Олександр Пєтков
  • Дата народження
    27 липня 1974
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Пєтков
4458

Олександр Пєтков

Пєтков Олександр Федорович: депутат Одеської облради, на якого завели кримінальні справи за самоуправство та грабіж

Олександр Пєтков - Фото 1

Пєтков Олександр Федорович: депутат та фермер, якому довелося з боєм забирати своє зерно з елеватора, за що на нього завели кримінальну справу та заарештували на два місяці із заставою в 7,5 мільйона гривень.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Інцидент з гранатами 
  6. Компромат
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Олександр Федорович Пєтков народився 27 липня 1974 року. Проживає у місті Ізмаїл Одеської області.

Освіта

Пєтков має диплом про вищу освіту.

Сім'я

Олександр перебуває у шлюбі. Дружину звуть Віталіна. Вона працює у фермерському господарстві "Дінекс-Агро". У Пєткова двоє дітей: донька Анастасія та син Костянтин.

Донька займається підприємницькою діяльністю. Вона є засновник ТОВ "Давос-Агро" (основний вид діяльності — оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням та кормами для тварин).

Кар'єра

Олександр Пєтков є фізичною особою-підприємцем з 1994 року. Основний вид діяльності — складське господарство. Згідно з сайтом Youcontrol — онлайн-сервісу перевірки компаній, Пєтков — засновник таких агропідприємств:

  • фермерське господарство "Арна";
  • фермерське господарство "Дінекс-Агро";
  • ТОВ "Рона";
  • приватне підприємство "Дінекс-Трейд";
  • сільськогосподарський кооператив "Україна";
  • приватне підприємство "Влахос".

У 2015 році фермер Пєтков балотувався від БПП "Солідарність" відразу у два органи місцевого самоврядування: до Одеської облради та Ізмаїльської районної ради. Однак тоді зумів пройти тільки у райраду, куди він йшов під першим номером. Петков очолював постійну комісію з питань бюджету і фінансів.

У вересні 2019 року Олександр пересів у крісло депутата Одеської облради. Тут він змінив Григорія Бойка, який склав мандат. В обласній раді Пєтков став членом постійної комісії з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності.

Олександр Пєтков - Фото 2

Інцидент з гранатами

У 2018 році у двір будинку Олександра два рази кидали гранати. При вибухах ніхто не постраждав, але у будинку вибило всі шибки. Відомості за даними фактами були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 4 ст.296 (хуліганство) Кримінального Кодексу. У районній парторганізації БПП "Солідарність" пов'язували ці напади із підприємницькою діяльністю Олександра.

Компромат

Петков виявився замішаним у конфлікти з декількома фермерськими господарствами, які звинуватили його в рейдерстві.

Так, ФГ "Стоянов А.А." ще з 2000 року володіло земельними ділянками, які перебували на території Новопокровської сільської ради Ізмаїльського району. Підставою були договори оренди землі, які у 2011 році були переукладені ще на 10 років.

Але державна реєстрація деяких договорів оренди не була здійснена через те, що фактично були відсутні кадастрові номери земельних ділянок. Тому реєстрація цих договорів була неможлива.

Олександр Пєтков - Фото 3

Але ФГ "Стоянов А.А." "оплатило розробку технічної документації на 100 земельних ділянок в Одеському центрі ДЗК для оформлення договорів оренди та їх реєстрації в установленому законом порядку.

"У той же час голова Новопокровської сільської ради, вступивши в змову з депутатом Ізмаїльської районної ради, засновником і керівником ФГ "Дінекс-Агро" Олександром Пєтковим, скориставшись своїм службовим становищем, отримав у ДЗК ці 100 проєктів технічної документації (представившись від імені Алли Стоянової). 

Зрештою, ці проєкти були передані А. Пєткову, який скористався ними та зареєстрував право оренди за договорами, укладеними з ФГ "Дінекс-Агро".

