Олександр Пабат
  • Дата народження
    22 березня 1974
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Пабат
4378

Олександр Пабат

Пабат Олександр Вікторович: скандальний київський депутат і "сантехнічний кандидат" в президенти України

Олександр Пабат - Фото 1

Пабат Олександр Вікторович - улюбленець долі, ледь не загинув і залишився незрячим через інцидент, про який він не хоче розповсюджуватися.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео

Біографія

Пабат Олександр Вікторович народився 22 березня 1974 року в місті Полтава. З тринадцяти років живе в Києві.

Освіта

Отримав відразу три дипломи про вищу освіту. Він дипломований лікар-стоматолог, фінансист і юрист.

У 2011 році захистив дисертацію і отримав звання кандидата економічних наук.

Сім'я

Віктор Олексійович, батько Олександра - громадський і політичний діяч. Працював з багатьма українськими прем'єр-міністрами (від Леоніда Марчука до Юлії Тимошенко). Віктор Олексійович був заступником міністра АПК в уряді Павла Лазаренка. Доктор наук.

Олександр Пабат одружений. Дружину звуть Іванна. У неї дві вищі освіти: економіста і дипломата. Іванна займається підприємницькою діяльністю, викладає йогу.

У Олександра та Іванни є двоє синів.

Кар'єра

Протягом дев'яти років (1993-2002) Олександр працював у банку "Фінанси та кредит". Спочатку був провідним співробітником, а пізніше керівником відділу реклами даної фінансової установи.

Олександр Пабат - Фото 2

У 1998 році Олександр звернув свої погляди і на політику. У цьому році він став депутатом районної ради. З 2002 по 2005 рік Пабат був заступником глави Святошинського району.

Став творцем молодіжної організації "Зелень", громадської організації "Стрітрейсинг" і соціального центру "Борщагівка". Активно брав участь у подіях першого Майдану. Був одним з ініціаторів перерахунку голосів після другого туру президентських виборів.

Починаючи з 2002 року Олександр Пабат п'ять разів обирався депутатом Київської міської ради. У перший раз пройшов як кандидат від партії "Реформи і порядок". У 2006 і 2008 роках в якості кандидата від "Громадського активу Києва", в 2014 році був самовисуванцем, а через рік - переміг на вісімдесят восьмому мажоритарному окрузі (Святошинський район) під брендом БПП.

З 2009 року Пабат - фізична особа-підприємець. У 2010 році вирішив взяти участь у виборах на пост президента України. Однак на виборах за нього проголосувало менше десяти відсотка виборців. З цим результатом він виявився на п'ятнадцятому з вісімнадцяти місці. Через два роки також безуспішно Олександр намагався стати народним депутатом.

Олександр Пабат - Фото 3

За Пабата віддали свої голоси 30.3% або 31 184 виборців  на двісті дев'ятнадцятому мажоритарному окрузі. З цим результатом він виявився на другому місці, пропустивши вперед представника ВО "Батьківщина" Володимира Бондаренка (44.20% або 45 486 виборців).

На самому початку лютого 2013 року із депутатом Київради сталася трагедія, в результаті якої він повністю осліп. За найпоширенішою з версій у одного з синів політика був день народження. Коли не спрацював феєрверк, Олександр нахилився, щоб розібратися у проблемі. В цей момент одна з ракет спрацювала і врізалася в обличчя київського депутата.

Олександр Пабат - Фото 4

Однак сам політик відкинув цю версію. Він заявив, що в лютому ніхто з його синів не святкує свій день народження. Та й сам Пабат додумався б не нахилятися над салютною установкою.

За іншою версією, Іванна Пабат виявила закривавленого чоловіка біля воріт будинку після того, як Олександра хтось покликав. Цю версію політик теж не підтвердив, але припустив, що на нього було скоєно замах. 

"Як все відбулося, розповідати не буду. Скажу тільки одне: швидше за все, все це було організовано ззовні", - повідомив він журналістам після того, як його здоров'я покращилося.

Пабат отримав сильні опіки обличчя, травму головного мозку і лобових часток, кісток лицьового черепа. Понад тиждень політик провів у комі. Курс лікування Олександр проходив в одній з німецьких клінік. Операції відновили йому зовнішність, але не зір. Через пів року після інциденту сліпий Пабат офіційно став інвалідом першої групи.

Компромат

Як повідомляють деякі засоби масової інформації, "основний бізнес Олександра Пабата - створення проблем основним учасникам політичних «баталій» в столиці. І зняття цих проблем за гроші. 

