Муратов Олег Михайлович: колишній віцегубернатор Одеської області, підозрюваний у хабарництві та казнокрадстві
Муратов Олег Михайлович — чиновник, якого ще Янукович називав "новою елітою нації", зберіг тепле місце в Одеській обладміністрації після Євромайдану, але "попався" під час війни
Біографія
Олег Михайлович Муратов народився 14 січня 1975 року в селі Правдине Білозерського району Херсонської області.
Освіта
В Одесі Олег отримав три вищі освіти: економіста (1996), юриста (2003) і державного управлінця (2007). Також Муратов має науковий ступінь з економіки. Кандидатську дисертацію захистив у 2017 році.
Сім’я
Дружину ексчиновника звуть Ольга. Вона займається підприємництвом у сфері права. У 2020 році Ольга обрана від партії "Слуга народу" до районної ради Одеси. У Муратових є двоє дітей.
Кар'єра
Першим офіційним місцем роботи Олега стала фірма під назвою "Капітал". У віці 23 років він був менеджером і керівником однієї з філій компанії.
Нетривалий час навесні-влітку 2001 року Муратов був начальником відділу реалізації житла Державного будівельно–монтажного управління №25.
З вересня 2001 по липень 2002 року Олег працював у Регіональному агентстві з питань банкрутства, де був співробітників відділу процесів банкрутства та ліквідації по південному регіону.
З липня 2002 по вересень 2005 року — перший прихід Муратова в Одеську державну обласну адміністрацію. У цей час він керував відділами у сфері туризму, рекреації та європейської інтеграції.
Кілька місяців в кінці 2005 року Олег був помічником генерального директора компанії "Трансінвестсервіс" (основний вид діяльності транспортна обробка вантажів). На початку наступного року Муратов повернувся до обладміністрації. Півтора року він керував євроінтеграційним управлінням.
Влітку 2008 року Олег очолив економічне управління (з листопада 2011 року — Департамент економрозвитку і торгівлі) Одеської ОДА. Майже весь 2016 рік (з лютого по жовтень) Муратов займав крісло фінансового директора компанії "Айсберг", яка займається виробництвом промислового холодильного та вентиляційного обладнання.
Наступні чотири роки Олег був начальником Південного офісу Державної аудиторської служби. З грудня 2020 по січень 2023 року Муратов займав пост віцегубернатора Одеської області.
Муратов двічі безрезультатно балотувався від партій влади в регіональні органи влади. У 2015 році він пробував стати депутатом Одеської міської ради від Блоку Петра Порошенка. Через п'ять вже від "Слуги народу" Олег не був обраний до Одеської обласної ради.
Компромат
Муратов — чиновник, якого президент Янукович заніс так званий кадровий резерв "Нова еліта нації". ЗМІ повідомляти, що Олег брав участь у грандіозній афері "регіоналів" — "народному бюджеті Партії регіонів".
Громадські діячі з організації "Рада громадської безпеки" повідомляли, що з 2012 по 2014 рік Муратов займався розтратою бюджетних коштів в ході реалізації програми "Народний бюджет".
На початку 2023 року правоохоронці затримали віцегубернатора Муратова. За інформацією слідчих прокуратури, він обіцяв "відмазати" від тюремного терміну одного з чиновників і депутата Одеської обласної ради. Ціна питання — 35 тисяч доларів.
Після затримання одеський губернатор Максим Марченко звільнив свого заступника. Сам же Муратов вийшов із СІЗО під заставу в три мільйони гривень.
Але вже скоро до хабарництва додалася і ще одна підозра: заволодіння, а також розтрата державного майна. Муратова запідозрили в ініціюванні закупівлі за завищеними цінами та без тендеру продуктів харчування (тушонки) для Миколаївської області в рамках програми "Сусіди".
Декларація
У зв'язку з воєнним станом та можливістю російських диверсій електронне декларування у 2022 році припинено. Але згідно з довоєнними деклараціями, Олег і його дружина Ольга володіли значно. кількістю майна. Їм належало вісім ділянок землі, три квартири, два будинки, чотири машиномісця, а також нежитлове приміщення.
Пересувалося подружжя Муратови на елітних автомобілях. Олег на BMW 523 2006 року, Ольга — на Porsche Cayenne 2012 року.