Олег Солтис
  • Дата народження
    18 жовтня 1972
  • Країна
    Україна
Олег Солтис
5176

Олег Солтис

Солтис Олег Петрович: один з найскандальніших депутатів міської ради Миколаєва

Олег Солтис - Фото 1

Солтис Олег Петрович - "відзначився" бійками, погрозами фізичною розправою, хамством та іншими скандалами.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання

Біографія

Олег Петрович Солтис народився 18 вересня 1972 року у місті Євпаторія.

Освіта

Закінчивши школу, Олег пішов вчиться у ПТУ № 41, де отримав спеціальність водій-автослюсар. Потім був призваний до лав радянської армії. Солтис має дві вищі освіти: фінансиста та юриста.

У 2014 році Солтис знову був призваний до армії. Спершу він проходив службу на адмінкордоні з Кримським півостровом, а потім був залучений в бойових діях на Донбасі.

Сім’я

Олег Солтис одружений. Обраницю звуть Оксана (1975 року народження). Вона є кінцевим бенефіціаром та власницею ТОВ "Укрросімпорт" (основний вид діяльності - роздрібна торгівля у неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами).

Олег Солтис - Фото 2

Оксана обіймає посаду заступника директора КП Миколаївський міський палац культури "Молодіжний". У 2015 році вона стала депутатом Миколаївської обласної ради від "Опозиційного блоку". Секретар постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, регулювання комунальної власності, приватизації та капітального будівництва.

У подружжя є дочка Марія.

Кар'єра

З 1992 року Солтис був водієм на суднобудівному заводі. Пізніше став майстром автотранспортного цеху при відділі капітального будівництва

У 1998 році став директором із зовнішньоекономічної діяльності ТОВ "Укрросімпорт". Через чотири роки очолив сільськогосподарське підприємство. У 2005 році Солтис став державним чиновником. Протягом двох років Олег був заступником голови Березанської РДА. Займався питаннями торгівлі та узбережжя.

Олег Солтис - Фото 3

З 2007 року Солтис працював директором ТОВ "Укрросімпорт". У серпні 2011 року він став керівником СКП "Гуртожиток". Залишався на цій посаді до березня 2016 року. Восени 2018 року мер Миколаєва розглядав кандидатуру Солтиса на посаду керівника Інгульського району міста.

Олег Солтис - Фото 4

У 2010 році Олег став депутатом Миколаївської міської ради від партії "Сильна Україна" (представляв Центральний район). Через п'ять років переобирався вже від партії "Опозиційний блок" (Територіальний округ №47).

На виборах за Олега проголосувало майже половина виборців (49,7%). Солтис - член постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності та благоустрою міста.

Компромат

Олег Солтис неодноразово опинявся в епіцентрі скандалів.

У 2007 році Олег "відзначився" тим, що напав та побив журналіста, який зафіксував продаж спиртних напоїв неповнолітнім у його кафетерії біля навчального закладу. Справа дійшла до суду, але від кримінального покарання Солтиса врятувала амністія.

Олег Солтис - Фото 5

У 2012 році він збирався відкривати піцерію прямо в будівлі Чорноморського університету, за яке він судиться не один рік. Ще у 2000 році миколаївський міськвиконком передав будівлю та прилеглу територію матері Солтиса. При цьому адміністрація вишу вказувала на те, що "об'єкти освіти, науки та культури не підлягають приватизації".

У тому ж 2012 році Солтис, який керував КП "Гуртожиток", нарікав на те, що жителі миколаївських гуртожитків не оплачують борги за комунальні послуги. Тому КП доводиться звертатися до суду.

"Гуртожиток" змушений оплачувати судові витрати у розмірі близько 200 гривень по кожному позову, що дуже накладно. Однак у 2013 році стало відомо, що сам Солтис має борг перед комунальниками у розмірі 7,5 тисяч гривень за опалення та утримання будинку. Чиновник же цю інформацію назвав наклепом.

У 2013 році одна з місцевих журналісток сфотографувала Солтиса з сигаретою в руках у будівлі мерії. Через цей знімок депутат погрожував представниці преси фізичною розправою. Пізніше, у 2018 році, депутат погрожував підрізати язик своєму колезі, депутату Олександру Рєпіну.

