Олег Кулініч
  • Дата народження
    25 листопада 1966
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олег Кулініч
3523

Олег Кулініч

Кулініч Олег Іванович: скандальний нардеп і земельний диктатор, який просуває “потрібні” закони

Олег Кулініч - Фото 1

Кулініч Олег Іванович вважається одним з найактивніших депутатів ВР 8 скликання, але його активність була спрямована на захист власного бізнесу. Про нього повідомляє Політека.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Політична діяльність
  6. Компромат
  7. Декларация
  8. Посилання

Біографія

Народився 25 листопада 1966 року в місті Зіньків Полтавської області.

Освіта

У 1991 році закінчив факультет товарознавства Полтавського кооперативного інституту (нині – Полтавський університет економіки і торгівлі), отримав диплом товарознавця продовольчих і непродовольчих товарів.

Сім’я

Дружина – Наталія Олексіївна, дочка – Анісія.

Олег Кулініч - Фото 2

Кар’єра

  • Відразу після закінчення школи в 1984 році працював водієм в колгоспі ім. Енгельса Зіньківського району Полтавської області.
  • Після служби в радянській армії (1984-1986 р.р.) в 1987 році працював експедитором з розвезення хлібобулочних виробів Зіньківського хлібокомбінату.
  • З 1991 року після закінчення вузу працював заступником голови Желєзногорську райспоживспілки Курської області РФ.
  • 1992-1995 роки – заступник директора з торгівлі комерційного підприємства «Торговий центр» в Курській області РФ.
  • У 1995 році повернувся в Україну і відкрив власний бізнес з продажу паливно-мастильних матеріалів. Побудував дві заправки. У 2012 році продав цей бізнес.
  • У 2001 році заснував сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Октан» Зіньківського району Полтавської області, яке займається вирощуванням і продажем рослинницької продукції, а також тваринництвом. З 2012 року підприємство передано в управління.Олег Кулініч - Фото 3

Політична діяльність

  • У політику Олег Кулініч прийшов в 2002 році, коли був обраний депутатом Полтавської обласної ради. Входив до постійної комісії з питань інвестицій, будівництва, житлово-комунального господарства та екології.
  • У 2006 році знову обирається до обласної ради і працює в постійній комісії з питань бюджету, підприємництва та управління майном.
  • У 2010 році в черговий раз обирається депутатом Полтавської обласної ради. Займався питаннями паливно-енергетичного комплексу та використання надр, був обраний секретарем постійної комісії.
  • У 2010-2011 роках член фракції «Батьківщина».
  • У 2012 році балотується до Верховної Ради 7 скликання як безпартійний самовисуванець по виборчому округу № 147 в Полтавській області. Перемагає у виборах з результатом 43,32% голосів.
  • На парламентських виборах в 2014 році знову обирається народним депутатом і знову балотується як самовисуванець по одномандатному виборчому округу № 147. На це раз результат був скромніший -21,1% голосів. У Верховній Раді входив до комітету з питань аграрної політики та земельних відносин. У травні 2016 призначений головою підкомітету з питань земельних відносин Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.
  • Увійшов в топ-10 найефективніших депутатів у Верховній Раді 8-го скликання, зайнявши 8 місце. Він ініціював 2 власних законопроекти і 4 у співавторстві, які були прийняті.
  • На парламентських виборах 2019 роки знову проходить до Верховної Ради як самовисуванець по 147 округу.Олег Кулініч - Фото 4

Компромат

У Верховній Раді Кулініч виявляв високу активність, особливо в просуванні «потрібних» законопроектів. Зокрема, як зазначає видання «Znay.ua», «це стосується закону, який дозволяє аграрним підприємствам забирати землю після смерті власника. Таким чином, аграрний холдинг Кулініча отримує непоганий плюс в роботі. Хоча, і здається, що це більше схоже на крадіжку у померлих».

Також Кулініча звинувачували в тому, що він шляхом різних впливів змушує пайовиків переписувати на нього свої ділянки. «У ЗМІ згадувалися дії агрофірма ТОВ Октан, засновником якої є кандидат у народні депутати Олег Іванович Кулинич, яка нібито за допомогою поширення інформації змушувала мешканців Зіньківського району Полтавської області переоформити на себе земельні паї».

16 січня 2014 року голосував за так звані «диктаторські закони», що обмежують права і свободи громадян.

У 2014 році не вказав в декларації свій бізнес. За даними видання «Чесно», підприємства Кулініча ТОВ “Октан” та ПП “Зіньківземпроект” не вказані в декларації нардепа.

Також в 2017 році Кулініча звинувачували в тому, що державні субвенції в його окрузі пішли компаніям без прозорих умов відбору. «У 2017 році округ нардепа Кулініча отримав майже 30 млн грн. Близько 6 млн грн пішло на заміну вікон і дверей в навчальних закладах. Ремонти за кошти субвенцій виконує обмежене коло компаній. Серед них – підприємства, створені за кілька місяців до тендера, зокрема фігуранти кримінальних проваджень».

Олег Кулініч - Фото 5

Декларация

Згідно електронної декларації, в 2018 році доходи Олега Кулініча складалися з зарплати депутат 440 тисяч гривень, коштів на виконання депутатських повноважень 422 тисячі гривень, на своєму підприємстві Кулинич взяв 2,2 мільйона гривень в якості поворотної матеріальної допомоги, а також отримав 8,2 мільйона гривень дивідендів.

Готівкою задекларовані 1,8 мільйона гривень, 140 тисяч доларів, 95 тисяч євро.

У декларації зазначено квартири в Києві 88 і 155 квадратних метрів, житловий будинок в Зінькові 900 квадратів, будова на 215 квадратів, земельні ділянки в Зінькові 325, 1579, 4561, 28470 квадратних метрів, земельна ділянка в Дейкалівці Полтавської області 12109 квадратів, автомобіль Land Rover Discovery 3/0 Універсал-З 2016 р.в.

Посилання

Сторінка Олега Кулініча в Фейсбуці

Згадки про персону