Оксана Дево
Оксана Дево
2501

Оксана Дево

Оксана Дево: жінка, яка використовує коноплю для виробництва одягу і текстилю

Оксана Дево - Фото 1

Оксана Дево, маючи досвід і в журналістиці, і в бізнесі, у 2013 році заснувала власну компанію DevoHome, яка займається виробництвом екологічно чистого текстилю, одягу та взуття з конопляних волокон. Будучи багатодітною мамою (має трьох дітей), власну справу розпочала в декреті. І як бачимо - вельми успішно.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Статки і джерела доходів

Біографія

Дево Оксана народилася і виросла в Києві. Разом з першим чоловіком переїхала до Німеччини, але через деякий час повернулася, оскільки тут був гірничодобувний бізнес. У нинішній час живе і працює у столиці. Займається виготовленням конопляного текстилю, одягу та взуття. Активно веде сторінки в соціальних мережах Фейсбук, Instagram, YouTube.

Сім'я

Оксана заміжня вже вдруге. Від першого чоловіка має двох дітей (Емілію і Кіру). Ще одну дитину чекає від нинішнього чоловіка.

Освіта

Жінка закінчила гімназію №153 ім. О.С.Пушкіна. Потім вступила на факультет журналістики в КНУ ім. Т. Шевченка.

Кар'єра

До того, як почати власну справу, Дево працювала в сфері тележурналістики. Однак після переїзду в Німеччину у 2000 році і народження дитини вона не могла продовжувати кар'єру на телебаченні, тому думала, чим би зайнятися.

З роботою допоміг чоловік, який як раз викупив гірничодобувне підприємство в Україні. Попри декретну відпустку, жінка стала членом ради директорів в компанії.

Оскільки підприємство знаходилося в Україні, здалеку розвивати гірничодобувний бізнес було складно, тому незабаром вона повернулася на батьківщину. Через 4 роки кар'єр придбали французькі бізнесмени з компанії Societe Kaoliniere Armoricaine.

Приблизно в той самий час родичі Оксани відновили кілька пенькозаводів і зайнялися вирощуванням конопель. Виробляли сировину для конопляної продукції, але самі товари не виготовляли. Тоді у жінки з'явилася ідея самій зайнятися розробкою і пошиттям домашнього текстилю з цієї культури.

Так у 2013 році з'явився бренд DevoHome, який за 5 років вийшов у лідери українського ринку у своїй сфері.

Одного разу одна з організаторів запросила Оксану Дево представити свою продукцію на фестивалі "Три дня в саду". Після того, як гості розкупили всю лінійку текстилю DevoHome, жінка намагалася не пропустити ні один ярмарок або маркет. Звичайно, далеко не всі ці заходи приносили прибуток, але компанія ставала все більш впізнаваною. Засновниця DevoHome часто зустрічалася з покупцями, консультувала, розповідала, що хорошого і незвичайного в текстилі з конопляних волокон.

Трохи пізніше жінка почала співпрацювати з деякими брендовими магазинами, а незабаром запустила власний інтернет-магазин.

Уже через рік Оксана Дево за підтримки меблевої компанії Hommie відкрила в Києві шоу-рум, через який здійснює онлайн і оффлайн продажі.

Цікаво, що творчий підхід і знання справи дозволили жінці вийти за рамки виробництва лише текстилю. Оскільки конопляні волокна набагато жорсткіші від бавовняних або синтетичних, робити з них одяг значно складніше. Однак Оксана зуміла знайти спосіб виготовляти легкі конопляні кеди, екологічно чисті і теплі пальта та шуби, натуральні жилети і куртки.

Статки і джерела доходів

Попри те, що бізнес з пошиття текстилю, взуття та одягу з конопель Оксана почала розвивати не так давно, її бренд вже став одним з лідерів на ринку. При цьому, продукцію відшиває самостійно, невеликими партіями. Каже, клієнтів поки небагато, але робота ведеться не на кількість, а на якість.

Згадки про персону