Олег Кухарик
3589

Кухарик Олег Володимирович: український спортсмен і весляр-байдарочник

Кухарик Олег Володимирович — переможець чемпіонатів України, призер чемпіонатів світу та Європи.

1. Біографія
  2. Освіта
  3. Кар’єра
  4. Посилання

Біографія

Олег Володимирович Кухарик народився 24 квітня 1997 року в місті Баштанка Миколаївської області.

Освіта

Кухарик — вихованець Баштанської дитячої юнацької спортивної школи. Веслуванням почав займатися в 12 років. Олег має дипломи Миколаївського вищого училища фізичної культури і Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського. Закінчив факультет фізичної культури і спорту.

Кар'єра

Кухарик — весляр-байдарочник, представляє спортивний клуб «Гірник» (місто Горішні Плавні, Полтавська область).

Уже на перших змаганнях в 2009 році на відкритій першості баштанської ДЮСШ Кухарик святкував першу перемогу. Через два роки Олег став чемпіоном України. У 2012 році його запросили до збірної України.

Кухарик неодноразово займав призові місця на Кубках України на різних дистанціях, як в одиночних змаганнях, так і в дуетах та четвірках. У 2015 році Олег завоював «золото» в одиночці на 500 метрів і 1000 метрів, а також в четвірці на 200 метрів.

У липні 2015 року Кухарик став бронзовим призером Кубка Світу в байдарці-одиночці на дистанції в 1000 метрів. Вперше з часів незалежності українськими юніорами було досягнуто такого значного результату. Олег пройшов дистанцію за 3.38,532 хвилини.

У вересні того ж року на чемпіонаті Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років в гонці байдарок-одиночок на дистанції в 1000 метрів український спортсмен фінішував другим. Дистанцію в 500 метрів Кухарик подолав за 1.42.776 хвилину і прийшов першим.

У березні 2016 року у українській першості зі спеціальної підготовки з веслування на байдарках і каное Олег переміг у своїй коронній «тисячі» і спринті.

У тому ж році на дистанції 1000 метрів в парі з Віталієм Цурканом він фінішував другим і не зміг відібратись на Олімпійські ігри. Путівку в Ріо-де-Жанейро отримав дует, який переміг в заїзді.

Зате вже наступного року Олег завоював відразу кілька цінних нагород. На континентальному і світовому чемпіонаті серед спортсменів молодше 23 років українець завоював «золото» на дистанції в 500 метрів.

Також він посів перше місце на молодіжному чемпіонаті Європи на дистанції в 1000 метрів. Крім того, Кухарик взяв «бронзу» на дорослій світовій першості. У 2018 році український байдарочник завоював друге місце на чемпіонаті Європи на дистанції в 1500 метрів.

Тоді ж він знову переміг на молодіжному чемпіонаті світу. Після цієї перемоги молодий спортсмен зізнався, що бути чемпіоном світу — це круте відчуття. Перед гонкою він відчував, що переможе. «Я знав, як я пройду цю дистанцію, по своїй же розкладці. Так все і вийшло», — розповів Олег.

В байдарках-четвірках українська команда у складі Олега Кухарика, Дмитра Даниленка, Дмитра Костишева, Дениса Лахманова завоювала бронзову медаль. Крім того, на чемпіонаті України з результатом 3.42,59 хвилин Кухарик став чемпіоном на дистанції в 1500 метрів в одиночці.

Срібні нагороди Олег завоював й на Європейських іграх в Мінську влітку 2019 року. Тоді він фінішував другим в парі з Олександром Сиром'ятниковим на дистанції в 1000 метрів. Спортсмени подолали дистанцію в тисячу метрів за 3 хвилини і 41 секунду. До «золота» українцям не вистачило однієї секунди.

За словами Олега, вони очікували, що будуть в трійці після попередніх заїздів. «Ну в цілому ми, думаю, перестрибнули себе», — підкреслив український байдарочник.

А ось на чемпіонаті світу в 2019 році вони виступили невдало. Дует українських байдарочників закінчив гонку на четвертому місці, відставши на 0,1 секунди від третього місця, що дає путівку в фінал і ліцензію.

У 2020 році через пандемію коронавірусу більша частина змагань була скасована. Кухарик розповів в інтерв'ю, що ця новина його сильно засмутила.

«Було складно уявити, як без них жити, адже нас позбавили справжнього спортивного життя, де є постійна боротьба за перемоги, своя неповторна атмосфера», — зізнався спортсмен. Але пізніше Олег зрозумів, що скасування змагань допоможе йому підготуватися до боротьби за олімпійську ліцензію.

У травні 2021 року на Кубку світу в угорському Сегеді Кухарик в парі з Дмитром Даниленком в змаганнях на байдарці-двійці на дистанції в 500 метрів виграли бронзові медалі.

Також в травні на світовому відборі в російському місті Барнаул Кухарик брав участь в змаганнях на дистанції в 200 метрів. На кону стояла одна путівка на Олімпійські ігри. У впертій боротьбі українець поступився всього 0,154 секунди литовцеві Міндаугасу Мельдонісу. У підсумку Олег залишився без путівки на Олімпіаду в Токіо.

«У спринті часто вирішують соті частки секунди. У Барнаулі просто не вистачило сил, адже це були треті змагання за короткий термін. У фіналі у мене не вийшов старт, довелося відразу наздоганяти. І цього мені, зробити не вдалося», — розповів після гонки Кухарик.

Зате влітку 2021 року Кухарику підкорилося ще одне «срібло» на континентальній першості на дистанції в 500 метрів. Його партнером був Дмитро Даниленко. Українці фінішували з результатом 1.31,101, відставши від переможців з Білорусі менш ніж на секунду. У тому ж році Олег вперше в кар'єрі переміг на чемпіонаті України на дистанції в 200 метрів.