Єдін Олександр Йосипович: досьє, компромат і декларація екс-нардепа, якого підозрювали в тендерних махінаціях
Олександр Йосипович Єдін — нардеп України з III по VII скликання включно, працював членом Комітету з питань транспорту і зв’язку. Про нього повідомляє Політека.
1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат
6. Декларація
Біографія
Олександр Йосипович Єдін народився 17 травня 1960 року в селі Топільниця Старосамбірський район Львівська область.
Сім’я
Одружений. Дружина — Ірина Анатоліївна Єдін, 1966 року народження, домогосподарка. Син — Денис Єдін, 1987 року народження, дочка — Дарина Єдін, 1989 року народження.
Тесть — Железняк, екс-заступник міністра транспорту, герой Росії.
Освіта
У 1982 році Олександр Єдін закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, навчався на викладача іноземних мов, перекладача-референта на романо-германському факультеті.
У 1995 році отримав диплом менеджера банківської справи, навчався на економіста у Вищій банківській школі Міжнародного центру ринкових відносин та підприємництва.
У 2002 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Економічні та організаційні основи транспортного забезпечення зовнішньоекономічних зв’язків України» (інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАНУ).
Кар’єра і бізнес
Після отримання першої вищої освіти, Олександр Єдін проходив військову службу. Спочатку служив у військовій частині (в/ч) 48402 в місті Марі, Туркменістан, 1982-1983 рік. Після був перекладачем в в/ч 44708 в місті Мапуту, Республіка Мозамбік, де виконував бойові вильоти — з 1983 по 1985 рік.
У 1986 році Олександр став секретарем комітету комсомолу, викладав іноземні мови в ПТУ №34 в Києві.
З 1988 по 1991 рік був інструктором, головою сектора Київського виконкому ЛКСМУ (Ленінська Комуністична Спілка Молоді України).
- У 1991 році Єдін зайняв крісло директора ТОВ «Інтер-контакт» в Києві.
- У 1993 році став президентом АТЗТ «Інтер-контакт».
- У 1994 році був співзасновником Асоціації міжнародних експедиторів України (АМЕУ). У 1997 році був ініціатором вступу до Асоціації міжнародних перевізників і експедиторів (FIFTA).
- У березні 1998 року Єдін Олександр Йосипович став народним депутатом України III скликання. Пройшов по виборчому округу №102в Кіровоградській області. За нього проголосувало 52,3% виборців.
- У 1998 році був членом фракції НДП, з 1999 приєднався до партії «Трудова Україна». На посту займав посаду голови підкомітету з питань залізничного та авіаційного транспорту Комітету з питань будівництва, транспорту і зв’язку.
З 1999 по 2000 рік Олександр Єдін займав посаду секретаря з міжнародних відносин, був членом виконкому Трудової партії України.
В маю 2000 року став членом виконкому партії «Трудова Україна».
У квітні 2002 року Олександр стає нардепом України IV скликання. У парламент пройшов по 103 виборчому округу в Кіровоградській області, висувався Блоком «За єдину Україну!». На цих виборах Єдін набрав 40,45% голосів виборців.
Протягом своєї каденції депутата IV скликання, Олександр був членом таких політичних сил:
- партії «Трудова Україна»;
- фракції «Єдина Україна»;
- фракції ППУ і «Трудова Україна»;
- фракції Блоку Юлії Тимошенко.
На посаді нардепа IV скликання був головою підкомітету з питань зв’язку, телекомунікацій та інформатизації Комітету з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв’язку.
У 2006 році Єдін знову проходить в парламент, на цей раз за списками Блоку Юлії Тимошенко, де зайняв №68. У Верховній Раді V скликання був членом Комітету з питань транспорту і зв’язку.
У листопаді 2007 року Олександр Єдін проходить у Верховну Раду VIскликання від Партії регіонів, де зайняв 120 позицію в списку.
5 червня 2012 року з картки Олександра Єдіна був поданий голос за проект Закону України «Про засади державної мовної політики», яка посилює статус російської мови, при цьому, Єдіна в день голосування в сесійній залі парламенту не було.
У грудні 2012 року Олександр Йосипович Єдін проходить до Верховної Ради VII скликання від Партії регіонів по одномандатному виборчому округу №102 в Кіровоградській області. На цей раз він набрав всього 29,1% голосів електорату.
За свою тривалу депутатську діяльність, Олександр мав відношення до понад 30 комерційних структур, серед яких і «Інтер-Поліс», який в свій час прибрав до рук страхування пасажирів «Укрзалізниці».
16 січня 2014 року Олександр Єдін голосував за криваві «диктаторські закони».
11 березня 2014 року Олександр покидає фракцію Партії регіонів.
Компромат
Антикорупційні розслідування
Як заявляє «Чесно», Олександр Єдін фігурував в антикорупційних розслідуваннях — тендерні махінації: тендер з фіктивною конкуренцією.Також «Чесно» зазначає, що список помічників-консультантів народного депутата прихований.
Антидемократична політика
Махінації зі страхуванням
Структури Олександра Єдіна подарували акції «Інтер-Полісу» «Укрзалізниці» в обмін на право виступати ключовим страховим партнером залізничників, — пояснив Максим Бланк. Страхова компанія «Інтер-Поліс» вже отримала право страхувати пасажирів та працівників «Укрзалізниці» на більшості залізничних доріг України. Загальний обсяг страхових премій за договорами медичного страхування залізничників минулого року сягнув 270 млн. грн. Обсяг премій страхування пасажирів від нещасних випадків — 100 млн. грн. Тобто загальний обсяг ринку, на який запрошується страхова компанія «Інтер-Поліс», становить понад 300 млн. грн.
Олександр Єдін про мотиви свого вчинку говорити відмовився. «Звертайтеся до компанії «Інтер-Поліс», — усе, що повідомив народний депутат.
Раніше залізницю обслуговували компанії, які пов’язують з екс-керівництвом «Укрзалізниці» та найближчим оточенням Віктора Януковича.
Декларація
Олександр Йосипович Єдін за свою депутатську кар’єру надав лише дві декларації про власний майновий та фінансовий стан: за 2011 і 2013 рік. Так, в щорічній декларації за 2013 він вказав таке нерухоме майно:
- дві земельні ділянки, загальною площею 4700 м2;
- будинок, площею 202,33 м2;
- три квартири, загальною площею 736,6 м2;
- інша нерухомість, площею 15,5 м2.
Цінного рухомого майна, в тому числі автомобілів, у Олександра Єдіна немає.
Дохід Олександра за 2013 рік склав: двісті тридцять шість тисяч вісімсот сімдесят гривень. Грошових активів немає.