Олександр Юраков
  • Дата народження
    9 червня 1963
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі

Олександр Юраков: політичний перебіжчик, торговець контрабандою та «годувальник тітушок»

Олександр Юраков - український підприємець і політик, який має репутацію політичної «тушки» і торговця контрабандними запчастинами для військової техніки. Звинувачується в «підіграванні» інтересам одіозних політиків, спонсоруванні режиму Януковича і відмиванні грошей на тендерах «Борисполя».

Біографія

Сьогодні ім'я Олександра Юракова асоціюється не з його підприємницькою та громадською діяльністю, а з низкою скандалів. Зокрема, його відкрито називають «політичною повією», корупціонером і брехуном.

Олександр Юраков народився 9 червня 1963 року в Києві.

Сім'я

«Старт» майбутній одіозний політик і бізнесмен мав досить «низький», також як і тисячі інших представників його покоління.

Олександр Дмитрович Юраков родом з простої радянської родини. Його батьками були професійні будівельники, а дитячі та юнацькі роки він провів в Солом'янському районі Києва.

Сьогодні Олександр Юраков є одруженим чоловіком. Має двох дітей. Про деталі особистого життя не поширюється.

Освіта

Юраков Олександр Дмитрович закінчив лише 8 класів радянської школи, після чого пішов до одного зі столичних професійних училищ. У 1981 році він стає плиточником-лицювальником.

В кінці 80-х - початку 90-х років Олександр Юраков вирішив отримати «корочку» про вищу освіту. Так, він закінчив Київський Національний Університет імені Тараса Шевченка. Є професійним істориком.

Однак, на двох професіях Юраков не зупинився і опанував третю - юриста. Має ступінь в правознавстві.

Бувши вже успішним бізнесменом, Олександр Юраков знову повертається «за парту». У 2002 - 2004 роках проходив навчання в Академії народного господарства в Тернополі.

Кар'єра і бізнес

Згідно з офіційною біографією, трудовий шлях Олександр Юраков почав ще в 1982 році. Першу роботу майбутній мільйонер отримав в будівельному управлінні одного з трестів «Укрнафтогазспецмонтажу».

У період з 1984 по 1986 рік Олександра Юраков, також як і мільйони його однолітків, «випав» з життя в зв'язку з проходженням служби в лавах Радянської Армії. На службі він досяг успіхів і демобілізувався в званні заступника командира взводу артилерійської батареї.

Перші гроші Олександр Юраков заробив в 1992 році. Тоді вчорашній випускник став працювати юристом і захищав інтереси громадян і цілих підприємств.

У період з 1992 по 1997 рік деталі життя і роботи Юракова невідомі. Однак, зазначається, що з кінця 90-х він працював виключно на керівних постах в різних приватних фірмах.

На політичних «радарах» Олександр Юраков з'являється лише в 2005 році. Юрист стає радником міністра транспорту України. Крім того, до 2008 року, він керував Комітетом Верховної Ради України з транспортних питань.

Значних успіхів Олександр Дмитрович Юраков досяг в період з 2009 по 2014 рік. У ті роки він значився директором підприємства «Л.І.Т. груп », а також співвласником телеканалу UBR. Крім того, Олександр Юраков значився директором «Універсальної транспортно-машинобудівної групи».

Політичну кар'єру Олександр Юраков почав в 2010 році, потрапивши в Києво-Святошинську районну раду. В органі місцевої влади професійний юрист займався капітальним будівництвом, інвестиціями та благоустроєм.

Першу спробу потрапити до Верховної Ради Олександр Юраков робить в 2012 році, балотуючись по мажоритарному округу. Перш за все, він позиціонував себе як незалежний кандидат, а після приєднався до політичного проєкту Віталія Кличка - «Удар». Однак, співробітництво закінчилося скандалом і ознаменувалося взаємними звинуваченнями.

На дострокових виборах до парламенту в 2014 році Олександр Юраков приєднався до «Радикальної партії» Олега Ляшка, але все одно програв «гонку».

У 2012 році Олександр Юраков організував власний проєкт - громадський рух «Ми разом». Ініціатива політика спрямована на розвиток громадянського суспільства.

