Олександр Горган
  • Дата народження
    5 листопада 1975
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Горган
2172

Олександр Горган

Горган Олександр Любомирович: ексгубернатор Київщини, замішаний в корупції і зв'язках з кумом Путіна

Горган Олександр Любомирович - політик, якого називають "лялькою Медведчука", а також організатором АнтиМайдану в 2004 році.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео

Біографія

Горган Олександр Любомирович народився 5 листопада 1975 року у місті Калуш Івано-Франківської області. До 2008 року він носив прізвище Лялька.

Освіта

Олександр Горган у 1997 році отримав диплом юриста у КНУ імені Тараса Шевченка. Крім того, він стажувався у Великобританії і США.

Сім'я

Батьки майбутнього голови Київської області, Любомир Васильович (1940 року народження) та Ганна Микитівна (1946 р.н.), працювали лікарями.

Дружина Ірина Сергіївна Лялька (1982 р.н.). Юрист за освітою. Раніше Ірина була фотомоделлю. Потім стала майстром авторської ляльки та фахівцем з вінтажного декорування.

Олександр - батько трьох дітей: Любомира, Аскольда та Катерини. Сини носять прізвище Горган, донька - Лялька.

Кар'єра

Ще зі студентських часів Горган став одним із засновників юридичної фірми "Юстініан". У 1998 році Олександр - співвласник ще однієї юридичної фірми - «ОЛАС». Через три роки він зайнявся адвокатською діяльністю (до 2015 року). Працював у юридичній фірмі "ДеЛЛ", очолював ТОВ "БМК Планета Буд". Чотири роки (2011-2015) Олександр керував КП "Київський водний стадіон".

У 2002 році взяв участь у парламентських виборах від СДПУ (о). Стати народним депутатом йому не вдалося. Однак у четвертому скликанні Верховної Ради Горган все-таки попрацював. Він був помічником народних депутатів - Олександра Марченко (Блок "Наша Україна") і Володимира Рябика (СДПУ (о)).

У 2005 році за списками політичної партії "Пора" Олександр Горган став депутатом міської ради у Вишгороді (Київська область). Через дев'ять років він балотувався до міської ради Києва, як кандидат від партії УДАР. Однак тоді він вибори програв.

Зате через рік Горган став переможцем виборів в обласну раду Київщини. Він балотувався як кандидат від БПП по двадцять третьому мажоритарному округу (місто Вишгород). В облраді входить у бюджетну комісію. Є членом депутатської фракції "Солідарність".

У березні 2015 року указом президента Олександр призначений головою Вишгородського району, а через півтора - Київської області. Але на посаді губернатора Київщини він пробув недовго. 30 жовтня 2018 року голова КОДА Олександр Горган звільнився за власним бажанням. Офіційно через те, що отримав пропозицію стати радником глави держави. Указ про звільнення підписав Петро Порошенко.

У 2019 році Горган балотувався до парламенту по дев'яносто третьому мажоритарному округу (міста Переяслав-Хмельницький, Ржищів, Богуславський, Кагарлицький, Миронівський, Рокитнянський райони Київської області) від партії "Європейська Солідарність". За Горгана тоді проголосувало лише 2,27% виборців. З цим результатом він виявився на одинадцятому місці.

Суспільна діяльність

У 1989 році Олександр увійшов до складу молодіжно-патріотичної організації "Спілка незалежної української молоді". Через п'ять років Горган став керівником декількох студентських громадських організацій.

У 1999 році він став членом Нацради, яка займається молодіжними питаннями. Протягом двох років Горган обіймав пост заступником голови Координаційної ради молодих юристів, що діяла при Мін'юсті.

Олександр брав активну участь у Євромайдані. Він командував одним з відділень сил самооборони Майдану.

Горган очолює Всеукраїнську молодіжну організацію «Молодь проти корупції», є почесним президентом ВМГО «Асоціація молодих донорів України» та ГО "Федерація кануполо України".

Компромат

У 2012 році київська влада відкрили у столиці Водний стадіон. Ініціював створення і став його головою Олександр Горган. Як відзначають в пресі, "але не минуло й двох років, як забруднений та на очах ставший «сміттєвим причалом» стадіон викликав такий гомін громадськості, що міська влада була змушена провести перевірку його роботи".

