Рєпін Олександр Володимирович: миколаївський депутат, який звинувачувався в конфлікті інтересів та лобіюванні
Рєпін Олександр Володимирович: депутат міськради Миколаєва, який часто опинявся в епіцентрі скандалів.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео
Біографія
Олександр Володимирович Рєпін народився 14 травня 1961 року у місті Миколаїв.
Освіта
У 1985 році Олександр закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут та отримав диплом за спеціальністю «Технологія та обладнання зварювального виробництва».
Сім’я
Олександр Рєпін одружений. Дружину звуть Марина.
Кар'єра
Рєпін після школи протягом року (1978-1979) працював слюсарем на Миколаївському трансформаторному заводі. Після закінчення інституту протягом двох років Олександр був майстром на заводі "Кристал".
У 1987 році він став механіком на Каховському рефрижераторному депо Одеської залізниці. Через чотири роки Рєпін зайняв посаду інженера житлово-комунального господарства у Радгоспі-заводі ім. Начдива Солодухина у місті Нова Каховка на Херсонщині.
У 1995 році Олександр змінив професійну діяльність та став бізнесменом. Підприємництвом займався до кінця 2014 року. У березні 2016 року він став заступником директора Департаменту житлово-комунального господарства - начальник управління житлового господарства.
З 2007 року Рєпін був головою миколаївської “Асоціації ОСББ”. У 2015 році він став депутатом міської ради від партії "Об'єднання "Самопоміч" (територіальний округ № 9, Заводський район). Обіймав посаду голови постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності та благоустрою міста.
У 2019 році від тієї ж партії "Об'єднання "Самопоміч" Олександр взяв участь у парламентських виборах по 127-му мажоритарному округу (місто Очаків, Заводський район міста Миколаєва, Миколаївський та Очаківський райони). Однак з результатом в 0,48% він виявився тільки на 16-му місці з 18-ти.
Компромат
До 2018 року Олександр обіймав посаду голови постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності та благоустрою міста. Однак в липні міська рада висловила йому недовіру і позбавила його головування в комісії.
За даними ЗМІ, причиною став "скандал навколо конкурсу з обрання керуючої компанії з обслуговування багатоповерхових будинків у Миколаєві".
Переможницею конкурсу за рішенням "комісії, яку очолював Рєпін (тоді він також обіймав посаду заступника директора Департаменту житлово-комунального господарства - начальник управління житлового господарства) стала фірма "Місто для людей - Миколаїв".
Однак так як створена вона була незадовго до оголошення конкурсу, то депутати міськради угледіли тут ознаки фіктивності і визнали результати цього конкурсу незаконними.
Конфлікт з вибору керуючої компанії тривав до липня 2018 року, коли на сесії міськради, прийняли рішення про звільнення Олександра Рєпіна з посади голови комісії з питань житлово-комунального господарства.
Депутат вирішив оскаржити це рішення в суді. Справу розглядали в Миколаївському окружному адміністративному суді. Проте 9 листопада 2018 року суд відмовив Рєпіну в позові.
Влітку того ж 2018 року міська рада прийняла ще одне рішення, яким визнала роботу Рєпіна на посаді заступника директора Департаменту ЖКГ незадовільною та рекомендувала меру його звільнити. Депутата відсторонили від посади. Однак пізніше повернули назад.
Рєпін не здавався. Справа дійшла до Верховного суду, який все-таки визнав законним наказ департаменту ЖКГ про призначення компанії «Місто для людей Миколаїв» управителем багатоквартирних будинків в Інгульському і Корабельному районах міста Миколаєва.
Крім того, журналісти підозрювали депутата й у лобіюванні. Так, "він завів на ринок обслуговування ліфтового господарства міста нового підрядника - ТОВ "Центрліфт", зареєстроване за рік до цього зі статутним капіталом в 5000 грн".
“Завдяки активному лобіюванню Олександра Рєпіна, за останні два місяці фірма встигла освоїти на підрядах від Департаменту ЖКГ понад два мільйони гривень”.
У липні 2016 року депутат Рєпін бувши головою постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності та благоустрою міста, проголосував за надання громадської організації "Асоціація ОСББ" приміщення.
У даній організації він є один із засновників та її керівником. Тобто Рєпін під час голосування мав конфлікт інтересів, не заявив про нього та навіть проголосував "за". Тим самим Олександр порушив Закон України "Про запобігання корупції". З цієї причини на депутата був заведений протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення.
Рєпін не заперечував, що був одним із засновників "Асоціації ОСББ", але при цьому депутат запевняв, що з моменту реєстрації громадської організації управління перейшло до власних органів. Коли ж Рєпін став депутатом, то майже відразу написав заяву про вихід з "Асоціації".
Тому конфлікт інтересів у нього не було. Крім того, Олександр Рєпін підкреслив, що комісія дає лише рекомендаційні рішення, а не укладає договори про оренду.
У 2017 році суд визнав Рєпіна винним у правопорушенні та разом з цим закрив провадження, оскільки закінчилися терміни з моменту виявлення правопорушення, строки притягнення до відповідальності. Тому Рєпін не понесе ніякого покарання.
Декларація
У березні 2019 року Олександра Рєпін подав електронну декларацію про свої доходи за попередній рік.
Депутат міськради спільно з дружиною володіє земельною ділянкою (1067 кв.м.), квартирою (97.4 кв.м.), дачним будинком (56 кв.м.). Також Рєпіну належить 11% на домоволодіння, а його дружині 25% - адміністративної виробничої будівлі.
У подружжя Рєпіних по дві машини. У Олександра: Mitsubishi Lancer 1.5 2008 року випуску та ІЖ 2715 2005 року випуску. Марина володіє: ЗАЗ Славута 2003 року випуску та ІЖ 2717 2006 року випуску.
Зарплата в Департаменті ЖКГ Миколаївської міської ради за 2018 рік у Рєпіна склала 210 тисяч. Ще 12,5 тисячі гривень Олександр отримав у якості страхових виплат.
Грошові активи (банківські рахунки та готівкові кошти) миколаївський депутат вважав за краще в декларації не вказувати.