Уруський Олег Семенович: колішній віцепрем‘єр-міністр і міністр з питань стратегічних галузей промисловості
Уруський Олег Семенович — з 16 липня 2020 року по 3 листопада 2021 року обіймав посаду віцепрем'єра з ОПК, голова Державного космічного агентства України (січень — серпень 2015 р.), член РНБО та державний службовець 2-го рангу.
Біографія
Олег Семенович Уруський народився 13 квітня 1963 року в місті Чортків Тернопільської області.
Освіта
Уруський має військову освіту. Він закінчив вище військове авіаційно-інженерне училище в місті Київ (1985).
Доктор технічних наук.
Сім’я
Олег одружений. Дружину звуть Олександра Іванівна. Згідно з декларацією Олега Семеновича, вона працює в КЗТВЗК "КМАТОБ". У подружжя двоє синів: Володимир і Тарас.
Кар'єра
З 1985 по грудень 1991 року Уруський працював в Київському вищому військовому авіаційному-інженерному училищі. Потім майже рік, до жовтня 1992 року він був співробітником Центру оперативно-стратегічних досліджень Головного штабу ЗС України.
Протягом наступних чотирьох років (1992-1996) Олег керував одним з управлінь в Національному космічному агентстві. Потім чотири роки він був співробітником апарату РНБО. У 2000 році Уруський став першим заступником голови Держкомісії з питань ОПК.
Через три роки влаштувався в секретаріат уряду, де був головою департаменту. У 2005 році він став першим заступником глави міністерства промислової політики.
З червня 2006 по травень 2007 року Уруський працював в Національному аерокосмічному університеті "Харківський авіаційний інститут". Потім він був першим заступником гендиректора в НДТЦ "Ротор" та ДАК "Авіація України". З лютого 2011 по березень 2014 року Олег обіймав посаду віцепрезидента Науково-технологічного інституту трансляції, транскрипції і реплікації.
Потім він був заступником голови "Укроборонпрому". Кілька місяців у 2015 році Уруський очолював космічне агентство. Навесні 2020 року він став на чолі компанії "Прогресстех-Україна", яка надає інженерні послуги, займається розробкою програмного забезпечення для підприємств високотехнологічних секторів економіки.
Олег Уруський раніше значився кінцевим бенефіціарним власником наступних компаній:
- ТОВ "Авіаційно-космічні системи і технології" (Технічні випробування та дослідження);
- ТОВ "Мережа магазинів безмитної торгівлі вітчизняних виробників" Юнайтед Гудс Енд Фудс ЛТД "(оптова торгівля тютюновими виробами);
- "Ековей Технолоджи" (інші види роздрібної торгівлі поза магазинами);
- "Proxima Technical Consulting FZ LLC" (IT-консалтинг).
У найсвіжішій декларації чиновника зазначені лише дві компанії, кінцевим бенефіціаром яких він є: ТОВ “НДТЦ Ротор” та ТОВ “Proxima Technical Consulting FZ LLC”.
Верховна Рада на засіданні 16 липня 2020 року 260 голосами нардепів призначила Олега Уруського на посаду віцепрем'єр-міністра з питань стратегічних галузей промисловості
Як повідомляє ZN.UA, "з подачі колишнього секретаря Ради нацбезпеки і оборони Володимира Горбуліна з'явилася кандидатура Олега Уруського. Президент залишився задоволений співбесідою з новим кандидатом.
На думку більшості фахівців, саме кандидатура Уруського є найкращою з усіх, що були запропоновані президенту на пост віцепрем'єр-міністра України — Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України.
Уруський та Горбулін — давні знайомі. Вони разом працювали в Національному космічному агентстві і Комісії з питань оборонно-промислового комплексу.
У серпні 2020 року Олег Уруський став членом РНБО.
Олег Уруський, крім того, займається науковою роботою. Він написав більш ніж 50 наукових праць. Уруський — академік Академії наук прикладної електроніки.
1 листопада Олег Уруський написав заяву про відставку. За інформацією ЗМІ, це сталося після зриву рішення РНБО щодо запуску реєстру оборонних закупівель. 3 листопада відставку віцепрем'єр-міністра підтримали 342 нардепи.
Компромат
З квітня 2020 року Олег Уруський очолює інжинірингову компанію "Прогресстех-Україна". Як повідомляє ЗМІ, ця компанія афілійована "з російською компанією. ТОВ "Прогресстех-Україна" у засновниках кіпрської фірми Progresstechgroup, зареєстрованої в місті Нікосія. Кінцевим бенефіціаром є громадянин РФ Володимир Кульчицький, академік Академії військових наук РФ. Ця ж кіпрська компанія є засновницею російського ТОВ "Прогресстех".
Як виявив Центр журналістських розслідувань, в 2018 році обидві компанії, російська "Прогресстех" і український "Прогресстех України" виконували підряд на проєктування аеропорту "Туркменабад", інформація про що з'явилася на сайтах компаній.
Повідомлялося, що російська компанія виконала замовлення, а українська — допомагала в роботі. Російська і українська компанії "засвітилися" також під час зустрічі зі студентами КПІ в 2019 році — в цьому закладі побували представники обох компаній. За даними джерел, "Прогресстех Україна" займається промисловим шпигунством і вербує українських авіаконструкторів, зокрема, ДП "Антонов".
Скандальна матеріальна допомога
Скандал у Туреччині
У грудні 2020 року Олег Уруський оскандалився, порушивши закони Туреччини під час перебування на території держави.
Уруський і Кадиров
У лютому 2021 року український прем’єр Денис Шмигаль виклав у мережу фото, на якому поруч із Рамзаном Кадировим — чеченським лідером — стоїть Олег Уруський. Вони разом відвідали виставку зброї в Арабських еміратах. Шмигаль вимагав пояснень від Уруського.
Декларація
Згідно з декларацією, поданою в 2021 році, у чиновника Уруського Олега Семеновича є земельна ділянка (2,2 га) в селі Новосілки Київської області. У спільній власності з дружиною і синами йому належить квартира (93,3 кв.м.) в Києві. Дружина — власниця трьох земельних ділянок (6236 кв.м.) і недобудованого житлового будинку (505 кв.м.) в селі Мостище.
Олег Уруський має дві легкові автівки: BMW G30 530i xDrive та Volkswagen CC. Дружина Олександра володіє Peugeot 2008 2014 року випуску.
Дохід Олега Уруського за рік склав 2 мільйони 585 тисяч 851 гривню. Його дружина заробила 163 тисячі 832 гривні.
Посилання
Сторінка Олега Уруського в мережі Facebook