшла до Верховної Ради під 16-м номером у списку БПП.

У восьмому скликанні Наталія була членом правового комітету і головою підкомітету з питань законодавчого забезпечення діяльності Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств, центральних органів виконавчої влади та статусу і діяльності політичних партій, громадських об'єднань.

У 2015 році Новак від партії «Громадянська позиція» боролася за крісло міського голови Києва. Однак тоді за неї проголосувало лише 5848 тисяч киян (0,67%).

20 жовтня 2019 року Кабінет Міністрів своїм розпорядженням призначив Наталію тимчасово виконуючою обов'язки глави Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). 16 грудня конкурс на зайняття посади керівника даного відомства виграв Олександр Новіков.

Наталія Новак - Фото 4

Новак не подавала своєї кандидатури. Причиною стало те, що за умовами конкурсу претендент на посаду не повинен протягом двох років обіймати керівні посади у політичній партії. Наталія ж входила в керівні органи політичної партії Громадянський рух "Хвиля".

Компромат

У 2015 році Новак, разом з іншими нардепами стала ініціатором введення мораторію на будівництво понад 200 об'єктів в Києві. Через це кілька тисяч киян могли опинитися без даху над головою.

Сама законодавець заявила, що її "не хвилюють проблеми киян, які можуть залишитися без квартир". Нібито вони повинні були уважно "перевіряти перед покупкою всі документи у забудовника. Чесним забудовникам цей закон не зашкодить".

Але словами експертів, "закон вдарить якраз по тих, у кого все гаразд з документами, але проблеми з фінансуванням. Адже під час кризи забудовники й так переживають не найкращі часи. А іноземних інвесторів відлякує непередбачуваність українських законодавців".

Наталія Новак - Фото 5

"Відзначилася" у тому ж 2015 році нардеп ще скандалом з "крадіжкою". Як повідомляють ЗМІ, у Києві на Микільській слобідці (поруч зі ст. метро «Лівобережна») у Зоні здоров'я були встановлені нові лавки, а компанією "Інтератлетика" підготовлені та залиті бетоном основи під тренажери. А самі металеві конструкції поки що лежали поруч.

Потім тут з'явилася народний депутат Наталія Новак зі своїм помічником Олексієм Беспалько та «групою підтримки» з 8-ми осіб. Чоловіки почали забирати новенькі тренажери, мотивуючи це тим, що небезпечні металеві конструкції, можуть травмувати дітей, які грають на сусідній ділянці.

"Але народний депутат явно лукавить. Очевидно, що дітям загрожує не реконструкція та установка нових тренажерів, а скоріше той мотлох, який був встановлений там 30 років тому".

Наталія Новак - Фото 6

У 2019 році на посаду глави НАЗК Наталія Новак призначалася виконуючою обов'язки на кілька місяців. Однак, за словами народного депутата Олександра Дубинського, "Наталія Новак всього за два місяці роботи злочинним шляхом зібрала досьє на кожного депутата та члена парламенту, заблокувала роботу НАЗК, а також «відмазала» від відповідальності генпрокурора Рябошапку".

Колишній журналіст-розслідувач зазначає, що в.о. керівника НАЗК займалася на своєму тимчасовому посту тим, що "збирала інформацію про всі перевірки, які проводили в НАЗК, та про їх попередні результати (всі доручення є в системі електронного діловодства НАЗК). Тотальний контроль.

Ці дані регулярно зливалися. Новак регулярно їздила до своїх покровителів у Генеральну прокуратуру, та після таких зустрічей видавалися доручення про заборону співробітникам НАЗК користуватися реєстром декларацій. Тобто, коли Новак збирала всі необхідні відомості, перевірки штучно заморожувалися".

Наталія Новак - Фото 7

Таким чином, вона нібито боролася з тим, щоб «недбайливі та продажні» співробітники агентства не займалися проведенням незаконних перевірок та торгівлею інформацією, витягнутою з реєстрів. Але насправді, як повідомляє депутат від "Слуги народу", вберегла від перевірки "близьких їй топ чиновників".

"За два місяці її роботи, співробітники НАЗК не склали жодного протоколу, не внесли жодного припису, не перевірена жодна декларація".

Парламентарій також зазначає, що в.о. глава антикорупційного відомства дає вказівки перевіряти одних чиновників. Однак інші, такі як генпрокурор Рябошапка "не постраждав від роботи Новак".

Генпрокурор не відобразив у декларації, зміни у майновому стані при продажу та купівлі машини. Не призначивши уповноважених осіб, в.о. керівника агентства убезпечила Рябошапку від "складання адміністративного протоколу та подальшого звільнення".

В той же час на посаду керівника патронатної служби Новак призначила без конкурсу Ірину Чіляєву, яка раніше була її помічницею у Верховній Раді.

Декларація

У січні 2019 року Наталія Новак опублікувала електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Наталія Новак - Фото 8

Колишній депутат володіє земельною ділянкою (318 кв.м.) та дачею (31 кв.м.) у Києві, а також нежитловим приміщенням (85,3 кв.м.) в Коктебелі (Крим).

Її чоловікові належать п'ять ділянок землі (чотири в Закарпатті, один на Київщині), три квартири і два машиномісця в Києві. Леонід Новак має два автомобілі: Honda CR-V 2008 року випуску і Mercedes-Benz 200 1994 року випуску.

Зарплата, яку колишній нардеп отримала у 2018 році, склала 470 тисяч. Ще 90 тисяч Наталії було нараховано у якості пенсії. Банківські відсотки принесли Новак три тисячі. Внесок у сімейний бюджет мужа в.о. глави НАЗК у минулому році - 70 тисяч.

У банку Наталія зберігає 707 євро. Готівковими коштами вона задекларувала 20 тисяч доларів і 2,5 мільйона гривень. У Леоніда Новака готівкою є 17 тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Відео

Згадки про персону