Олександр Бутович
  • Дата народження
    23 березня 1973
  • Країна
    Україна
Олександр Бутович
1962

Олександр Бутович

Бутович Олександр Іванович: прокурор Вінницької області

Олександр Бутович - Фото 1

Бутович Олександр Іванович — у прокуратурі Київщини відзначився "дерибаном" і відбиранням землі у їх законних власників. Продовжив тиснути на бізнес і у Вінниці

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Олександр Іванович Бутович народився 23 березня 1973 року в селі Помоклі, Переяславського району Київської області.

Освіта

У Олександра дві вищі освіти у сфері юриспруденції. Першу отримав у Національній академії внутрішніх справ (1998), другу — в Одеській національній юридичній академії (2007).

Сім’я

Дружину Бутовича звуть Інна. У 2019 році вона була співробітницею приватної компанії "Меблева фабрика "Веста". У Олександра троє дітей: Олександра, Катерина і Савелій.

Кар'єра

Після завершення навчання в академії внутрішніх справ Бутович прийшов на роботу в прокуратуру. Велика частина кар'єри Бутовича пов'язана з роботою в рідній Київській області. Починав як помічник міжрайонного прокурора в Переяславі. Працював на різних посадах у Білій Церкві, Борисполі, обласному управлінні Київської області. З 2007 по 2011 рік Олександр керував Бориспільською прокуратурою.

Крім того, він був головним науковим співробітником відділу досліджень проблем злочинності у сфері службової діяльності та корупції науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України.

Деякий час Олександр був заступником прокурора Чернігівської області. Потім очолював Департамент нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, інших заходів примусового характеру в місцях несвободи, а також пробації Офісу Генерального прокурора. У 2016 році Олександр отримав право займатися адвокатською діяльністю. Однак відразу призупинив її.

У липні 2020 року Олександр очолив прокуратуру Вінницької області.

Олександр Бутович - Фото 2

Компромат

У 2018 році, проаналізувавши декларації прокурора з 2014 по 2017 рік, у журналістів виникли сумніви щодо здатності Бутовича і його сім'ї придбати своє майно: занадто велика його кількість при відносно невеликих доходах. Журналісти порахували, що задекларований рівень доходів не дозволив би родині прокурора придбати таку кількість майна.

Представники преси звернули увагу на будинок під Києвом, який зареєстрований на Інну Бутович. Дружина прокурора придбала нерухомість у 2011 році. Приблизна вартість такого будинку в цьому місці була не менше 200 тисяч доларів. Крім того, як можна побачити на знімку, маєток прокурора перекриває доступ до водойми, що суперечить українському законодавству.

Олександр Бутович - Фото 3

Але попри те, що у 2011 році подружжя Бутович стали власниками будинку під Києвом, у 2014 році Олександр отримав право користування службовою квартирою в столиці площею 105 квадратів, як "іногородній".

Видання ОРД ще у 2009 році повідомляло про те, що Бутович разом з тодішнім прокурором Київщини Олександр Гардецьким займався "дерибаном" і захопленням землі в ряді сіл Київської області загальною площею 170 гектарів. 

Зазначалося, що Бутович допомагав рейдерам забирати землі у їх законних власників за допомогою винесення прокурорських протестів. За інформацією ЗМІ, Олександр через свою патологічну жадібність іноді приховував куш від свого старшого товариша.

Навесні 2021 року видання "Багнет" писали про те, що Бутович разом з очільником поліції Вінницької області очолили тиск на місцевих підприємців. Обидва "бізнес-партнери" налагодили схеми "віджиму" бізнесу і землі, "обілечування" великих підприємців регіону. Правоохоронці нібито взяли під свою опіку взяти місцеву спиртову галузь, а також контрабандні потоки з Молдови та Румунії.

Декларація

З метою захисту даних та протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій у 2022 році тимчасово закрито.

Але згідно з довоєнними податковими звітностями, в Олександра і його дружини на двох було вісім земельних ділянок в Київській області, квартира в Білій Церкві (68,7 кв.м) і житловий будинок в селі Вишеньки (288 кв. м). У Бутовича не було власного автомобіля, але за дорученням він їздив на Renault Daster, який належав тестю. Прокурор колекціонує вогнепальну зброю. У декларації за 2019 рік у нього було чотири рушниці.

Олександр Бутович - Фото 4
Згадки про персону