/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F87c5f113-b765-43da-be33-e43944a93f3a.jpeg)
Качура Олександр Анатолійович - адвокат, кандидат юридичних наук, народний депутат України ІХ скликання, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу, виконання міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F82a9673b-4fb2-4c86-b913-1616e52e8c8b.jpeg)
Біографія
Олександр Качура народився 18 серпня 1990 року в місті Конотоп, що на Сумщині. За знаком зодіаку політик - Лев.
Освіта
Школу Олександр Качура закінчив у своєму рідному місті. Має три вищі освіти.
У 2013 році Олександр закінчив із відзнакою «Київський політехнічний інститут», де навчався на спеціальності «Правознавство».
Паралельно здобував другу вищу освіту у Міжнародному університеті фінансів за спеціальністю «міжнародний менеджмент».
Також заочно навчався на факультеті філософії в Київському університету
ім. Тараса Шевченка. Закінчив ВНЗ у 2015 році за спеціальністю «політологія».
Далі, з 2013 по 2016 рік, Качура навчався в аспірантурі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Достроково захистив дисертацію та отримав диплом кандидата юридичних наук.
Проходив стажування в парламентах Європейського союзу.
З 2020 по 2022 рік проходив військову підготовку у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут за спеціальністю «Організація морально-психологічного забезпечення військ (сил)», присвоєно звання молодший лейтенант.
У 2022 під час повномасштабного вторгнення рф в Україні склав присягу на вірність народу України та вступив до лав добровольчого формування територіальної оборони м. Суми.
На базі Київської школи державного управління ім. Сергія Нижного пройшов авторський курс екс-директора ФБР Джеймса Комі «Етичне лідерство».
Кар'єра
Свою першу роботу Олександр Качура знайшов у 2008 році. Тоді він після закінчення школи влаштувався працювати слюсарем на промисловому підприємстві в рідному місті Конотоп.
Вже на другому курсі університету почав працювати в юридичній сфері.
З 2009 року працював помічником адвоката, юрисконсультом, провідним юристом та зрештою почав приватну юридичну практику.
У 2012 став головою Всеукраїнської молодіжної організації під назвою «Об’єднана молодь України», а під час Революції Гідності зареєстрував та видавав однойменний друкований засіб масової інформації.
На старших курсах університету Качура відкрив власну юридичну компанію, яка з 2017 року почала працювати під брендом «Kachura Lawyers». У рейтингу юридичних компаній це об’єднання увійшло до списку лідерів юридичного ринку України, сам Качура був визнаний Адвокатом року за версією Асоціації адвокатів України.
До обрання народним депутатом входив до експертної ради ВРУ VIII скл. з питань внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу, був членом громадської ради при Міністерстві юстиції.
У 2019 був позаштатним радником Глави Адміністрації Президента України.
Був включений в рейтинг ТОП – 100 перспективних українських політиків 2021 року за версією інтернет-видання «Gazeta.ua».
Громадська діяльність
З 2014 року як волонтер допомагав добровольчим батальйонам на сході України, зокрема й добровольчому батальйону «ОУН».
Став ініціатором та засновником платформи «Поряд» що працює для допомоги українцям, які постраждали від війни. Відповідно до рейтингу незалежного журналістського бізнес-порталу «Mind.ua», платформа входить до ТОП-5 «Корисних сервісів для вимушених переселенців та домашніх улюбленців».
Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну активно підтримує різні підрозділи ЗСУ та Нацгвардії. Найактивніше помічений у підтримці «Третьої окремої штурмової бригади», якій зокрема допомагав із рекрутингом.
Регулярно відвідує прифронтові регіони із гуманітарною допомогою.
Член Національної асоціації адвокатів України та Асоціації правників України.
Політична діяльність
З 29 серпня 2019 року – народний депутат України IX скл. Заступник голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу, виконання міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції.
Член депутатських груп Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі Сполученими Штатами Америки, Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, Аргентинською Республікою, Китайською Народною Республікою, Азербайджанською Республікою та Ватиканом.
Співголова депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Сінгапур.
У ВРУ разом із Марією Мезенцевою є співголовою міжфракційного депутатського об’єднання «Трибунал для російських агресорів» мета якого створення спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності військово-політичного керівництва рф за злочин агресії проти України.
Брав участь у внутрішньопартійну праймеріз для висунення в мери Києва.
Є автором та співавтором понад 200 проектів законів України, постанов Верховної Ради України.
