Наталія Веселова
  • Дата народження
    27 серпня 1975
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Наталія Веселова
1923

Наталія Веселова

Веселова Наталія Василівна: “викривач” Семенченко і скандальний нардеп, яку пограбували посеред траси

Веселова Наталія Василівна – нардеп, що п’ять років приховує звітність за видатками благодійного фонду, створеного для допомоги переселенцями і учасникам АТО. Про неї повідомляє Політека.

    Біографія

    Народилася 27 серпня 1975 року в Слов’янську. До окупації Донбасу проживала в Донецьку.

    Освіта

    У 1997 році закінчила Слов’янський державний педагогічний інститут.

    Сім’я

    Наталія Веселова розлучена, виховує сина Еріка і дочку Аріну.

    Кар’єра

    • Почала працювати ще під час навчання в інституті, в 1996 році працювала вчителькою початкової школи, в 1997 році стала викладати українську мову і літературу в старших класах в школі міста Слов’янська.
    • З 1997 по 2000 рік була соціальним працівником. Працювала в Слов’янському районному управлінні соціального захисту населення на посаді спеціаліста по призначенню пенсій.
    • У 2000 році назначена на посаду спеціаліста 1 категорії відділу з питань обслуговування інвалідів війни і праці в Слов’янському районному управлінні праці і соціального захисту населення.
    • У 2004 році обіймає посаду спеціаліста I категорії відділу пенсійного забезпечення в управлінні Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м.Донецька.
    • У 2005-2014 роках була головним державним соціальним інспектором управління праці Пролетарської районної ради в Донецьку.
    • У 2014 році обрана до Верховної Ради від партії «Самопочі», в якому була 9 в списку за квотою батальйону «Донбас». Але в 2017 році вийшла з фракції через незгоду з політикою блокади окупованих територій. За відомостями руху «Чесно», Наталію Веселову виключили з фракції через її голосування за особливий статус Донбасу.
    • У парламенті займалася соціально-економічними питаннями тимчасово переміщених осіб, учасників АТО і біженців з Донбасу.
    • На виборах в 2019 році балотувалася від партії «Сила людей» по самому малому округу України – №51 з центром в наполовину окупованому селі Зайцеве Донецької області, але програла вибори Олександру Ковальову.

    Компромат

    У передвиборчому ролику партії «Самопощі» Наталія Веселова стверджує, що «Україні не потрібні ні іноземні інвестиції, ні міжнародна допомога. На думку політика, все можна профінансувати шляхом збору коштів з громадян України, за прикладом фінансування добровольчих батальйонів у 2014 році».

    Деякі ЗМІ звинувачували Наталію Веселова в тому, що за весь час керування нею організації «Благодійний фонд допомоги батальйону« Донбас», вона не опублікувала жодного виразного звіту про витрачання коштів. «Суть роботи Наталії полягала в зборі коштів для батальйону і передачі його на потреби армії. Однак в перші ж місяці каменем спотикання стала фінансова звітність організації».

    У зв’язку з роботою Фонду був скандал з викраденням одного з бійців батальйону Донбас Олександра Калашника особистою охороною Семена Семенченко. За данними сайту «Багнет», «Калашник заявляє, що був підданий тортурам і близько трьох місяців утримувався в підвалі як раз за те, що спробував провести аудит роботи Фонду, яким керувала Веселова. Але куди йшли гроші – з’ясувати йому не дали».

    Видання «Обозреватель» опублікувало факти, які виявляли зв’язки Наталії Веселової з лідером «евробляхеров». «Глава організації “Авто Євро Сила” Олег Ярошевич є помічником народного депутата України від фракції “Самопоміч”. Про це на своїй сторінці в Facebook заявила Ірина Камінська. У коментарях вона уточнила, що мова йде про нардепа Наталію Веселову».

    Телеканал ТСН в липні 2018 року сповістив про пограбування Наталії Веселова на автодорозі в Полтавській області, що стало причиною заяв нардепа про необхідність установки відеокамер на трасах.

    У одному з інтерв’ю Наталія Веселова виступила з викриттям Семена Семенченко, який, як вважалося, привів її до Верховної Ради. Вона розповіла про роль Семенченко в організації Донецького Майдану, на якому загинули люди. «Семенченко умовляв людей іти і запевняв, що все буде добре і їх захистять. В результаті сталася трагедія. Я спостерігала за всім по веб-камерам, дивилася стрім. Бачила, що починається щось страшне. Проросійські бойовики закидали димові шашки в автобуси з активістами. Самооборонівці нічого не залишалося робити, як виходити через двері, де їх вже зустрічали з заточками і камінням. Били по голові. Реально вбивали. У той же вечір розгорівся скандал. Всі почали говорити про те, що Семенченко їх зрадив».

    Я розуміла, що наші шляхи з Семеном розходяться, що я йду за квотою батальйону «Донбас». Але батальйон «Донбас» – це не тільки Семен Семенченко. Це ті люди, які реально воювали.

    Декларація

    112 канал на своєму сайті в 2014 році включив Наталію Веселова в список найбідніших депутатів. У 2013 році всім її майном була квартира в Донецьку.. Згідно електронної декларації, в 2018 році в декларації Веселова значаться дві квартири – 57 квадратних метрів Донецьку і орендована квартира в Києві 73 квадратних метрів. Вона отримала 460 тисяч гривень зарплати народного депутата, 90 тисяч гривень компенсації за проїзд, 237 тисяч компенсації за оренду житла, 422 тисячі – на виконання депутатських обов’язків, 78 тисячі аліментів.

    Депутат задекларувала 14 тисяч доларів готівкою і кредит 49 тисяч доларів в УкрСиббанку.

    Посилання

    Сторінка Наталії Веселової в Фейсбуці

    Згадки про персону