Олександр Дроздик: помічник Яценюка і заклятий ворог Саакашвілі
Олександр Дроздик — колишній помічник і земляк Яценюка відзначився непримиренною боротьбою з одеським губернатором Міхеілом Саакашвілі. Крім того, політик думає про майбутнє і потихеньку збирає криптовалюту.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Відео
Біографія
Олександр Валерійович Дроздик народився 14 червня 1983 року в місті Чернівці.
Освіта
Атестат про повну загальну середню освіту Олександр Дроздик отримав в 2000 році після закінчення філософсько-правового ліцею № 2 у Чернівцях.
За першою вищою освітою Олександр вирушив до Харкова, де вступив до Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого. Тут майбутній народний депутат навчався в Інституті підготовки кадрів для органів прокуратури України. У 2005 році Олександр отримав диплом за спеціальністю "Правознавство".
Через п'ять років Дроздик отримав другу освіту. У рідних Чернівцях він закінчив тутешній торгово-економічний інститут при Київському національному торговельно-економічному університеті. Спеціальність - "Фінанси/ державні фінанси".
Сім'я
Даних про наявність дружини або дітей у народного депутата Олександра Дроздика в відкритих джерелах немає. В електронній декларації про доходи графа "інформація про членів сім'ї" у парламентарія пустує.
Кар'єра
Отримавши диплом юриста Олександр Дроздик протягом майже двох з половиною років працював помічником прокурора Вижницького району Чернівецької області.
З грудня 2007 по травень 2014 року Дроздик займався приватною адвокатською практикою. В той самий час з серпня 2008 по серпень 2010 року він працював юристом на державному підприємстві "Чернівцібудінвест".
У листопаді 2010 року Олександр переїхав до столиці України і влаштувався на роботу в адвокатську компанію "МЛГруп".
У шостому скликанні Верховної Ради (2007-2012) Дроздик був помічником народного депутата Руслана Князевича з фракції "Наша Україна-Народна Самооборона". У сьомому скликанні (2012-2014) Олександр працював у Арсенія Яценюка, який тоді представляв фракцію ВО "Батьківщину". Обидва рази свої обов'язки Дроздик виконував на громадських засадах.
Кар'єра Олександра стрімко пішла вгору після Євромайдану. У травні 2014 року він був призначений начальником управління нормативно-правового та аналітичного забезпечення Державної виконавчої служби України. А в грудні став народним депутатом. Дроздик балотувався від партії Народний фронт (номер сімдесят чотири).
У парламенті народний депутат став членом комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення. Олександр Дроздик є головою підкомітету з питань регулювання трудових відносин та зайнятості населення.
Народний обранець входить у групи з міжпарламентських зв'язків з Мальтою, Тунісом, Ісландією, Албанією, Литвою, Грузією і США. Також Дрозник - член таких міжфракційних об'єднань: "Адвокація України", "Справедливість, закон, честь і гідність".
З грудня 2014 року він відвідав вісімдесят чотири відсотки засідань Верховної Ради. Присутність на засіданнях комітету: вісімдесят шість відсотків.
За час своєї роботи у Верховній Раді Олександр Дроздик зробив сім депутатських запитів. Тричі парламентарій звертався до Кабінету Міністрів і до керівників міністерств і відомств, один раз - до генерального прокурора.
Народний обранець взяв участь у сімдесяти дев'яти законопроектах. Тридцять раз Олександр Дроздик виступав в стінах парламенту.
З 12 лютого 2015 року він є радником міністра юстиції Павла Петренка.
Компромат
Депутат назвав гучні звільнення хабарників на Одещині нічим іншим, як намаганням приховати власну корупційну діяльність. Про це парламентарій заявив після того, як Саакашвілі зняв з посади свого радника і закликав прокуратуру уважно перевірити дії чиновника.
Дроздик заявив, що губернатор і його команда борються з корупцією тільки по телевізору. Народний обранець закликав антикорупційне бюро зайнятись діяльністю "галасливого губернатора".
Пізніше Олександр Дроздик, а також інші парламентарії подали до генеральної прокуратури заяву з вимогою відкрити кримінальну справу проти Міхеїла Саакашвілі. Народні обранці підозрювали губернатора в тому, що він зірвав спробу приватизації Одеського припортового заводу. Таким чином, на думку народних обранців, своїми діями завдав Україні збитків на шість з половиною мільярдів гривень.
Парламентарій проголосував за законопроект №9157, який обмежував свободу слова на телебаченні.
Журналісти відзначають, що у Верховній Раді панує особливий дрес-код. Так, Олександр Дроздик, прийшовши, мабуть, з морозу деякий час ходив по залу пленарних засідань у пальто.
Декларація
У березні 2018 року Олександр Дроздик подав свою електронну декларацію про доходи за 2018 рік. У парламентарія є одна квартира площею у шістдесят один квадратний метр. Нерухомість знаходиться в Чернівцях і володіє нею парламентарій разом зі своєю матір'ю Лідією Дроздик.
У декларації політик вказав три види побутової електроніки якими він володіє: ноутбук Asus ROG Strix GL502VS, телевізор Samsung і планшет Asus ZenPad 3 16GB LTE Black.
Парламентарій пересувається на Mercedes-Benz S 320 CDI 2001 року випуску. Народний обранець придбав автомобіль в 2018 році за шістдесят три тисячі гривень.
Олександр Дроздик володіє криптовалютою. Так він задекларував криптовалюту Ефіріум - сто тридцять шість штук, криптовалюту Ефіріум Класик - п'ятдесят п'ять штук, криптовалюту Лайткоїн - одинадцять штук.
Єдиним джерелом доходу для політика стала зарплата. У 2018 році народний депутат отримав чотириста дев'ятнадцять тисяч гривень. Банківського рахунку у Дроздика, згідно з його декларацією, немає.
Готівковими коштами народний депутат володіє на суму у двісті дві тисячі гривень і двадцять чотири тисячі доларів