Бабенков Олександр Юрійович: заступник керівника Волинської прокуратури
Бабенков Олександр Юрійович — під час роботи в Житомирській області не гребував ніякими поборами та крав все, що погано лежить
Біографія
Олександр Юрійович Бабенков народився 30 січня 1979 року в селі Гальчин Андрушівського району Житомирської області.
Освіта
Вищу освіту здобув у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого.
Сім’я
Олександр одружений на Олені Бабенковій. У 2021 році вона була оперуповноваженою Управління стратегічних розслідувань у Волинській області департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України. У подружжя двоє дітей: сини Олександр і Владислав.
Кар'єра
Протягом 2001-2005 років Бабенков служив в органах внутрішніх справ УМВС України в Житомирській області. У 2005 році Олександр став співробітником прокуратури. Працював тут на різних посадах в обласних управліннях Житомирщини та Волині, а також у Генеральній прокуратурі України.
Протягом шести років Бабенков був старшим слідчим прокуратури міста Житомира. Кілька місяців працював в органах прокуратури Житомирської області. У 2011 році Бабенков призначений керівником прокуратури Ружинського району Житомирської області.
З травня по грудень 2015 року Олександр змінив кілька посад у Генеральній прокуратурі України. Наступні п'ять років очолював Ковельську місцеву прокуратуру Волинської області. У 2020 році перейшов на аналогічну посаду в місті Володимир. Потім став заступником прокурора Волинської області.
Компромат
Волинське Агентство розслідувань, повідомляло, що коли Олександр працював у прокуратурі міста Житомира, його мати почала скуповувати нерухомість. Спочатку Таїсія Бабенкова придбала однокімнатну квартиру в Житомирі, а через рік стала власницею двокімнатної квартири в селі Станишівка під обласним центром.
Як повідомляв Антикорупційний портал Ружина, період керівництва Бабенкова місцевою прокуратурою запам'ятався жителям селища як період беззаконня. Олександр займався віджиманням бізнесу, пов'язаного із землею, крав у районі все, що не так лежить. За даними порталу, він не гребував ніякими поборами, став великим бізнесменом-латифундистом в прокурорських погонах.
У 2012 році прокурор купив елітний автомобіль Mercedes, вартістю в кілька сотень тисяч доларів. При цьому, згідно з декларацією, загальний дохід прокурора у 2011 році склав 99 тисяч гривень.
А через рік вибухнув скандал навколо квартири, в якій жив Бабенков. У Ружині він отримав велику квартиру (100 кв.м), яка знаходилася в кооперативному будинку. Спочатку він домігся, щоб вона стала службовою, а 2014 році спробував приватизувати нерухомість. Але депутати районної ради не дали цього зробити.
Зате пізніше, влітку 2018 року, подібна афера йому вдалася у Ковелі. Тут він отримав квартиру як службову, а згодом її приватизував.
Зрештою, ружинським активістам вдалося вижити з його району. Після цього, якимись правдами та неправдами Бабенков зумів перескочити в Ковель Волинської області. Але і тут прокурор отримав "теплу" зустріч місцевих активістів, про що свідчать не тільки ковельські інтернет-сайти, а й написи на парканах "Бабенков-хабарник", "Бабенков-бєскредельщик".
Декларація
З метою захисту даних та протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій у 2022 році тимчасово закрито.
Але згідно з довоєнними податковими звітностями відомо, що Олександру належала земельна ділянка (1000 кв.м) та недобудований житловий будинок (207,7 кв. м) у селі Вереси Житомирської області, а також квартира (79,2 кв. м) у Ковелі — та сама, яку йому вдалося приватизувати.
У квітні 2020 року Олена Бабенкова всього за чотири тисячі гривень придбала в селі Колодяжне Ковельського району земельну ділянку, площею 1501 квадратних метрів.
У 2020 році Олександр їздив на Volkswagen Touareg, вартістю в 490 тисяч. Його дружина тоді пересувалася на Peugeot 3008. У 2019 році автівка обійшлася їй в 592 тисячі гривень. При цьому за рік зарплата Олександра склала 603 тисячі, а Олени — 147 тисяч. Плюс Бабенков продав своє рухоме майно за 245 тисяч.