Нечитайло Оксана Романівна: депутатка міськради Ірпеня і співробітниця Офісу віцепрем'єра
Нечитайло Оксана Романівна — громадський рух "Чесно" назвав її кандидаткою на складання мандата депутата за голосування скандальних питань, вигідних ірпінським забудовникам
Біографія
Оксана Романівна Нечитайло (дівоче прізвище Савчук) народилася 20 березня 1993 року в селищі Любешів Волинської області, Україна.
Освіта
Після закінчення у 2010 році навчально-наукового комплексу в рідному селищі Оксана стала студенткою Національного університету державної податкової служби України. У 2015 році Нечитайло отримала диплом магістра.
У тому ж році вона стала аспіранткою Державної фінансової академії при Міністерстві фінансів, де працює над дисертацією "Ринок вищої освіти України в економіці знань".
Сім’я
У 2016 році Оксана вийшла заміж за Сергія Нечитайла. Він був військовослужбовцем військової частини А1356 на Полтавщині, потім у 2018 році подавав свою кандидатуру на посаду головного спеціаліста відділу ЖКГ управління інфраструктурного розвитку, інвестицій та ЖКГ. У 2019 році основним місцем роботи Сергія було ТОВ "Суші хаус Україна".
Кар'єра
Першим місцем роботи Оксани стала її alma mater. У 2015 році вона влаштувалася секретаркою Навчально-наукового інституту економіки, оподаткування та митної справи університету державної фіскальної служби. Потім Нечитайло стала провідною спеціалісткою кафедри економіки підприємства університету ДФС.
З серпня по грудень 2016 року Оксана була відповідальною черговою "Гарячої лінії з гуманітарних питань" служби оперативного моніторингу та взаємодії з правоохоронними органами Ірпінської міськради.
Наприкінці 2016 року її призначили головною спеціалісткою відділу комунального майна управління інфраструктурного розвитку, інвестицій та ЖКГ Ірпінської міськради. На цій посаді Нечитайло залишалася до 2018 року. Наступні два роки Оксана очолювала відділ забезпечення діяльності апарату міськради.
Паралельно з цією роботою Нечитайло в лютому 2019 року очолила громадську організацію "Ірпінське агентство розвитку", а через рік — вона стала співзасновницею організації "Асоціація жінок України "ДІЯ". Приірпіння".
Восени 2020 року попри те, що за неї проголосувало лише 63 особи, Нечитайло успішно балотувалася від партії "Нові обличчя" до міськради Ірпеня.
У VIII скликанні вона входить до складу постійної комісії з питань освіти, науки, молоді, спорту, медицини, культури, соціального захисту населення, наслідків аварії на ЧАЕС та АТО, переселенців, бойових дій, регламенту, депутатської етики та внутрішньої політики, виявлення та протидії корупції, взаємодії з правоохоронними органами та інформаційної політики.
У жовтні 2022 року мер Ірпеня Олександр Маркушин призначив Оксану своєю радницею з соціальних питань. Через місяць Нечитайло стала національною координаторкою проєкту "Вільна" у волонтерській організації "Інноваційні соціальні рішення".
З липня 2023 року вона співробітниця Офісу Віцепрем'єр-міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанишиної.
Компромат
Громадський рух "Чесно" назвав Нечитайло "кандидаткою на відкликання" з міської ради Ірпеня. У 2021 році вона підтримала:
▪️ забудову заплав біля Романівки та Стоянки;
▪️ забудову табору "Восток";
▪️ зміна статусу лісу і переведення його в ландшафтний парк "Потоки", що передбачає забудову;
▪️ придбання за завищеною ціною нежитлового приміщення у забудовника, який наближений до ексмеру Володимиру Карплюку.
"Чесно" називала ці питання "маркерними", тобто такими, які показують доброчесність політиків.
Видання "Правоборець" назвав Оксану слухняною виконавчою корупційних схем тіньових господарів Ірпеня. Як зазначили незалежні журналісти, депутатка готова йти на порушення законів і діяти всупереч інтересам громади, прикриваючи ницість чинної влади Ірпеня брудним піаром.
Представники преси відзначили, що Оксана не мала право у 2018 році обіймати посаду начальниці відділу забезпечення апарату міськради тому, що за законом на нього може претендувати тільки кандидат, який пропрацював на держслужбі не менше трьох років. У Нечитайло на той момент такого стажу не було.
На цій посаді, за інформацією "Правоборця", вона займалася банальним шахрайством з документацією міськради. За це, як зазначають журналісти, Оксані постійно виплачували премії до 20 тисяч гривень, при зарплаті в 7100 грн.
Крім того, вона, нібито брала участь в організації так званої "сітки виборців" напередодні президентських перегонів 2019 року, коли намагалися підтасувати голоси за Петра Порошенка.
Декларація
В електронній декларації за 2020 рік єдиним об'єктом нерухомості Оксани та Сергія Нечитайла була її квартира (74,5 кв.м) у Подільську на Одещині, якою вона володіла у спільній власності. Сергій Нечитайло в серпні 2018 року за 49 тисяч гривень придбав автомобіль Mitsubishi Lancer 2011 року випуску.
У 2019 році Оксана у виконкомі міськради заробила 320 тисяч, її чоловік у "Суші хаус Україна" — 78 тисяч. Грошові активи Нечитайло вирішила не вказувати в декларації.
Інформації про поточні декларації депутатки міської ради Ірпеня немає. У зв'язку із загрозою кібератак з боку Російської Федерації з 2022 року електронна база декларацій чиновників і політиків закрита.