Олександр Лисенко
  • Дата народження
    27 березня 1971
  • Країна
    Росія
  • Соцмережі
Олександр Лисенко
1085

Олександр Лисенко

Лисенко Олександр Миколайович: міський голова Сум

Лисенко Олександр Миколайович — колишній підприємець і голова обласної ВО «Батьківщина». Під час Євромайдану став «народним мером» Сум, а з травня 2014 року офіційно керує містом.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Олександр Миколайович Лисенко народився 27 березня 1971 року в місті Москва. У дитинстві жив в місті Артемівськ (нині Бахмут) Донецької області. У сьомому класі разом з батьками переїхав до Сум.

Освіта

Лисенко навчався в школах Артемівська та Сум.

У 1992 році закінчив вище військово-політичне училище інженерних військ і військ зв'язку в місті Донецьк. У 2011 році отримав диплом в Сумському університеті за спеціальністю «Менеджмент організацій».

Сім'я

Олександр одружений з Оленою Лисенко (1984 р.н.). Вона співвласниця ТОВ «Дарина-2015» (основний вид діяльності — переробка молока та виробництво сиру). У 2006 році у подружжя народилася донька Дарина.

Кар'єра

У 1992 році Лисенко звільнився зі Збройних Сил. Наступні сім років Олександр працював за кордоном, в Польщі і Німеччині. У вересні 1998 року він зареєструвався фізичною особою-підприємцем (основний вид діяльності — оптова торгівля деталями для автотранспортних засобів).

У 2006 році заснував і очолив ТОВ «Сумитранс-С». У тому ж році Лисенко приєднався до ВО «Батьківщина». З 2007 по 2010 рік Олександр обіймав посаду першого заступника голови одного з районних партійних осередків.

У 2010 році він керував передвиборчим районним штабом Юлії Тимошенко на президентських виборах. У тім же 2010 році Лисенко очолив міську, а через рік — обласну парторганізацію ВО «Батьківщини».

У 2010 році Олександр в складі політсили Юлії Тимошенко успішно балотувався до міської ради Сум. У 2012 році він пробував також стати народним депутатом. Але на парламентських виборах його 102-й номер в списку ВО «Батьківщина» був непрохідним.

Під час Євромайдану Олександр став «народним мером» Сум. У лютому 2014 року після зміни влади сумські депутати обрали його секретарем міськради.

Після відставки Сергія Мінаєва Олександр виконував обов'язки міського голови. Офіційно цю посаду Лисенко зайняв в травні 2014 року після перемоги на позачергових виборах. У листопаді 2015 року він був у перший раз переобраний на посаду мера, а через п'ять років — вдруге.

Вже на посаді сумського міського голови Лисенку було присвоєно військове звання майора «за вагомий внесок в обороноздатність підрозділів територіальної оборони Сумщини». Також він очолює Наглядову раду футбольного клубу «Суми».

Компромат

У 2015 році ЗМІ розкритикували сумського міського голову за його екстравагантний піар-хід. Лисенко перед виборами вирішив показати свою відкритість і показово зняв двері свого кабінету. Правда двері в його приймальню залишилася на місці. Таким чином, відкритим для сумчан став не мер, а його секретарка.

У тому ж році місцеві журналісти звинуватили мера Лисенка в спробі пропіаритися за бюджетний рахунок. У травні на вулицях міста з'явилися білборди з соціальною рекламою програми ремонту прибудинкових доріг і дахів будинків. Під рекламою маячило прізвище міського голови.

Як відзначили журналісти, рекламне агентство, яке займалося розробкою і розміщенням даної соціальної реклами було звільнено від сплати до місцевого бюджету збору за рекламу з цього рекламного місця на період, зазначений у рішенні виконавчого комітету міськради. До речі, сама реклама з'явилася на вулицях Сум ще до того, як виконком проголосував за її розміщення.

У лютому 2019 року НАЗК склало 14 адміністративних протоколів на сумського міського голову. Як повідомляла пресслужба Агентства, Лисенко протягом семи місяців виписував собі премії в розмірі від 65 до 270% від суми власної зарплати. Всі ці протоколи НАЗК направило до суду.

Через три місяці один із сумських районних судів визнав мера винним в корупції. Однак реального покарання Лисенко не поніс через те, що закінчився термін адміністративної відповідальності. Сам Олександр винним себе не вважав.

«Мер повинен підписувати рішення міської ради, саме це я і зробив», — зазначив Лисенко.

У тому ж 2019 році сумська поліція відкрила кримінальну справу про службову недбалість щодо Олександра. Йому інкримінували «протиправну бездіяльність в сфері теплопостачання Сум». Як повідомляла місцева преса, мер міста виділив з державного бюджету кошти в розмірі 318,4 мільйона гривень суб'єктам господарювання в якості компенсації за обслуговування пільгових громадян.

Влітку 2019 року на засідання міської ради Сум, де обговорювалося питання забруднення річки Псел, увірвався голова місцевого Нацкорпуса Денис Сокур. На стіл перед Лисенко він поставив банку з водою, в якій плавали екскременти. За його словами, ця вода була зібрана у річці Псел.

Очільник сумських націоналістів заявив, що якщо найближчим часом «Водоканал» не вирішить питання з річкою, то на її березі повинен жити сам мер. Також Сокур зажадав, щоб міський голова вийшов до людей, інакше «його винесуть».

Декларація

У березні 2021 року Олександр Лисенко опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Сумський голова володіє двома земельними ділянками (600 і 1000 кв.м.) та житловим будинком (52.6 кв.м.). У Сумах у спільній власності йому належить ще один житловий будинок (107,8 кв.м.), квартира (39,6 кв.м.) та нежитлове приміщення (1342,6 кв.м.).

Його дружині належить три земельні ділянки (1000, 450 і 550 кв.м.) і недобудований житловий будинок (141,4 кв.м.). У Олександра є шість вантажних автомобілів і саморобний причіп. А ось легкової машини у мера немає.

За 2020 рік зарплата міського голови Сум склала 567,9 тисячі гривень. Банківські відсотки принесли йому 6152 гривень. У банках Лисенко зберігає 48,6 тисячі гривень. Готівковими коштами він задекларував 160 тисяч гривень і 10 тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Відео

Згадки про персону