Олександр Пєтков - Фото 4

Після цього за інформацією ЗМІ, Пєтков скористався тим, що немає держреєстрації на оренду кількох ділянок землі, а також тим, що глава ФГ "Стоянов А.А." сильно хворіла, уклав поверх існуючих, свої договори, а потім здійснив держреєстрацію права оренди.

Після цього між двома ФГ почалося протистояння, яке призвело до того, що "у присутності свідків Пєтков завдав Аллі Стояновій тілесні ушкодження, що було підтверджено висновком судово-медичної експертизи".

Фермери кількох районів Одещини звинуватили Олександра у рейдерстві. Зі "звернень ряду аграріїв, зазначені методи ведення господарської діяльності Пєтков застосовує не тільки до ФГ" Стоянов А.А. ".

Сам же фермер-депутат фігурував у кількох кримінальних справах. Більш того, в Одеській області було вбито кілька фермерів, а самі виконавці злочинів, вказували на Петкова, як на замовника.

Олександр Пєтков - Фото 5

Влітку 2019 року Пєтков став фігурантом відразу декількох кримінальних справ. Депутата тоді ще Ізмаїльської райради підозрювали у самоправності та грабежі. Причиною стало протистояння кількох фермерів, в тому числі й Пєткова з агрохолдингом "Агроінвестгруп".

Ще у 2018 році агропідприємці здали на зберігання на Ізмаїльський елеватор, яким володів холдинг своє зерно. Але у травні 2019 року стало відомо, що СБУ завело кримінальну справу на "Агроінвестгруп" та заарештувало зерно на елеваторах.

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) продало частину арештованого зерна та насіння. Але за твердженням "Дінекс-Агро", "пшениця і кукурудза належали їм, а не "Агроінвестгруп". Тоді фермери подали позов до Господарського суду та домоглися рішення про те, щоб безперешкодно повернути своє зерно.

Однак, як зазначають ЗМІ, "сільгоспвиробники зіткнулися з наполегливим опором поліції, співробітники якої вирішили не давати їм вивезти з території елеватора вирощений власноруч урожай".

Олександр Пєтков - Фото 6

Не отримавши своє майно законним шляхом, фермери перейшли до більш рішучих заходів. "Після тривалих словесних перепалок та перешкоджання з боку поліції, перші шість фур все ж вивезли зерно з території комплексу".

Через кілька днів поліція відкрила кілька кримінальних справ, "назвавши дії сільгоспвиробників незаконними. За версією правоохоронців, фермери самовільно заїхали на територію елеватора і почали вивозити з нього зерно".

Після цього, до Олександра з обшуками прийшли правоохоронці. Адвокат агропідприємця повідомив журналістам, що "слідчі дії ведуться у будинку та офісах фермерських господарств "Дінекс-Агро", "Дінекс-Трейд" та інших, власником яких є Пєтков".

Рахунки фермера та техніка фермерського господарства все ж були заарештовані. До самого ж депутату було застосовано запобіжний захід у вигляді арешту на два місяці з можливістю вийти на свободу, заплативши заставу у сім з половиною мільйонів гривень.

Вже восени 2019 року, вийшовши на свободу Олександр домігся того, щоб торги, на яких АРМА продало його зернові та насіння кукурудзи були визнані недійсними.

Олександр Пєтков - Фото 7

Декларація

У вересні 2019 року Олександра Пєтков опублікував електронну декларацію про свої доходи за дев'ять місяців 2019 року.

У депутата облради є 14 земельних ділянок в Одеській області та житловий будинок (82,2 кв.м.) у селі Першотравневе Ізмаїльського району. Петров володіє двома вантажними автомобілями однією моделю: КАМАЗ 53202 1990 року випуску.

За дев'ять місяців 2019 року Олександра заробив у сукупності 3,3 мільйона гривень. Понад два мільйони йому приніс продаж нерухомості, а 1,2 мільйона — дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав. Дружина поповнила сімейний бюджет на 2,2 мільйона. Ці гроші їй також принесла продаж нерухомості.

Посилання

Facebook

Відео

Згадки про персону