Олег Рябой
  • Дата народження
    28 червня 1972
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олег Рябой
4859

Олег Рябой

Рябий Олег Іванович: голова Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області

Олег Рябой - Фото 1

Рябий Олег Іванович — за даними преси, "відзначився" такими корупційними діями під час керівництва фельд'єгерською службою, що його підлеглі навіть написали відкритого листа президенту України з вимогою зняти його з посади

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Олег Іванович Рябий народився 28 липня 1972 року в селі Сущани Олевської громади Коростенського району Житомирської області, Україна.

Освіта

Рябий навчався в Національній академії внутрішніх справ.

Сім’я

Олег одружений на Тетяні Рябій. Вона обіймає посаду завідувачки сектора документального забезпечення управління Державної міграційної служби України в Житомирській області.

У подружжя є син Андрій.

Кар'єра

Про трудову кар'єру Олега Ряба у вільному доступі небагато. Хоча він обіймав чималу кількість посад. Відомо, що Олег був начальником Бердичівського МРВ УМВС, мав звання полковника внутрішньої служби. 

Потім Рябий був заступником начальника з кадрового забезпечення та начальником в Головному управлінні фельд'єгерської служби України. До 20-річчя незалежності України Олег отримав звання генерал-майора.

Олег Рябой - Фото 2

У 2015 році він балотувався від ВО "Батьківщина" на виборах до Житомирської обласної ради. Однак пройти до облради йому не вдалося. На той момент Олег займав крісло заступника директора філії "Іршанського гірничо-збагачувального комбінату ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія".

Рябий очолював Подільське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки, був керівником Житомирського обласного управління Укртрансбезпеки.

У 2020 році Олег знову брав участь у місцевих виборах. Цього разу він був кандидатом від партії "За майбутнє" до Житомирської районної ради. Однак знову безрезультатно. Тоді він був радником директора Державного підприємства "Бурштин України".

У 2022 році Рябий був заступником директора Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної військової адміністрації. Потім був представником гуманітарного штабу при Житомирській ОВА. За словами голови Житомирської області Віталія Бунечко, в цей момент Олег ефективно вирішував складні логістичні завдання з доставки гуманітарних вантажів, евакуації громадян, допомоги військовим.

Наступним місцем роботи Рябого була посада заступника директора - начальника управління агропромислового комплексу Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА. У жовтні 2023 року Рябого призначили головою Коростенського району.

Олег Рябой - Фото 3

Компромат

У 2010 році видання "Газета.юа" повідомляла про корупцію, яка процвітала в Головному управлінні фельд'єгерської служби.

Журналісти повідомляли, що ще бувши начальником Бердичівського МРВ УМВС Рябий був відсторонений від займаної посади з клопотанням до керівництва МВС звільнити його.

Причиною стало те, то він відпустив групу затриманих з великою сумою грошей, проігнорувавши вимогу керівництва про здійснення детальної перевірки причетності даних осіб і виявлених грошей до пограбування житомирського відділення банку "Надра". За це три підлеглих Рябого позбулися погонів, а сам він кілька місяців переховувався під виглядом лікування в психіатричній лікарні.

Коли ж Рябий перейшов до фельд'єгерської служби, то почав стягувати побори за чергові звання, призначення на посади. У підсумку з керівних посад пішли близько 80% справжніх фахівців, а їх місця зайняли колишні співробітники міліції, звільнені з органів з різних причин, яким допоміг влаштуватися Рябий.

Своїм заступником він призначив людину, яка за висновками психолога була схильна до насильства. За морально-діловим якостям йому було не рекомендовано проходження служби в органах внутрішніх справ. 

Ще один заступник Рябого, вже через два дні після призначення був затриманий співробітниками СБУ під час отримання хабаря. Олег також проходив по цій справі. Але, як пишуть представники преси, "відкупився" за 10 тисяч доларів. У ЗМІ зазначалося, що займатися корупцією у фельд'єгерській службі Рябому допомагали зв'язку в керівництві Мінтрансу.

Олег Рябой - Фото 4

У лютому 2012 року співробітники фельд'єгерської служби навіть написали відкритий лист до тодішнього керівництва України з вимогою навести порядок у відомстві, припинити "царювання" Рябого О.І. та його "опричників".

Декларація

У березні 2024 року Олег Рябий подав електронну декларацію про свої доходи за минулий рік. У Київській та Житомирській області у нього три ділянки землі, а також три житлових будинки: в селищі Гуйва (137.6 кв.м), Олевську (72,5 кв. м), а також недобудований в селі Оліївка (299,47 кв. м). Його дружині належить ще дві земельні ділянки на Житомирщині.

З лютого 2019 року Рябий їздить на автомобілі Mercedes-Benz E220 2008 року випуску, який обійшовся йому всього в 59 тисяч гривень.

У 2023 році в Житомирській ОВА та Коростенському рові Олег заробив 546 тисяч. Ще 173,7 тисячі склала генеральська пенсія. Майже по 14 тисяч Рябий отримав як компенсацію витрат на тимчасове розміщення перебування ВПО та монетизацію пільг. Зарплата Тетяни рябої склала 306 тисяч.

Грошові активи, у тому числі банківські рахунки та готівкові кошти, Олег Рябий у декларації не відобразив.

Олег Рябой - Фото 5
Згадки про персону