Коріков Олег Миколайович: виконувач обов'язки голови Державної інспекції ядерного регулювання України
Коріков Олег Миколайович — чверть століття працював у НАЕК "Енергоатом", потім очолював департамент у Міненерго та вугільній промисловості, з грудня 2021 року з приставкою "в.о." керує Держатомрегулюванням
Біографія
Олег Миколайович Коріков народився 13 грудня 1970 року в місті Одеса, Україна.
Освіта
У Корікова дві вищі освіти: фізика-теплоенергетика і магістра бізнес-адміністрування. Перший диплом він отримав в стінах інституту атомної енергетики в Обнінську (Калузька область, РФ) в 1994 році, а другий — в Міжнародному інституті менеджменту МІМ-Київ в 1999 році.
Сім’я
Коріков одружений.
Кар'єра
Протягом чверті століття місцем служби Олега було державне підприємство НАЕК "Енергоатом". У 1993 році він починав на Запорізькій АЕС на посаді машиніста – обхідника турбінного обладнання 6 групи турбінного відділення експлуатаційного підрозділу енергоблока №3.
Поступово підіймався кар'єрними сходами. Вісім років Коріков займався проєктами реконструкції системи техводопостачання на Південноукраїнській АЕС, на будівництві та впровадженні технології Holtec на Ташлицькій гідроакумулюючій електростанції в Миколаївській області.
У 2018 році Олег покинув держпідприємство НАЕК "Енергоатом" на посаді директора з інвестицій та перспективного розвитку. Наступні два роки він очолював департамент ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.
З 2020 по 2021 рік Коріков був заступником генерального директора – технічним директором у державному спеціалізованому підприємстві "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами".
Влітку 2021 року після перемоги на конкурсі Кабінет Міністрів призначив Корікова першим заступником голови Державної інспекції ядерного регулювання України – заступником головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України. Через пів року, у грудні 2021 року, він став виконувачем обов'язки голови Держатомрегулювання, змінивши в кріслі керівника Григорія Плачкова.
Компромат
Олег Коріков не був помічений в гучних скандалах і антикорупційних розслідуваннях. Проте в пресі звертали увагу на те, що енергетик мав пачку нерухомості, елітні автомобілі та мільйонний дохід.
Декларація
У 2020 році, згідно з електронною декларацією, у Корікова і його дружини було дві ділянки землі по тисячі квадратних метрів: один в столиці, другий — в місті Південноукраїнськ Миколаївської області.
У 2002 році Олег купив квартиру в Києві (84,7 кв.м). У його дружини там же через п'ять років з'явилася квартира (74,8 кв.м). З 2010 року енергетик володів житловим будинком у Південноукраїнську площею майже 270 квадратів. А на його дружину був оформлений гараж в Києві, власницею якого вона стала у 2019 році. З того ж року Коріков пересувався на автомобілі Land Rover моделі Discovery Sport 2017 року випуску.
Річний оклад Олега в 2020-му склав 1,1 мільйона гривень. Ще 11 тисяч він отримав як матеріальну допомогу від центру зайнятості міста Миколаїв. При цьому Коріков вирішив не вказувати в декларації свої готівкові кошти.
У 2021 році Олег двічі повідомляв про суттєві зміни у майновому стані. Зокрема, він придбав автомобіль Audi А4 2015 року випуску за півмільйона гривень. А також отримав дохід від відчуження рухомого майна (продав Land Rover) на суму 600 тисяч гривень.
Інформації про поточні декларації виконувача обов'язки голови Держатомрегулювання немає. З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закритий.