Олег Воронько
Олег Воронько
2060

Олег Воронько

Воронько Олег Євгенович: нардеп IX скликання ВР від партії «Слуга народу» та колишній IT-підприємець

Воронько Олег Євгенович — власник трьох фірм та офіційно безробітний. У 2019 році став нардепом, перемігши на мажоритарному окрузі в Кіровоградській області. Парламентарій-мільйонер, який орендує житло за бюджетні кошти.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Олег Євгенович Воронько народився 15 травня 1974 року у місті Світловодськ Кіровоградської області.

Освіта

Закінчив Вищу школу управління охороною праці  у польському місті Катовіце (University of Occupational Safety Management in Katowice, WSZOP) за фахом «Управління проєктами».

Навчався також на факультеті менеджменту Національної металургійної академії України. Випускник факультету технології високомолекулярних сполук Дніпропетровського хіміко-технологічного інституту.

Сім’я

Олег одружений на громадянці Російської Федерації Альбіні Воронько (дівоче прізвище Фаєрман). Воронько має сина, який навчається за кордоном.

Кар’єра

Воронько, перш ніж стати народним депутатом, тривалий час займався IT-підприємництвом. 

На початку 2000-х разом із командою професіоналів Олег розвивав потужний проєкт з розробки та розповсюдження програмних продуктів, цифрових терміналів, фото та контент кіосків, які на той час не мали аналогів у світі. Він розробив технологію захисту цифрової техніки та електроніки від пошкоджень під час падіння.

Також майбутній політик займався виробництвом та дистрибуцією швидкорозчинних сухих молочних, какао та кофеїновмісних напоїв. Виготовлені на підприємствах в Україні, Ізраїлі та Республіці Польща такі напої, як розчинний шоколад, молочні суміші, бульйони продавалися у кількох країнах світу.

Його ІТ-компанія займалася запровадженням шерингової платформи для продуктів спільного користування. Така система взаємодії суспільства користується особливою популярністю у країнах Європи та має величезний потенціал в Україні.

Воронько співвласник трьох компаній:

  • ТОВ «Інстант фудс компанії» (50%) - оптова торгівля кавою, чаєм, какао та прянощами;
  • ТОВ «Агротрейд груп» (50%) - оптова торгівля фруктами та овочами;
  • ТОВ «Дніпроград» (33%) – неспеціалізована оптова торгівля.

На парламентських виборах у липні 2019 року Олег балотувався до Верховної Ради від партії «Слуга народу» за мажоритарним округом № 103 (місто Олександрія, Долинський, Олександрійський, Петрівський, Устинівський райони Кіровоградської області).

За Воронько проголосувало 25 964 (або 38,01%) виборці. З цим результатом він переміг найближчого опонента — мера Олександрії та кандидата ОПЗЖ Степана Цапюка, отримавши у 2,5 раза більше голосів. На час виборів Олег був тимчасово безробітним.

У ІХ скликанні парламенту Воронько увійшов до складу фракції «Слуга народу» та комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Він також є членом української частини Парламентської асамблеї України та Республіки Польща, керівником групи з міжпарламентських зв'язків з Кубою та членом груп з міжпарламентських зв'язків з Китаєм та Словенією.

7 жовтня 2021 року Воронько проголосував проти відкликання Верховною Радою з посади її голови Дмитра Разумкова, а наступного місяця став членом міжфракційного об'єднання «Розумна політика» ексспікера.

Компромат

Відразу після обрання в народні депутати Олег Воронько заявив в розмовах з журналістами, що зарплата нардепа в 32 тисячі гривень дуже маленька. 

«32 тисячі гривень – це мало, я вважаю, для Києва … Ми з президентом кілька днів тому зустрічалися, і він дуже чітко визначив – доведеться жити на цю зарплату, і нічого більше. Я вважаю, що для Києва і для тих людей, які переїхали з інших міст, це не так багато. Але, в принципі, по роботі в регіоні, я мажоритарний депутат, я знаю, що люди живуть на пенсію в 1,5 тисячі гривень на місяць».

