Олександр Дубінський
  • Дата народження
    18 квітня 1981
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Дубінський
2593

Олександр Дубінський

Дубінський Олександр Анатолійович: нардеп, який потрапив під американські санкції

Дубінський Олександр Анатолійович — колишній журналіст і нардеп, якого називають людиною Коломойського. У січні 2021 року Мінфін США ввів проти нардепа персональні санкції за втручання в американські вибори.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Олександр Анатолійович Дубінський народився 18 квітня 1981 року в місті Київ.

Освіта

Олександр після школи навчався в технікумі податкової академії. Має два дипломи: бухгалтера (Інститут харчових технологій) та інженера-електрика (Київський політехнічний інститут).

Сім’я

Дубінський в розлученні. Колишня дружина — піар-менеджер Леся Цибко. Дітей немає.

За інформацією ЗМІ, батько підтримує ДНР і окупантів, виступаючи прихильником Путіна і називаючи українців "проамериканськими засранцями".

Кар'єра

Першим місцем роботи майбутнього парламентаря був київський радіоринок, де з 1999 по 2004 рік Олександр торгував мобільними телефонами. У 2004 році Дубінський став спеціальним кореспондентом газети "Економічні вісті".

Через п'ять років він перейшов в тижневик KievWeekly, де отримав посаду керівника редакції. Тоді ж він працював хронікером у програмі Шустер.Live. У вересні 2010-го став редактором і креативним продюсером відділу журналістських розслідувань на каналі "1 + 1". З 2014 року вів передачу "Гроші".

Олександр неодноразово удостоювався нагород. У 2008 році Дубінський отримав звання кращого банківського журналіста за даними НБУ. У наступному році визнаний одним з найвпливовіших людей в сфері фінансів за версією видання "ВАРТО". Тричі удостоєний номінації кращого фінансово-економічного журналіста країни за даними міжнародного конкурсу "Премія ділових кіл" PRESSzvanie".

Навесні 2017 року журналіст запустив власний інтернет-сайт dubinsky.pro і YouTube-канал. Обидва проєкти були заблоковані в 2021 році.

У 2019 році Дубінський подався в політику. На парламентських виборах він балотувався від партії "Слуга народу" по 94-му мажоритарному округу (міста Васильків, Обухів, Васильківський, Обухівський райони Київської області).

За словами Олександра, виборчий округ був обраний не випадково. Тут балотувався близький друг і товариш по службі Петра Порошенка — фігурант безлічі корупційних схем Ігор Кононенко. На виборах Дубінський отримав 40,94%, Кононенко — 12,01%. У Верховній Раді Олександр став членом фракції "Слуга народу". Дубінський — заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

У вересні 2019 року нардеп увійшов до складу членів конкурсної комісії по відбору незалежних членів наглядових рад державних банків. Перед місцевими виборами 2020 року Олександр очолив київську обласну організацію «Слуги народу». Він став головою передвиборчого штабу і був відповідальним за вибори в Київській області.

У лютому 2021 року фракція виключила Олександра зі своїх лав через американські санкції.

Компромат

Олександр часто ставав фігурантом скандалів. Так, у 2016 році на телеканалі Інтер вийшов сюжет, в якому розповідалося про нібито зв'язки Дубінського зі збіглим міністром податків і зборів Олександром Клименком. На "1+1" це відео назвали замовним, метою якого було дискредитувати відомого журналіста. Пізніше цей сюжет став недоступний для перегляду.

За словами Олег Ярошевич, очільника "АвтоЕвроСили" ("евробляхеров"), Олександр є автором схеми ввезення "евроблях" в Україну.

В середині березня 2019 року (якраз незадовго до виборів) журналіст заявив у Фейсбуці про те, що за ним стежать невідомі. Як зазначив журналіст, стеження велося з двох автомобілів: Volkswagen Passat B5 на європейських номерах, який слідував за Олександром протягом усього робочого дня, і Skoda Octavia на українських, який стояв біля будинку.