Олег Солтис - Фото 6

 

У травні 2012 і січні 2013 року два підлеглих Солтиса у КП "Гуртожиток" були затримані під час отримання хабарів за сприяння у вирішенні питання про приватизацію житла. Після цього факту, Солтис хвалився, тим, що зміг "порішати" питання у прокуратурі, тому друга справа не дійшла до суду.

У 2013 році Антимонопольний комітет, а точніше його миколаївське відділення, порушило кримінальну справу стосовно КП «Гуртожиток» за зловживання монопольним становищем на ринку надання комунальних послуг, що призвело до ущемлення інтересів споживачів. Однак його керівник, як зазначають ЗМІ, "використовуючи свої корупційні зв'язки, звів розслідування цієї справи нанівець ".

У тому ж році Держфінінспекція виявила порушення у КП "Гуртожиток". Але, результати розслідування правоохоронними органами цього факту журналісти залишилися невідомими.

Під час парламентської кампанії 2015 року депутата викрили у підкупі виборців. Більш того, за даними ЗМІ, продовольчі пайки були наполовину простроченими. Тоді ж його звинувачували у тому, що своєю рекламою він заклеїв дерева в окрузі, порушивши тим самим закон.

Олег Солтис - Фото 7

У лютому 2016 року на засіданні комісії з питань житлово-комунального господарства міськради Олег Солтис, не соромлячись колег та під прицілом фото- і телекамер приклеїв жувальну гумку під стіл.

Уже після того, як Солтис пішов з поста директора КП "Гуртожиток", з'явилася інформація про те, що він "прихопив з собою всю бухгалтерську документацію". Про це заявив політтехнолог Олександр Нойнец.

Крім того, соратник головного "бппшніка" Миколаєва Юрія Бірюкова назвав Солтиса "учасником бойових дій Шредінгера". Річ в тому, що депутат під час того як брав участь у бойових діях в АТО, встиг шість разів "проголосувати" у міськраді.

Олег Солтис - Фото 8

Після того, як на місце Солтиса прийшов новий керівник КП - Євген Павлович, з’явилися факти зловживання службовим становищем та нецільового використання коштів підприємством його попередником.

Після цього Павлович подав ці матеріали для перевірки у поліцію. Депутат Миколаївської міськради всі звинувачення відкинув і заявив, що Павлович сам завдав збиток підприємству у межах 20 тисяч гривень.

Крім того, Олег відзначився великою кількість демаршів на засіданні міськради, рукоприкладством по відношенню до начальника правління комунальної власності Юрія Гавриша, якого виштовхав з кабінету під час засідання та нецензурної перепалки.

Олег Солтис - Фото 9

Декларація

У червні 2019 року Олег Солтис опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Депутат міської ради володіє у Миколаєві квартирою (69,9 кв.м.). Там же його дружині належить рибальський будинок (253,2 кв.м.).

Рухомого майна, в тому числі автомобілів, у Олега Солтиса немає. Зате Оксана Солтис володіє двома машинами: Honda Civic 1.8 2012 випуску (196,6 тис. грн.) та Toyota Land Cruiser 4.5 2008 року випуску. Також їй належить два автомобільних причепа, моторний човен і підвісний човновий двигун.

Олег Солтис - Фото 10

Олег Солтис володіє криптовалюта: "Лайткойн" - 2500 одиниць (на суму в 12 тис грн), "Ріпл" - 5000 одиниць (17,2 тис. грн.), "Стеллар" 100000 одиниць (13,2 тис грн).

Щорічна грошова допомога Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради склала 1265 гривень. Депутат отримав 2,6 мільйона у якості заборгованості по розписці. Зарплата Оксани у 2018 році склала 21 тисяча. Компенсація зеленого тарифу дружині Солтиса склала 46 тисяч

У банку подружжя гроші не зберігають. Готівковими коштами Олег задекларував 50 тисяч гривень і 15 тисяч євро.

Посилання

Згадки про персону