Також він розповів, що витрачає кілька тисяч доларів на місяць, свої витрати не рахує і не знає вартість комунальних послуг, оскільки живе в орендованій квартирі. При цьому, на момент обрання Воронько мав офіційний статус безробітного. 

«В ЦВК Воронько написав, що «тимчасово не працює». Хоча в інтерв’ю заявив, що витрачає кілька тисяч доларів щомісяця, а син навчається за кордоном. От би всім безробітним так. Зрозуміло, що податки і Воронько речі несумісні».

Деякі джерела стверджують, що обрання Воронько до Верховної Ради було незаконним, так як він має ізраїльське і польське громадянство. 

«За наявною інформацією, у нього ізраїльське і польське громадянство. Отже, участь цього громадянина у виборчому процесі є порушенням українського законодавства». 

Його дружина, Альбіна Фаєрман, громадянка Росії та Ізраїлю.

За даними інсайдерів, Воронько міг за гроші домовитися з керівництвом «Слуги народу» про свою кандидатуру на парламентських виборах. Тож його підтримали без належної перевірки.

Комітет виборців України зазначав, що Воронько став найбагатшим іногороднім народним депутатом, який орендує житло за бюджетні кошти. У декларації політик зазначив, що має 129 мільйонів гривень.

«Центр Протидії Корупції» повідомляє, що Олег входить до "групи Павлюка". Він голосував за ті законопроєкти, які влаштовували ексміністра внутрішніх справ Авакова, керівника Офісу президента Єрмака, Генпрокурорку Венедиктову та ексміністра охорони здоров'я Степанова.

Крім того, Воронько підтримав суттєве пом'якшення покарання за брехню в декларації, голосував за нового суддю Конституційного суду, оминаючи відповідні конкурси, а також нічого не робить для очищення судів. Він був одним із п'яти «слуг», які голосували проти антиколомойського закону.

НАЗК не отримало підтвердження величезних сум, які задекларував парламентарій. За даними Агентства, згідно з даними Держреєстру фізосіб-платників податків з 1998 року по 2020 рік включно Олег Воронько отримав сукупний дохід у кілька десятків разів менший від того, що зазначено у його звітності.

Декларація

У березні 2021 року Олег Воронько опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Нардеп не має власної нерухомості. У Києві він мешкає в готельному номері (26 кв.м.). Місцем реєстрації він вказав квартиру (61 кв.м.) своєї мами у Світловодську. Також Воронько зазначив у декларації дві квартири у Дніпрі своєї дружини. В одній (54,2 кв.м.) Альбіна прописана, другу (100 кв.м.) вона знімає.

З цінного рухомого майна Олег задекларував швейцарський годинник Chopard. У його дружини є годинник Rolex, норкова і соболина шуби та намисто Cartier.

Воронько володіє автомобілем ВАЗ 2103 1974 року випуску та їздить за дорученням на AUDI Q8 2020 року випуску, яке оформлене на ТОВ «Сонячне».

За 2020 рік сукупний дохід політика становив трохи більше мільйона гривень (зарплата у Верховній Раді, кошти на відшкодування видатків, пов'язаних із виконанням депутатських повноважень та на відшкодування видатків пов'язаних із проїздом Україною). Альбіна Воронько доходів у 2020 році практично не мала. Лише 210 гривень у вигляді кешбеку від Універсал банку.

У банках нардеп зберігає 92 тисячі гривень, дружина – 4503 гривні. Йому належить криптовалюта BTC (15 одиниць на суму 155 тисяч).

Готівкою Олег задекларував 2,7 мільйона доларів, 1,1 мільйона євро, 480 тисяч польських злотих, 760 тисяч ізраїльських шекелів, 145 тисяч фунтів стерлінгів, 23 тисяч швейцарських франків та 177 тисяч гривень. Альбіна готівкою має 264 тисячі доларів та 62 тисячі євро.

Посилання

Facebook (особиста сторінка)

Facebook (робоча сторінка)

Згадки про персону