Ключові ініціативи:
- щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення» (реєстр. № 3515)
- щодо скасування недоторканності народних депутатів України (Закон № 388-IX)
- щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції (Закон № 329-IX)
- про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо проведення добровільного попереднього психіатричного, наркологічного огляду та психофізіологічного опитування із застосуванням поліграфа кандидатів у народні депутати України) (реєстр. № 2326)
- щодо визнання учасниками бойових дій осіб, які брали безпосередню участь в здійсненні заходів необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (реєстр. № 7322)
- щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України» (Закон № 978-ІХ)
- про вчинення Російською Федерацією геноциду в Україні (Постанова 2188- IX)
- щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (Закон № 930-IX)
- щодо виключення можливості здійснення державних закупівель без використання електронної системи закупівель (Закон № 1599- IX)
- щодо збереження санаторних шкіл та захисту прав учасників освітнього процесу (Закон 2208-IX)
- про зупинення підвищення тарифів на енергоносії та перегляд їх розмірів (реєстр. № 4581)
- про місцевий референдум (реєстр. № 5512)
- щодо належного виконання обов’язку держави у соціальній підтримці сімей при народженні дитини» (реєстр. № 5585-2)
- про визнання приватної військової компанії «Вагнер» міжнародною злочинною організацією (Постанова 2903-IX)
- щодо обмеження видачі шенгенських віз для громадян держави-агресора – Російської Федерації (Постанова 2560-IX)
- щодо забезпечення державного суверенітету в умовах воєнного стану (реєстр. № 8345)
Публічна позиція
Через підвищення вартості на газ для побутових споживачів вимагав звільнення голови правління НАК «Нафтогаз» Андрія Коболєва. Якого звільнили 28 квітня 2021 року.
Вимагав опублікування та зменшення заробітних плат для міністрів, чиновників, керівників та членів наглядових рад Укрпошти, Укрзалізниці, Укроборонпрому, Нафтогазу.
У парламенті підтримував малий і мікробізнес. Виступав за скасування обов’язкової фіскалізації та збереження спрощеної системи оподаткування.
Був співголовою міжфракційного об’єднання «Збережи ФОП». Ініціював та зареєстрував законопроект, який спрощує облік доходів для фізичних осіб-підприємців.
Підтримав звернення у якому разом із народними депутатами України вимагав прийняття законопроектів, які дозволять позбавити представників забороненої проросійської партії «ОПЗЖ» депутатських мандатів.
Скандали, чутки, компромат
Олександр Качура входить в список громадян України, проти яких РФ ввела економічні санкції.
Увійшов у першу трійку в рейтингу найсексуальніших чоловіків парламенту від платформи «Ratings.comments.ua».
Доходи та майно
За 2024 рік Олександр Качура задекларував 767734 гривень доходу
у вигляді заробітної плати у Верховній Раді.
На банківських рахунках депутат зберігає 50303 гривень, а готівкою - 55 000 доларів.
Згідно з даними декларації, Качура разом з родиною орендує квартиру в Києві.
У графі транспортних засобів зазначено, що депутату разом з дружиною належить автомобіль Mazda CX-5 2018 року випуску.
Родина
Дружина — Качура Катерина Олександрівна (підриємець).
Олександр і Катерина виховують доньку Злату, яка народилася у 2019 році.
Мати - Качура Тамара Олексіївна. Народилася в 1957 році. Пенсіонерка.
Батько - Качура Анатолій Михайлович. Народився в 1954 році. Пенсіонер.
Нагороди
Національною асоціацією адвокатів України нагороджений орденом «Видатний адвокат»
Нагороджений відзнакою Міністерства оборони України «За сприяння Збройним Силам України».
Відзначений орденом «Зірка пошани» від Всеукраїнської громадської організації «Спілка громадських організацій України «Народна Рада».
Нагороджений відзнакою Третьої окремої штурмової бригади ЗСУ.
Нагороджений «Орденом Святого Миколая Чудотворця» Української Православної Церкви Київського Патріархату від патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.
Нагороджений «Орденом Юрія Переможця» та Благословенною грамотою «За заслуги перед помісною Українською Православною Церквою та побожним народом» від митрополита Київського та всієї України Епіфанієм.
Хобі
Плавання:
У 2019 році взяв участь у крос-континентальному запливі з Азії до Європи через протоку Босфор. Подолавши 6500 метрів отримав статус трансконтинентального плавця.