Сулаков Олег Семенович: депутат-прогульник з Одеської облради та фігурант рейдерського захоплення сільгосппідприємства
Сулаков Олег Семенович — депутат-бізнесмен, якого звинувачували в рейдерстві, а підприємство його дружини — в забрудненні навколишнього середовища.
Біографія
Олег Семенович Сулаков народився 24 вересня 1975 року.
Освіта
Сулаков закінчив Зорянську середню школу. Диплом за спеціальністю "Менеджмент та маркетинг праці" він отримав в Одеському економічному університеті.
Сім'я
Олег перебуває у шлюбі. Дружину звуть Ірина. Вона засновниця та співвласниця сільськогосподарського підприємства "Успіх". У депутата обласної ради троє дітей: доньки Аліна та Ксенія, а також син Семен.
Кар'єра
Сулаков очолює виробничо-комерційну фірму "Тігос" у формі Товариства з обмеженою відповідальністю (діяльність агентів з торгівлі товарами широкого асортименту). Він також засновник та співвласник приватного підприємства "Агро-соя" (вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур).
У сьомому (2012 — 2014) та восьмому (2014 — 2019) скликаннях Верховної Ради Сулаков був помічником народного депутата Антона Кіссе. Свої обов'язки Олег виконував на громадських засадах.
У 2015 році він успішно балотувався до Одеської обласної ради, а також до Саратської районної ради від партії "Наш край" Олег потрапив до облради завдяки тому, що Антон Кіссе, який був вище за рейтингом партії, пройшов також у Верховну Раду. Сулаков входить до складу постійної комісії з питань архітектури, будівництва, регіонального розвитку та культурної спадщини.
Компромат
У 2016 році одеські журналісти запідозрили, що Сулаков є "іноземним громадянином". Причиною таких чуток стала декларація його соратника по партії "Наш край" нардепа Антона Кіссе.
Той вказав, що "продав" іноземцю "Сулакову якесь нерухоме майно, отримавши 968 тисяч 991 гривню".
За даними представників преси депутат від "Нашого краю" потрапив в список найбільш злісних прогульників засідань облради у 2018 році. За третій рік роботи обласної ради відбулося сім пленарних засідань, Сулаков же відвідав тільки два.
Прізвище депутата опинилось серед тих, кого акціонери СПК "Енікіой", (село Новоселівка Кілійського району Одеської області) звинувачували у рейдерстві.
Вони повідомили, що "70% сільгоспкомбінату "Енікіой" виявилося у руках декількох приватників: голови села Михайла Стоєва, юриста партії “Наш край” Младлена Бардуков, бухгалтера підприємства Любові Шідер та депутата обласної ради Олега Сулакова.
Перераховані вище панове заволоділи практично всім аграрним підприємством, без згоди інших акціонерів, серед яких, переважна більшість — жителі села Новоселівка. На думку місцевих аграріїв, сталося банальне рейдерське захоплення підприємства".
У пресі повідомлялось, що у 2017 році "Енікіой" було реорганізовано з сільськогосподарського комбінату у ТОВ. Але якщо у створенні СПК було 33 засновники, то у "реорганізації брали участь, нібито, четверо". Двоє з них половину прав компанії продали "Систем Сек'юриті Консалт". Її власником є юрист партії "Наш край" Младен Бардук.
Потім він "подарував свою частку фірмі "Агро-Соя", де одним з засновників є Сулаков, який теж є членом "Нашого краю ". Як зазначають ЗМІ, компанію Бардуков звинуватили у тому, що нею була штучно "роздута" частка в "Енікіой". Завдяки цьому "Систем Сек'юриті Консалт" отримала "більшу частину акцій підприємства, яку згодом передали "Агро-Сої".
Таким чином дана фірма "практично за безцінь придбала велике підприємство". За словами юриста Віталія Кондракова, "у всьому цьому простежувалася явна шахрайська схема". Пізніше обласний Господарський суд "визнав незаконними дії компаній "Систем Сек'юриті Консалт" та "Агро-Соя".
"Відзначилось" й свинарське підприємство "Успіх", співзасновниками якого є Ірина Сулакова (дружина депутата) та Геннадій Сулаков (ймовірно, брат).
"Успіх" знаходиться у селищі Сарата. Як зазначають місцеві ЗМІ, підприємство забруднює навколишнє середовище. За інформацією преси, "раз-два на тиждень автомобіль "МАЗ", вивозить відходи господарства не у відведене для цього місце, а ближче — прямо поруч з трасою у дорожньому кар'єрі влаштували ПП "СП Успіх" стихійне звалище".
Нечистоти зливаються "в трьохстах метрах від межі селища, у Кургану Слави". Крім того, "Успіх" звинувачували і у тому, що воно викидає на околицю міста трупи свиней.
Жителі Сарати звернулися до селищної адміністрації, яка встановила, що підприємство сім'ї депутата порушує закони "Про відходи" та "Про охорону навколишнього природного середовища". Після цього "Успіху" заборонили "вивезення твердих та рідких відходів (калові маси від свиней, трупи свиней) до отримання цим підприємством дозвільних документів на знищення твердих і рідких відходів".
Декларація
У березні 2019 року Олег Сулаков опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.
Депутат обласної ради володіє земельною ділянкою (1740 кв.м.) та двома житловими будинками (211,1 та 82 кв.м.) у селі Зоря Одеської області. У дружини в Одесі є квартира (94,8 кв.м.).
Олег має п'ять машин. Три з них легкові: Porsche Cayenne 2013 року випуску, Nissan Primastar 2007 року випуску та Peugeot Boxer 2007 року випуску, а також дві вантажних: ЗІЛ-ММЗ 45021 1987 року випуску та Ford Transit 2009 року випуску. Ірина Сулакова їздить на Mitsubishi ASX 2012 випуску.
За 2018 рік Олег заробив 11,3 мільйона гривень. Велика частина з них — це дивіденди від ПП "Агро-Соя". Десять тисяч гривень отримала дружина депутата у якості допомоги при народженні дитини. Грошові активи (банківські рахунки та готівкові кошти) Сулаков в декларації не відобразив.