Для чого в різні періоди своєї «політичної» кар'єри Олександр Пабат зареєстрував ряд «громадських» організацій, від «імені» яких наймані за гроші «активісти» пікетували будівництва, землевідведення, різні компанії, знімаючи «блокаду» тільки після того, як власникам бізнесу вдавалося домовитися з О. Пабатом.

Одночасно при цьому будь-якому починаючому бізнесу в Києві вставлялися палиці в колеса на рівні Київради і КМДА (за допомогою депутатів від контрольованого О. Пабатом «Громадського активу Києва» (ГАК), а також райрад столиці, де у Пабата теж були «свої» депутати".

Олександр Пабат - Фото 5

Також в пресі згадують і історію виділення землі організації "Стрітрейсинг" під створення спортивного центру для автолюбителів.

"Земельна ділянка в 30,55 гектара промислової зони поблизу ТЕЦ-6 і монетного двору по вулиці Пухівській (Деснянський район) під будівництво, експлуатацію та обслуговування спортивного центру для автолюбителів ще в 2003 році погодилася передати О. Пабату за певну плату компанія «Нова Україна» (сума угоди, так само як і документи, її підтверджують, ніколи не оприлюднювалися)".

Журналісти сайту "Аргументи" повідомляють, що земля була "платою тепер уже ексмера Києва Олександра Омельченка за обіцяну О. Пабатом підтримку міського голови з боку київської молоді". Однак тут виявилася одна заковика. "Земля мала сільськогосподарське значення". І як пише "КиевВласть", "змінити цільове призначення наділу вдалося лише через три роки, в 2006-му. Однак навіть після цього, Київ центр автомобілістів так і не побачив. Сам Пабат відсутність автоцентру пояснював браком коштів".

Олександр Пабат - Фото 6

Портал "Антикор" зазначає, що зльоту своєї політичної кар'єри він зобов'язаний власному батьку - колишньому заступнику міністра АПК. "Обертаючись в потрібних колах, Пабат обзавівся потрібними знайомствами. Багато в чому зобов'язаний він, зокрема, відомій в Києві фігурі - Володимиру Бондаренку".

У 2010 році Олександр Пабат вирішив балотуватися в президенти. Як пише "ТСН" під час виборчої кампанії він подав "позов в окружний адмінсуд Києва" проти тодішнього глави держави Віктора Ющенка. Також Олександр "звернувся до ЦВК з проханням не реєструвати Ющенка як кандидата".

Причиною звернення до суду, як зазначає "Facenews", стало те, що Ющенко "не пішов у відпустку на період виборчої кампанії. За це Пабат отримав від його колишньої заступниці голови секретаріату президента Марини Ставнійчук прізвисько "сантехнічний кандидат".

Олександр Пабат - Фото 7

Декларація

У березні 2019 року політик опублікував декларацію про свої доходи за 2018 рік.

На двох з дружиною у Олександра Пабата є шість земельних ділянок. П'ять з них знаходиться в Київській, одна - у Львівській областях. У селі Петропавлівська Борщагівка у депутата Київради є житловий будинок майже в п'ятсот квадратних метрів.

Іванна Пабат - власниця двох столичних квартир (61.60 і 34.44 кв.м.) і гаражного боксу (35.20 кв.м.). Їй належить 100% ТОВ "Ларком 7" - оренда та управління власною або орендованою нерухомістю і 60% ТОВ "Центр сприяння підприємництву" - оптова торгівля твердим, рідким і газоподібним паливом і подібними продуктами. У політика і його дружини великий автомобільний парк з семи машин.

Дохід від заняття підприємництвом за минулий рік приніс Олександру Пабату сто тисяч гривень. Пенсія по інвалідності - сорок дев'ять тисяч гривень. Ще майже чотири мільйони йому приніс дохід від відчуження нерухомого та рухомого майна. Іванна Пабат отримала за рік - майже три з половиною мільйони.

Олександр Пабат - Фото 8

На банківських рахунках депутат Київради зберігає шість тисяч гривень, сорок вісім євро і півтори тисячі доларів. У дружини на банківських рахунках - двадцять дві з половиною тисячі гривень і десять тисяч доларів.

Готівкою Олександра задекларував 2,8 мільйона гривень, у Іванни - 1,3 мільйона гривень.

Олександр Пабат - Фото 9

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

E-mail

Адреса громадської приймальні: 03148, м.Київ, вул. Генерала Потапова, д. 1/5, (Святошинський район), телефон: 331-33-15

Графік роботи приймальні: пн-пт 09:00-18:00

Громадська організація, яка виконує функції громадської приймальні: громадська організація «Олександра Пабата».

Відео

Згадки про персону