В ході перевірок роботи водного стадіону було виявлено розкрадання трьох мільйонів гривень, призначених для поповнення статутного капіталу підприємства.

У 2016 році нардеп Олена Шкрум заявила про те, що Горган був свого часу дуже близький до Віктора Медведчука. Вона пригадала, що Горган "входив до керівництва Українського національного комітету молодіжних організацій (УНКМО), починаючи із 1999 року. Ця структура спершу була дотична до спікера парламенту Олександра Мороза та ексголови президентської адміністрації Віктора Медведчука і брала участь у розподілі державних коштів між молодіжними і дитячими організаціями. Лялька входив також до складу Національної ради з питань молодіжної політики при Президентові Кучмі, яку очолював Віктор Медведчук.

Рахункова палата Верховної Ради теж у той час повідомляла про порушення УНКМО чинного законодавства щодо розподілу коштів між молодіжними і дитячими організаціями".

Про зв'язки з Медведчуком підтвердив інформацію і ще один "тимошенківець", голова Київської обласної організації ВО «Батьківщина» Костянтин Бондарєв. Він повідомив, що Горган "працював у Медведчука в СДПУ (о), очолював молодіжну організацію. Але його прізвище тоді було Лялька. Наскільки мені відомо, у 2004 році він був одним з організаторів АнтиМайдану. Після цього змінив прізвище".

 

Причиною, через яку Олександр у 2008 році змінив прізвище з Лялька на Горган, за даними деяких засобів масової інформації була пов'язана "нібито вже встиг добряче «накосячити» у Вишгороді", коли був депутатом міськради.

За повідомленнями ЗМІ, у 2017 році "голови Володарської і Яготинської райдержадміністрацій Київщини підозрюють, що губернатор Олександр Горган і парламентарій Ярослав Москаленко затіяли кадрові ротації для покриття можливих корупційних схем і розсадження в чиновницькі крісла своїх протеже".

Голова Володарської РДА Сергій Табалюк заявив, що Горган кілька разів вимагав від нього написати заяву на звільнення, а також "давав вказівку голові районної ради зібрати депутатів, щоб вони висловили недовіру Табалюк.

У 2018 році на дні міста Вишгород Олександр Горган прямо зі сцени публічно озвучив жителям міста еротичні мрії про свою заступницю, яка була у нього під час керівництва Горгана Вишгородського району.

"Ви знаєте, я півтора року працював у Вишгороді головою райдержадміністрації та останні пів року у мене була молода і дуже красива заступниця, і, ви знаєте, якби мене не перевели в Київ - це б закінчилося інтимом і подружньою зрадою". 

Декларація

У березні 2019 року депутат Київоблради опублікував електронну декларацію про свої доходи.

У Олександра Любомировича Горгана є чотири земельні ділянки у трьох областях: дві у Чернігівській і по одній у Київській та Івано-Франківській. У кожній з областей він володіє по дому: у Калуші (405,6 кв.м.), у Ковалівці (54,7 кв.м) та Києві (40,3 кв.м.).

Колишній губернатор Київщини своєї квартири не має. Зате вона є у його дружини. Київська квартира Ірини Ляльки має площу у 36,7 кв.м. На батька політика задекларована дача у Вишгороді (206,5 кв.м.).

З цінного рухомого майна Олександр Лялька вказав фотоапарат, об'єктив, годинники наручні швейцарського виробництва в кількості двох штук і карабін.

Олександр володіє двома автомобілями: Mitsubishi Lancer 2006 року випуску, вартістю 107 тисяч і Toyota Land Cruiser 200 2014 року випуску, вартістю в 955 тисяч. Горган - власник трьох велосипедів, байдарки і каяка. Ірина Лялька пересувається на автомобілі Subaru Forester 2004 року випуску (112 тисяч гривень).

Загальний річний дохід Горгана за 2018 рік склав 654 тисячі гривень. Більшу частину, майже пів мільйона він отримав за продаж рухомого майна. Зарплата в облдержадміністрації склала 160 тисяч.

У банку ексголова КОДА зберігає 5,5 тисячі доларів. У його дружини - 5,2 тисячі доларів. Готівковими коштами він задекларував 320 тисяч доларів і 62 тисячі гривень. Ще 272 тисячі гривень Горган вказав, як страховий поліс.

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

Youtube

Відео

Згадки про персону