Через 2 роки Олександр Юраков заснував Професійну спілку «Єдина асоціація працівників виборчих комісій». Проєкт декларувався як правозахисний.

За роки кар'єри Олександр Юраков отримав безліч нагород. Зокрема, орден «За заслуги», «Почесний працівник транспорту України», «Ордена Князя Костянтина Острозького», а також ордена Святого Миколая Чудотворця.

Компромат і чутки

Скандальні дані біографії Олександра Юракова «спливли» лише в 2014 році. Напередодні дострокових парламентських виборів з'ясувалося, що кандидат був «гаманцем» одіозного міністра транспорту Георгія Кірпи.

Саме Олександр Юраков «тримав» і «відмивав» державні кошти, вкрадені одіозним міністром. Зокрема, він виводив в офшори гроші через компанію «Укртранслізінг», яку також курував з «людьми» Ріната Ахметова.

Згідно з даними інсайдерів, Юраков був другом сім'ї Георгія Кірпи і працював на його дочку Ірину, адмініструючи її клініку «Гармонія».

Однак, після загадкового самогубства одного з найбільш впливових людей України часів Кучми, Олександр Юраков «кинув» своїх благодійників і привласнив гроші покійного шефа.

Саме після смерті Кірпи, Олександр Юраков став дуже заможною людиною і почав будувати кар'єру в політиці.

Кінець 2000-х - початок 2010-х років ознаменувався співпрацею зі старшим сином президента Януковича - Олександром. Саме він називається тіньовим партнером в його компанії «Л.I.Т.», що спеціалізувалася на залізничних перевезеннях цистерн і вагонів.

«Брудні» гроші Олександр Юраков імовірно витрачає на власний канал UBR, який планував використовувати для облаштування власної політичної кар'єри.

За часів «Революції Гідності» Олександр Юраков годував «тітушок», яких привозили до Києва заради участі в «антимайдані» і зіткненнях з опонентами режиму Януковича.

У 2014 році Олександр Юраков був запідозрений у відмиванні грошей на реалізації тендерів в аеропорту «Бориспіль». Зокрема тодішній київський депутат отримав контракт на 22 мільйони доларів, не дивлячись на те, що його пропозиція про облаштування торгових точок в найбільшому аеропорту країни, не була найвигіднішою.

З'ясувалося, що вигідне замовлення отримала компанія «Тіді ЛТД», зареєстрована на колишню дружину Юракова. Крім того, дані підрядника «Борисполя» збігалися з телефонами «Універсальної транспортно-машинобудівної групи», що належить йому особисто. Сам Олександр Юраков дані звинувачення всіляко заперечував.

У тому ж 2014 році, Олександр Юраков був змушений публічно виправдовуватися за різку зміну політичних союзників і пояснювати свої спірні депутатські рішення.

Найбільший скандал навколо імені Олександра Юракова виник в 2017 році. Тоді і без того скандальний експолітик був звинувачений у причетності до постачання в Індію списаних запчастин.

«Оприлюднена» схема Юракова була організована в 2015 році. Він називався причетним до ряду фіктивних підприємств, які торгували запчастинами для військової авіатехніки. При цьому, всі товари постачалися через компанію «УТМГ», яка за документами була пов'язана з індійською авіабудівною фірмою Hindustan Aeronautics Limited.

Однак, з'ясувалося, що постачання запчастин до Індії з України не оподатковувалися, а закупівля товарів у фіктивних структур була визнана безтоварною. Зокрема, власники «фірм-експортерів» зізналися правоохоронцям, що не постачали нікому ніяких товарів.

Експерти з'ясували, що через фіктивні фірми в Індію постачалися запчастини, вкрадені або списані з українських військових складів. Зароблені таким чином гроші виводилися в офшори і перерозподілялися між учасниками злочинної оборудки.

Власником фірми «УТМГ», яка нібито і торгувала деталями з Індією, називають саме Олександра Юракова. Однак, сам ексдепутат всіляко заперечував свою причетність до даної злочинній схемі.

Декларація

Олександр Юраков ніколи публічно не розкривав інформації про свої доходи. Однак, на думку експертів він є доларовим мільйонером.

Відео

Згадки про персону