Олег Кулініч
  • Дата народження
    21 травня 1969
  • Країна
    Україна
Олег Кулініч
3527

Олег Кулініч

Кулініч Олег Миколайович: ексголова кримського управління СБУ, якого судять за держзраду

Олег Кулініч - Фото 1

Кулініч Олег Миколайович — розвалив кримський Главк, передавав секретну інформацію ворогові, лобіював призначення агентів ФСБ в українські силові органи.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Олег Миколайович Кулініч народився 21 травня 1969 року в місті Сміла Черкаської області, Україна.

Освіта

За деякими даними, Олег був випускником Академії ФСБ Російської Федерації.

Сім’я

Немає інформації у відкритих джерелах.

Кар'єра

У "дев'яностих" роках Кулініч був співробітником Служби безпеки України. Після цього пішов зі спецслужб і працював на державних посадах. На початку "нульових" він трудився в Міністерстві палива та енергетики на посаді заступника державного секретаря.

Потім Олег був віцепрезидентом Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом". Кулініч відповідав за юридичні питання та вирішення корпоративних ризиків. Його начальником тоді був Андрій Деркач, який теж навчався в Академії ФСБ і пізніше зрадив Україну.

У грудні 2008 року очільниця Кабінету міністрів Юлія Тимошенко за квотою народних депутатів Блоку Литвина призначила Кулініча керівником Державного комітету із земельних ресурсів. На цій посаді він працював до вересня наступного року.

До 2020 року Олег не мав відношення до спецслужб вже близько двох десятків років. Проте в жовтні його призначили керівником кримського управління СБУ з дислокацією в Херсоні.

На цій посаді він провів півтора року, до березня 2022 року, коли був звільнений указом Президента Зеленського. Після цього Кулініч залишився працювати в СБУ в якості помічника в особливих справах голови відомства Івана Баканова. Мав звання полковника.

Олег Кулініч - Фото 2

Компромат

Ще у 2010 році парламентарій Володимир Ярощук звинуватив Кулініча у рейдерському захопленні 220 га землі в Броварському районі. За словами нардепа, разом з тодішнім віцепрем'єром Володимиром Сівковичем Кулініч через підставних осіб стали власниками земельних ділянок на острові Муромець.

ЗМІ також повідомляли, що тоді ж Кулініч дав розпорядження Обухівській районній адміністрації Київської області передати тринадцять ділянок землі площею в 42 гектари в елітному селищі Конча-Заспа людям з оточення народного депутата Андрія Деркача.

Видання "Генштаб" писало, що в СБУ після багатьох корупційних скандалів Олег став нерукопожатним і таким, який забув про честь мундира.

Цікаво, що на початку 2010 року за внесок у відродження історичної спадщини народу Україну та багаторічну продуктивну працю Олега Кулініча нагородили Хрестом Івана Мазепи.

За даними засобів масової інформації, Олег був одним з лідерів секти "АллатРа". Нібито це дозволило йому зайняти високий пост в СБУ, оскільки й Баканов був вхожий в цю секту.

У пресі повідомляли, що в уявленні "АллатРа" російський президент грає важливу роль в майбутній битві добра і зла, а об'єднання всіх слов'ян стане початковою точкою до якогось об'єднання всього світу.

Влітку 2022 року співробітники Держбюро розслідування спільно з СБУ затримали ексочільника кримського управління. Колишні колеги запідозрили Кулініча в тому, що він передавав противнику дані державної таємниці України. Повідомлялося, що ФСБ завербувало його ще у 2014 році.

Олег Кулініч - Фото 3

Інформація про співпрацю з ворожими спецслужбами підтвердилася і проведеними експертизами. В СБУ були записи розмов Кулініча з колишнім віцепрем'єром Володимиром Сівковичем, що підтверджують роботу обох на Російську Федерацію.

Також два зрадники впроваджували в українські спецслужби співробітників ФСБ. Так за деякими даними, саме Кулініч посприяв призначенню в СБУ Сергія Коротких ("Боцмана"). Він співпрацював з білоруськими та російськими силовиками й мав відношення до вбивства в українській столиці керівника "Білоруського дому" Віталія Шишова.

Колишній голова кримського СБУ отримав підозру за кількома статтями Кримінального кодексу: створення злочинної організації, держзрада і передача іноземцям відомостей, що становлять державну таємницю.

Слідчі встановили, що в ніч перед повномасштабним вторгненням Кулініч навмисне не дав ходу інформації, отриманої від розвідки про атаку рашистів з окупованого Криму по Херсонській області.

Колишній керівник кримського управління СБУ свідомо затягував ознайомлення з матеріалами кримінальної справи щодо нього. Тому розслідування всіх обставин зайняло майже рік, до квітня 2023 року. 

Влітку того ж року стало відомо, що Кулинич постане перед судом. Йому загрожує провести за ґратами до 15 років.

Олег Кулініч - Фото 4

Декларація

У раніше опублікованих деклараціях Кулініч писав, що не мав рахунків у банку. Готівкою у нього було приблизно мільйон гривень і 55 тисяч доларів. З цінного рухомого майна Олег задекларовав статую жінки в хітоні та кілька ікон.

Згадки про персону