Олександр Білошицький
  • Країна
    Україна
Олександр Білошицький
1734

Олександр Білошицький

Білошицький Олександр Васильович: начальник Житомирської обласної прокуратури

Олександр Білошицький - Фото 1

Білошицький Олександр Васильович — за інформацією ЗМІ, кришує незаконний видобуток бурштину і продає кримінальні справи

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Олександр Васильович Білошицький народився в 1977 році в місті Житомирі, Україна.

Освіта

Олександр має вищу юридичну освіту.

Сім’я

Дружину прокурора звуть Анна. У 2020 році вона була співробітницею ТОВ "Укр-ленд" (основний вид діяльності — вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур).

У подружжя є дві дочки: Євгенія і Зоряна.

Кар'єра

В органах прокуратури Білошицький служить з 2005 року. Олександр працював старшим слідчим і слідчим з особливо важливих справ. З 2011 року він обіймає посади керівного складу. Очолював відділи та управління обласного управління Житомирщини. 

Навесні 2015 року Білошицький зайняв крісло першого заступника прокурора Житомирської області. Через два з половиною роки був переведений до столиці, де працював у Київській прокуратурі. У грудні 2019 року Олександр повернувся на Житомирщину. Майже рік він очолював Бердичівську місцеву прокуратуру.

З жовтня 2020 року Білошицький керує Житомирською обласною прокуратурою.

Олександр Білошицький - Фото 2

Компромат

Видання Naspravdi.today відзначало, що у 2017 році Генеральний прокурор Юрій Луценко погнав Білошицького з посади першого заступника прокурора Житомирської області через причетність до незаконного видобутку бурштину та лобіювання інтересів Дмитра Фірташа (точніше, що належить олігарху ТОВ "Валки-Ільменіт").

Видання "Останній Бастіон" повідомляло, що Білощицький разом із тодішнім головою обласної прокуратури Любомиром Войтовичем та іншим заступником прокурора Олегом Мостиховським кришували незаконний видобуток бурштину у північних районах області. Більш того, до видобутку бурштину вони залучили кримінальні елементи, зокрема відомого авторитета "Пірата".

Після вильоту із житомирського обласного управління Олександру допоміг голова київської прокуратури Роман Говда. Він влаштував Білошицького в управління на посаду прокурора наглядового відділу. Далі зробив протеже керівником Бердичівської місцевої прокуратури на Житомирщині.

Журналісти пишуть, що у вересні 2020 року посаду керівника Житомирської обласної прокуратури зайняв Олександр Білошицький не проходячи жодних тестів на рівень знань законодавства.

"Останній Бастіон" також зазначав, що Білошицький разом з Мостіховським відновили всі старі схеми кришування незаконного видобутку бурштину, стягнення поборів з лісгоспів, продаж кримінальних проваджень тощо. Повернувся до видобутку бурштину з дозволу силовиків й "Пірат".

Олександр Білошицький - Фото 3

За словами житомирських журналістів, апетити у Білошицького зросли разом з новою посадою. Місцеві прокурори на чолі з ним вирішили приватизувати безплатно віковий ліс у міському Гідропарку.

Раптово віковий ліс перетворився на сільгоспугіддя, які не належать вже нікому. Обласний Держгеокадастр надав дозвіл підставним особам оформити правовстановлюючі документи на землю.

Ще однією сферою "діяльності" прокурора області став продаж кримінальних справ. Так, ЗМІ пишуть, що Білошицький не дав ходу справі щодо фірми "Аскона-Південь", яка захопила гектар лісу, незаконно вирубала його, побудувала завод з виробництва будівельних сумішей і труїла місцевих жителів.

Питання землі в області стало "актуальним" предметом торгівлі, домовленостей, вирішення питань після повернення Білошицького в обласну прокуратуру.

Як тільки в Станишівській ОТГ вирішили відмовити прокуратурі в наданні земельних ділянок, так відразу почалися наїзди. Білошицький взяв на особистий контроль загальнонаглядні, але незаконні перевірки.

Декларація

Житомирські засоби масової інформації писали, що у 2018 році прокурор мав дві квартири в обласному центрі. Річний оклад Білошицького тоді склав 438,4 тисячі гривень. Власного автомобіля Олександр не мав Тому за дорученням він їздив на Toyota Camry 2012 року випуску, право власності на який, згідно з декларацією, належало третій особі.

У 2020 році Анна Білошицька пересувалася на службовій машині Hyundai Santa Fe. На початку того ж року Олександр придбав Hyundai Sonata 2016 року випуску за 79,2 тисячі гривень. Річний оклад Білошицького склав 725,6 тисячі.

З метою захисту даних та протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій у 2022 році тимчасово закрито.

Згадки про персону