Авраменко Олександр Миколайович: філолог і популяризатор української мови
Авраменко Олександр Миколайович — один з найвідоміших вчителів України, серед учнів якого і нинішній глава держави
Біографія
Олександр Миколайович Авраменко народився 7 травня 1971 року в селищі Комишуваха Запорізької області, Україна.
Освіта
У школі Олександр вважався математиком: перемагав на відповідних олімпіадах, вирішував складні завдання.
Мати майбутнього філолога мріяла, щоб Олександр вивчав точні чи природничі науки, але він обрав малопопулярний філологічний факультет Запорізького національного університету. Він до третього курсу не зізнавався мамі, що вчиться на філолога. У 1995 році Авраменко отримав диплом про вищу освіту.
Також Олександр стажувався в Українському Вільному університеті, який знаходиться в німецькому місті Мюнхен.
Сім’я
Авраменко народився в простій українській родині: тато — водій-далекобійник, мама — касир на заводі.
Не в останню чергу Олександр став філологом завдяки любові. Але не тільки до науки. Саме на філфак поступала дівчина, яка після першого курсу стала його дружиною. У них навіть народився син, але пізніше подружжя розлучилося. За словами Авраменка, з сином він спілкується мало. Причина: Авраменко-молодший не хоче знайти постійну роботу з нормальним доходом.
Кар'єра
Майбутній популяризатор української мови зізнавався, що в дитинстві розмовляв суржиком. Але під час навчання в університеті все змінилося і він неодноразово перемагав на студентських олімпіадах у Києві та Львові. Вже зі студентства Олександр міг працювати на трьох роботах, а всього через рік після отримання диплома Авраменко був визнаний "Вчителем року".
У 2007 році він отримав ще одну престижну нагороду: міжнародну літературно-мистецьку премію імені Григорія Сковороди в галузі літератури та мистецтва. Через 10 років Авраменку було присуджено звання Заслуженого працівника освіти.
Крім роботи в школі Олександр почав викладати й в вишах. Так, у Київському університеті ім. Бориса Грінченка він став доцентом кафедри методики мов і літератур, а також методистом науково-методичного центру української мови та літератури Інституту післядипломної освіти. У Технічному ліцеї при столичному політеху Олександр завідував кафедрою гуманітарних дисциплін.
Авраменко написав кілька десятків шкільних підручників, а також посібників з української мови та літератури, багато з яких ставали переможцями всеукраїнських конкурсів. За його підручниками зараз навчаються майже всі українські школярі з 5-го по 12-й клас.
З початку 2000-х років Олександра почали запрошувати на радіо і телебачення. Так, на Національному радіо він був автором і ведучим програми "Загадки мови". На тому ж мовнику у 2005 році філолог став автором і диктором тексту "Радіодиктант національної єдності". На телеканалі "1+1" Авраменко вів рубрику "Експрес-урок".
Під керівництвом Олександра працює група, яка займається розробкою програми із зовнішнього незалежного оцінювання, оптимізації посібника для державної підсумкової атестації в школах.
Завдяки соціальним мережам Авраменко став популяризатором української мови та літератури. Так його Instagram-аккаунт налічує майже 85 тисяч підписників, за його ютуб-каналом стежать 51,6 тисячі фоловерів. Також Олександр має профілі в тік-ток (103 тисячі підписників) і фейсбук (66 тисяч).
Крім того, з 2017 року Авраменко завів власний інтернет-магазин, де можна придбати його навчальну літературу, сувенірну продукцію з лого філолога та вебінари, а також замовити за тисячу гривень відеопривітання.
Олександр дає і приватні уроки української мови. Так серед найвідоміших його учнів нинішній Президент України Володимир Зеленський, журналістка і ведуча Ольга Фреймут, бійці батальйону "Азов".
Декларація
Навесні 2021 року Авраменко розповідав, що на зорі своєї кар'єри заробляв дуже мало. Зарплату могли затримувати по пів року і йому іноді не вистачало навіть на їжу. Він навіть збирав порожні пляшки. Щоб поїсти, Авраменко доводилося зривати плоди з груші на вулиці по дорозі на роботу.
Популярність допомогла Олександру добре заробляти. Авраменко є фізичною особою підприємцем, має кілька бізнесів. Свій річний дохід він оцінює не менше ніж в мільйон гривень. Одна його лекція коштує близько 2 000 доларів.
Філолог володіє автомобілем, квартирою в Києві, особняком в Бучі та апартаментами на Тенерифе.