За словами Дубінського, невідомі вели відеозйомку, намагаючись зафіксувати, куди він їздив, з ким зустрічався, де живе, на якій машині їздить і т.д. Коли їх помітили, вони тут же зникли. Щоб перевірити свої підозри, Олександр сів за кермо іншого автомобіля. Як виявилося, помічені ним машини не перестали за ним стежити.

Вважаючи інцидент загрозою для своєї діяльності, журналіст почав з'ясовувати, кому не догодив. Вирішити цю справу він має намір за допомогою міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і камер спостереження, які встановлені по всьому місту.

Користувачі соцмереж звинуватили в стеженні Петра Порошенка, якому блогер вже і так чимало насолив, а нещодавно виклав скандальне відео, де сказав про людей президента, що у них "на губах ще шоколад не обсох".

Сам же Дубінський пообіцяв, що організатори будуть жорстко відповідати за свої дії. Незабаром Олександр повідомив, що подав заяву в поліцію, розповівши правоохоронним органам про незаконне стеження за ним, а також пригрозивши порушникам "невеликим ДТП". 

"Ще раз побачу — розвалю машину і під час оформлення ДТП з'ясуємо, хто ви і що ви", — написав журналіст на своїй сторінці в Фейсбук.

На початку 2019 року в столиці пройшов форум прихильників Порошенко, на якому він був висунутий кандидатом на президентські вибори. Дубінський написав в соцмережах, що даний захід — шанс пустити туди газ. Пізніше Олександр видалив допис, але скандал встиг розгорітися.

За оцінками експертів, такий допис телеведучого може підпадати під статтю 258-2 Кримінального кодексу України «Публічні заклики до вчинення терористичного акту».

У медійному просторі скандал продовжився в ефірі ток-шоу «Народ проти». П'ятеро гостей передачі відмовилися знаходиться в одній студії з Дубінським.

Восени 2019 року журналісти програми «Наші гроші» виявили, що у сім'ї (дружини і матері) Дубінського є більше двох десятків квартир, сімнадцять машин автомобілів, два будинки і сімсот "квадратів" землі на загальну суму за два з половиною роки.

Олександр відповів, що все своє майно він заробив чесним шляхом ще до обрання депутатом. На питання журналістів про наявність у його матері автомобіля Maserati, народний обранець відповів, що "мама любить швидкість". Ця фраза моментально стала мемом.

Також восени 2019 року керівництво Нацбанку звернулося до суду з позовом про захист ділової репутації від наклепу нардепа Дубінського. В НБУ вимагали від парламентарія спростувати недостовірну інформацію, яка публікувалася на його Youtube-каналі та інтернет-сайті.

А саме, по-перше, про те, що керівництво НБУ організувало "злодійську схему", яка полягає в цілеспрямованому виведенні банків з ринку за хабарі від їх акціонерів для подальшої виплати їм компенсації з держбюджету. По-друге, про те, що НБУ допомагає Сергію Курченко, виплачуючи йому з бюджету 128 млн грн.

У 2020 році журналісти видання "Слідство Інфо" повідомили, що Дубінський подавав документи на отримання спрощеною процедурою румунського паспорта.

"Наразі нам невідомо, чи отримав Олександр Дубінський паспорт громадянина Румунії. Але маємо докази, що намір такий він мав, і чимало кроків у цьому напрямку зробив. Хоча в українському законодавстві чітко прописано, що добровільне набуття паспорта іншої держави є підставою для позбавлення українського громадянства. Для народного депутата ж втрата громадянства може стати причиною позбавлення мандату", — писали представники преси.

На початку 2020 року в Україні вибухнув скандал з прослуховуванням засідання кабінету міністрів на чолі з прем'єром Гончаруком. На ньому голова уряду назвав себе "профаном в економіці", а президент Зеленський за його словами має "примітивне розуміння економічних процесів".

