Український церковний діяч, архієрей Української православної церкви (Московського патріархату) з 2007 року, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, вікарій Київської митрополії.
Біографія
З'явився на світ 18.03.1977 року в Рівненській області, в місті Корець. Після закінчення школи в 1994 році вступив до Духовної семінарії міста Москви. Після чотирьох років у Російській Федерації продовжив навчання в Україні. Протягом чотирьох років навчався в Духовній академії міста Києва.
Кар'єра
Ще під час навчання в Академії в Києві пішов на службу в адміністрацію митрополита Володимира. Займався організацією мовлення православної передачі на телерадіоканалі «ЕРА».
У 2004 році отримав сан диякона (молодшого зі священиків).
Отримав посаду головного редактора сайту УПЦ, а також друкованого видання «Церковна православна газета». Газета була офіційним засобом інформації для керівництва церкви.
Підвищено до рівня пресвітера (глави громади) в 2006 році. Пізніше в цьому ж році прийняв постриг в чернецтво і отримав сан ігумена (настоятеля чоловічого монастиря), а через місяць - архімандрита (керує монастирським господарством).
Через рік був призначений єпископом (керівником) Переяслав-Хмельницького округу і вікарієм (помічником) у Київській єпархії.
З 2010 року отримав право іменуватися архієпископом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським. У його веденні знаходився відділ зв'язків із громадськістю Православної церкви України.
У 2013 році отримав сан митрополита - другої після Патріарха особи в церкві, керівника автономної церкви.
19 грудня 2018 році, на свято Святого Миколая, перейшов у новостворену Українську Православну Помісну Церкву.
Досягнення
Захистив наукову роботу на звання кандидата богослов'я.
Нагороджений трьома орденами і двома хрестами від Православної Церкви.
Удостоєний двох орденів «За заслуги», ордена «Святої Анни» і ордена Смоленського історичного журналу «За добрі справи».
Чутки і скандали
З 2003 року вів програму «Православный миръ», яку через 2 роки примусово закрили.
Курирував будівництво Свято-Воскресенського собору в Києві у 2011 році. У ході аудиту виявилося, що фірма-підрядник зареєстрована на Олександра Драбинка, кошториси завищені в два рази і обсяг оплачених робіт на третину відстає від обсягу реально виконаних.
У 2013 році виявився замішаний у скандалі з вимаганням грошей та викраденням з метою шантажу черниць Свято-Покровського монастиря. Пізніше стверджував, що був також викрадений з подачі силових структур Адміністрації Віктора Януковича.
За даними інтернет-спільноти «КіберБеркут», митрополита Олександра шантажувала Служба Безпеки України, присвоївши йому кодове ім'я «Персей». Предметом шантажу стали гомосексуальні нахили священнослужителя - у різний час його коханцями називали Юрія Рагеля і якогось київського бізнесмена Ігоря.
Він звинувачується інтернет-спільнотою в тому, що мав повний доступ до інформації про стан здоров'я митрополита Володимира, чим і зловжив - промовчавши про симптоми злоякісної пухлини. Також, на думку дослідників з «КіберБеркуту», саме шантажем можна пояснити перехід священика з Московської церкви в Українську.
Отримав заборону на проведення служб у храмі Московського патріархату після участі в Об'єднавчому Соборі українських церков.
Статок і джерело доходу
Митрополиту приписують володіння землею за адресою Київ, район Царське Село, вулиця Землянська, будинок 10 і будинком на півтисячі квадратних метрів. Крім цього, на ім'я Олександра Драбинка зареєстровані дві квартири в Києві і котедж в елітному передмісті столиці. Пересувається священнослужитель на автомобілях Toyota (Land Cruiser і Prado) і Lexus.
Особисте життя і сім'я
Неодружений. За інформацією ЗМІ, є гомосексуалістом, свого партнера не афішує.