Олександр Черненко
  • Дата народження
    26 лютого 1973
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Черненко
638

Олександр Черненко

Черненко Олександр Миколайович: екснардеп, який збирався "збити" показ серіалу "Слуга народу"

Олександр Черненко - Фото 1

Черненко Олександр Миколайович - депутат від БПП і ексглава КВУ, який шукав шляхи, як прикрити "Слугу народу".

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео

Біографія

Олександр Миколайович Черненко народився 26 лютого 1976 року у місті Бородянка Київської області.

Освіта

Олександр за освітою педагог. Він у 1997 році закінчив Київський педуніверситет імені Драгоманова. Пізніше Черненко в США відвідував курси соціальної активності, а у Німеччині отримав політичну освіту.

Сім'я

Олександр Черненко має двох дітей: сина Маркіяна і дочку Ярину. Колишня дружина - Зоряна Скалецька - міністр охорони здоров'я в уряді Олексія Гончарука.

Кар'єра

Ще студентом у 1993 році Черненко влаштувався працювати кореспондентом (поза штатом) газети «Україна молода». Через рік кілька місяців він був співробітником прес-служби Студентського центру «Свобода вибору». Пізніше працював прес-секретарем Союзу українського студентства. В середині 1990-х також був помічником народного депутата.

Олександр Черненко - Фото 2

З лютого по травень 1997 року Олександр був заступником редактора молодіжного проєкту «Століття XXI». Наступним місцем роботи став Комітет виборців України, де Черненко зайнявся вже звичною діяльністю - працював в прес-службі з 1997 по 2009 рік.

Паралельно з КВУ він здійснював взаємодію Громадської коаліції «Новий вибір-2004» з пресою та іншими ЗМІ.

Олександр Черненко - Фото 3

В середині-кінці "нульових" Олександр Черненко працював у редакції тижневика «Власть денег», був політичним оглядачем журналу «Фокус», прес-секретарем місії міжнародних спостерігачів за виборами президента Республіки Киргизстан «ENEMO», працював на телебаченні («5 канал»), писав статті для різних ЗМІ. У квітні 2009 року Черненко очолив Комітет виборців України.

У 2014 році Олександр став народним депутатом. Він пройшов до Верховної Ради під номером 21 у списку Блоку Петра Порошенка. 

У парламенті восьмого скликання (2014-2019) він входив до складу комітеті з питань правової політики і правосуддя. Очолював підкомітет з питань виборів та референдумів.

Олександр Черненко - Фото 4

Також у парламенті Олександр Черненко був членом Тимчасової спеціальної комісії ВРУ з питань перевірки фактів порушень під час проведення повторного голосування на виборах Криворізького міського голови 15 листопада 2015 року. Нардеп був головою Лічильної комісії Верховної Ради України восьмого скликання, а також входив до складу "Виконавчого комітету Національної парламентської групи в Міжпарламентському Союзі".

У Верховній Раді восьмого скликання Черненко зробив 27 депутатських запитів, взяв участь у створенні 151 законопроєкту і 1227 раз виступив в стінах парламенту.

Через п’ять років Олександр Черненко знову балотувався до Верховної Ради по списках партії п'ятого українського президента . В "Європейській солідарності" прізвище Черненка мало 34-й порядковий номер. Однак повторно отримати депутатський мандат йому не вдалося. За результатами виборів до Верховної Ради дев'ятого скликання від партії "ЄС" пройшло тільки 23 кандидати.

Олександр Черненко - Фото 5

Компромат

На початку 2019 року журналіст Олександр Дубінський опублікував аудіозаписи та скріншоти листування Олександра Черненко із співробітником Адміністрації Президента Порошенка.

У діалогах народний депутат від БПП обговорює способи атак на серіал кандидата в президенти Володимира Зеленського «Слуга народу-3». Так, під час обговорення питання зриву виходу в ефір картини, планувалося залучити Центральну виборчу комісію і Нацраду з телебачення і радіомовлення. Також в листуванні обговорюється можливість взагалі «збити» серіал ще до виходу в ефір.

Олександр Черненко визнав, що голос на аудіозаписах належить дійсно йому. Однак заявив, що листування є «фейком», і що у ньому використовувався «монтаж» його розмов з різними співрозмовниками.

Олександр Черненко - Фото 6

Також Черненко нагадав, що раніше публічно висловлював свою думку про серіал «Слуга народу-3». Він дійсно вважає фільм агітаційним. На це вказує не лише участь кандидата в ролі Президента, але також назва стрічки. Тому Зеленський повинен оплатити серіал з виборчого фонду, так як "Слуга народу" є агітаційним.

Разом з тим, про атаки на серіал він ніколи не говорив. Коментуючи свою фразу «закрити серіал», Олександр нагадав, що вона була сказана в приватній бесіді. Під цим не малася на увазі юридична складова.

Декларація

У серпні 2019 року Олександр Черненко опублікував електронну декларацію про свої доходи за вісім місяців поточного року.

Нардеп восьмого скликання вказав три квартири: дві в Києві (50,5 і 79,4 кв.м.) і одну в Бородянці (60 кв.м.), якою володіє його колишня дружина.

Олександр Черненко - Фото 7

На Олександра Черненко зареєстрований автомобіль Smart City Coupe 2003 року випуску. 

Заробітна плата, яку експарламентарій отримав у 2019 році у Верховній Раді склала 348 тисяч гривень. 

У банку Олександр Черненко зберігає 108,5 тисяч гривень. Готівкою, згідно з декларацією, він не володіє.

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=SPM4W-N-JcQ

Згадки про персону