Маруняк Оксана Іванівна: журналістка та депутатка Львівської міськради
Маруняк Оксана Іванівна — працювала на телеканалах ZIK, ТВІ, СТБ та НТА, 2020 року була обрана до міськради від Європейської солідарності
Біографія
Оксана Іванівна Маруняк народилася 5 травня 1991 року у селі Крапище Коломийського району Івано-Франківської області, Україна.
Освіта
Оксана – журналістка за освітою. У 2013 році закінчила Львівський національний університет імені Івана Франка.
Сім’я
Маруняк незаміжня. Дітей немає.
Кар'єра
Оксана протягом десяти років працює у журналістиці. Вона була співробітницею телеканалів ZIK, ТВІ, СТБ, столичного медіапродакшену. Маруняк працювала у пресвідділі фракції Блоку Петра Порошенка у Львівській міській раді. Наразі співробітниця львівського телеканалу НТА.
У 2010 році Оксана була офіційною спостерігачкою на місцевих виборах року від громадської організації “Громадянська мережа “ОПОРА”. У 2016-2017 роках вона очолювала громадську організацію “Розвиток громад”.
Оксана також співзасновниця ще низки громадських організацій, таких як “Дослідний інститут сучасного інформаційного впливу”, “Львівська політика” та співочільниця “Групи тотальних рішень”. Маруняк очолює громадську організацію "Здоров'я львія'ян".
Оксана брала участь в акціях організації “Відсіч” та АнтиТабачної кампанії, спрямованої проти міністра освіти доби Януковича Дмитра Табачника. Була учасницею Революції Гідності на Майдані Незалежності.
Маруняк виступала одним з організаторів міських фестивалів вишиванки у Львові 2016-2017 та культурно-бізнесового заходу міжнародного співробітництва “День В'єтнаму у Львові” 2018 року.
У Києві її було зареєстровано як фізичну особу підприємець. Її основним видом діяльності вказано консультації з питань комерційної діяльності та управління. Наразі діяльність ФОП у столиці припинено.
Натомість у Львові зареєстрована фізична особа підприємець із тим самим ім'ям, по батькові та прізвищем. Тут зазначено спеціалізацію ФОП як ресторани, послуги мобільного харчування.
У 2020 році Оксану було обрано депутаткою Львівської міської ради від партії “Європейська солідарність”. Вона йшла під №10 у списку партії та виборчим округом №4, де її кандидатуру підтримало 1741 виборців.
У VIII скликанні міськради Маруняк входить до складу фракції Європейської солідарності та є членкинею постійної комісії охорони здоров'я та соціального захисту.
За результатами першого року депутатства громадська організація “Опора” Оксані Маруняк запропонувала розглянути депутатці такі рекомендації:
● на постійній основі стежити за актуальністю інформації щодо здійснення прийому громадян на Інформаційному порталі;
● оприлюднити річну декларацію про доходи та витрати на Інформаційному порталі Львівської міської ради;
● проводити індивідуальну публічну щорічну звітність на відкритій зустрічі з громадянами із презентацією результатів своєї діяльності;
● доопрацювати змістовну частину індивідуального щорічного звіту про результати депутатської діяльності відповідно до вимог статті 16 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”.
Згідно зі звітом “Опори” після другого року роботи VIII скликання Львівської міськради Оксана Маруняк отримала високі результати за критеріями оцінки та була відзначена оцінкою “добре”.
Вона не пропустила жодного із 9 пленарних засідань ради, що припали на період моніторингу, побувала на 90% засідань постійної комісії, оприлюднила індивідуальний річний звіт за підсумками другого року депутатської діяльності.
Під час повномасштабного вторгнення РФ Оксана разом зі студентами організувала групу із 40 осіб, які перекладали англійською мовою новини про події в Україні та писала блоги про життя наших людей в умовах війни.
Оксана брала участь у плетінні маскувальних сіток для ЗСУ та виготовлення окопних свічок; спільно з жителями Львова та водіями-волонтерами допомагала внутрішньо переміщеним особам добиратися з вокзалу та знаходити житло.
Компромат
Аналітично дослідницький центр “Політична теологія” розкритикував депутатку Львівської міськради за підтримку ЛГБТ-законопроєкту “Про інститут реєстрованих партнерств”, ініційованого в парламенті депутатами від “Голосу” та “Слуги народу” та засудження політики церкви через опір ЛГБТ-ідеології.
В АДЦ “Політична теологія” наголосили, що Маруняк нібито вдалася до популярної маніпуляції, ототожнюючи опір ЛГБТ-ідеології та, очевидно, християнські цінності як такі з “російськими скріпами”.
Співробітники центру звернули увагу на те, що депутатка порадила українцям, які поділяють християнські погляди на гомосексуалізм, залишити власну країну та переїхати “за поребрик”, тобто до Росії.
Декларація
Згідно з декларацією за 2020 рік, Маруняк володіла у Львові квартирою (20,8 кв.м), яку вона купила у травні того ж року за 432 тисячі гривень. За довіреністю Оксана їздила на мопеді Honda GLR1252WH 2015 випуску.
У 2020 році підприємницька діяльність принесла їй 2,6 мільйона гривень. У банку Оксана зберігала 42,5 тисячі гривень, а готівкою задекларувала 202 тисячі гривень, п'ять тисяч євро та сім тисяч доларів.
Інформації про поточні декларації депутатки та журналістки немає. У зв'язку із загрозою кібератак з боку Російської Федерації з 2022 року електронну базу декларацій чиновників та політиків закрито.