Видання "Українська правда" писало, що Дубінський ймовірно має відношення до скандалу з прослуховуванням. Аудіозапис, за даними Української правди, містить докази того, що до монтажу може бути причетний співробітник "1+1" і колишній колега Дубінського Євген Куксін.

У цій справі співробітники СБУ проводили обшуки у Куксіна. Правоохоронці підозрювали, що запис розмови могли монтувати на комп'ютері журналіста.

Дубінського називають представником групи "Приват" олігарха Коломойського. Олександр працював на телеканалі мільярдера, критикував керівництво НБУ за рішення націоналізувати ПриватБанк.

Дубінський намагався заблокувати прийняття парламентом так званого "антиколомойского закону", внісши більше тисячі правок, а також звертався до Конституційного суду. Коли Коломойський запропонував Зеленському оголосити дефолт в країні, цю ідею одним з перших підтримав депутат Дубінський.

Як повідомляли ЗМІ, на місцевих виборах 2020 року в списку столичних кандидатів від «Слуги народу» потрапили фігуранти антикорупційних розслідувань і колишні «регіонали». Керував відбором кандидатів Олександр Дубінський. Багатьох його однопартійців обурило те, що агітаційну продукцію він брендував не назвою і символами партії, а власним ім'ям.

Крім того, він лобіював в парламенті рішення про неприєднання селища Коцюбинського до Києва. Це було вигідно команді ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка, яка націлена на дерибан Біличанського лісу.

У підсумку в Коцюбинському під брендом "Слуги народу" і пройшов член команди Карплюка Сергій Даниш. Тобто як керівник обласного штабу Дубінський не робив ставку на кадрове зростання для нових кандидатів, а співпрацював з представниками старої влади, кристалізувалася ще за часів Партії регіонів.

У лютому 2021 року американський Мінфін ввів персональні санкції проти сімох громадян України. У списку опинився і нардеп Дубінський. Причиною санкцій стали «плівки Деркача».

Інформацію, поширену нардепами Деркачем і Дубінським в Мінфіні США назвали втручанням в президентські вибори і участю в російській мережі зовнішнього впливу (зокрема, в російській кампанії по дезінформації).

У США вважають, що Дубінський разом з іншими (Кулик, Онищенко, Теліженко, Деркач) поширювали необгрунтовані звинувачення на адресу одного з кандидатів на виборах (Байдена). Нардеп і колишній журналіст неодноразово публічно заявляв, що американські чиновники брали участь в корупційних діях в Україні.

У березні того ж року Олександр був виключений з партії і фракції «Слуга народу» за порушення статуту і непокору керівним органам партії. У той же час глава пропрезидентської політсили Олександр Корнієнко зазначив, що у Дубінського повернуть назад, якщо він доведе, що не втручався у вибори в США.

Крім того, були заблоковані інтернет-сайт dubinsky.pro і YouTube-канал нардепа, на якому він коментував політичні питання.

Декларація

У червні 2021 року Олександр Дубінський опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Нардеп володіє дев’ятьма земельними ділянками в Київській області, однією квартирою (149,3 кв. м), гаражем (77,2 кв. м), а також п'ятьма недобудованими паркомісцями і двома дачами в селі Круглик і Хотові. У Василькові він орендує нежитлове приміщення (22 кв. м).

З цінного рухомого майна Олександр вказав десять швейцарських годинників, три мисливські рушниці та сім автомобілів (три Mercedes-Benz, Porsche Carrera, Land Cruiser Prado, BMW Alpina та Cadillac Escalade).

За 2019 рік дохід Дубінського склав 1,1 мільйона гривень. З них зарплата депутата — 374 тисячі гривень, роялті від "1+1" — 627,5 тисячі і банківські відсотки — 125 тисяч.

У банках Олександр зберігає 107,9 тисячі гривень, 2081 євро і 106 тисяч доларів. Готівковими коштами нардеп задекларував 100 тисяч євро і 281 тисяч доларів.

Посилання

Telegram

Instagram 

Фейсбук 

Твиттер 

Youtube

Сайт

Відео

Згадки про персону