8 липня, понеділок
З картинками
Текстовий вигляд
uk
Українська
Російська
Олег Жданов
  • Дата народження
    30 березня 1966
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі

Жданов Олег: полковник запасу ЗСУ та військовий експерт

Жданов Олег — двадцять років служив в українській армії, працював у Головному оперативному управлінні Генштабу, полковник запасу, частий гість на телебаченні у якості військового експерта.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Цитати та висловлювання
  6. Посилання

Біографія

Олег Жданов народився 31 березня.

Освіта

У 1987 році Жданов закінчив Хмельницьке вище артилерійське командне училище.

Сім'я

З 1987 року Олег одружений із Людмилою Ждановою. Вона обіймає посаду директора зі стратегічного розвитку у видавничому домі «Здоров'я України». Подружжя має сина Володимира.

Кар'єра

З 1987 по 1992 рік Олег служив у Західній групі радянських військ у Німеччині у місті Борна. Наступні п'ять років він проходив службу в 331-му самохідно-артилерійському полку, що входив до 128-ї окремої гірничо-штурмової бригади.

З 1997 до 1999 рік Жданов викладав у Національній академії оборони України. Потім п'ять років Олег працював у головному управлінні ракетних військ та артилерії. З 2004 до 2007 року основним його місцем служби було Головне оперативне управління Генерального штабу української армії.

У званні полковника Олег пішов у запас. Після звільнення з армії став військовим експертом. Часто виступає на телебаченні, пише статті для українських ЗМІ, таких як «Гордон», «Обозреватель», «Главред» та інші.

Цитати та висловлювання

Про можливий напад Росії на Україну

На думку військового експерта, Російська Федерація найближчим часом не нападе на Україну. Жданов упевнений, що у Москви «ледь вистачає сил і засобів, щоб перекривати всі конфлікти, в яких вона бере участь». Полковник запасу зазначає, що в армії РФ «не вистачає контрактників». Тому навіть у Сирії російський контингент «комплектується солдатами строкової служби».

Жданов вважає, що якби Росія мала можливість напасти, вона б це вже зробила. «Але вони не можуть, оскільки ціна нападу на Україну набагато вища, ніж цілі, які ставить перед собою Росія, а саме — поглинання України». Експерт пише, що «захопивши навіть частину території, вони будуть не в змозі її утримувати».

Про використання Росією міграційної кризи на польсько-білоруському кордоні

Військовий експерт упевнений, що криза на польсько-білоруському кордоні, викликана мігрантами, — «це централізована спланована операція Кремля».

За словами полковника запасу, ситуацію на кордоні Польщі та Білорусі Путін використовує у своїх цілях. По-перше, він тисне на Європу для того, щоб там дали «добро» на запуск газопроводу «Північного потоку-2».

По-друге, у Кремлі намагаються домогтися зняття санкцій та змусити визнати Євросоюз кримський півострів російським. Крім того, Путін руками білорусів намагається спровокувати поляків «влаштувати маленьку стрілянину», що «дуже скомпрометує Євросоюз».

У міграційній кризі, як вважає Жданов, Кремль «реалізує одразу два сценарії», де «одна гібридна війна прихована в іншій». У той час, поки за участю білоруських спецслужб мігранти тиснуть на ЄС, Росія «здійснює сценарій прихованого аншлюсу Білорусі».

На думку експерта, Росія може повернути потік мігрантів проти України. Тому треба зміцнювати українсько-білоруський кордон. Нашій країні «треба робити другий паралельний паркан, щоб була смуга відчуження, з якої можна було б чітко спостерігати спроби переміщення».

Крім цього, «на нитки колючого дроту треба повісити мотки колючого дроту, а між двома рядами огорож розкидати ще й малопомітні дротяні огорожі».

На кордоні, крім прикордонників, Жданов пропонує розмістити патрулі Нацгвардії та поліції. На «базі Сил спеціальних операцій робити резервні групи швидкого реагування, які будуть озброєні не лише спеціальним озброєнням, а й важкою бронею». Для спостереження за кордоном військовий експерт пропонує також використовувати безпілотники та гелікоптери.

Полковник запасу вважає, що для нинішньої української влади міграційна криза — це «іспит на здатність реалізації питань національної безпеки країни».

Посилання

Facebook