Сенкевич Олександр Федорович: мер Миколаєва, якого Порошенко «зламав» імпічментом
Сенкевич Олександр Федорович – мер Миколаєва запам’ятався скандалом з екс-президентом Петром Порошенко, який привів до суду. Про нього повідомляє Політека.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
Біографія
Народився 4 лютого 1982 року в Миколаєві.
Освіта
Закінчив факультет комп’ютерних наук Миколаївського державного університету та факультет Міжнародного науково-навчального комплексу “Інститут прикладного системного аналізу” КПІ.
Сім’я
Ріс в неповній сім’ї, батьки розлучилися, коли Олександру Сенкевичу було 3 роки. Як розповідав сам Сенкевич: «нас з братом виховувала мати без чиєї-небудь участі. Їй було нелегко, але 35-річний досвід роботи в МВС допоміг впоратися з нами».
Одружений на Катерині Сенкевич, сім’я виховує двох дітей – Марію та Максима.
Кар’єра
Три роки, з 2002 по 2005 працював викладачем в комп’ютерній академії «ШАГ».
У 2005 році створив IT-компанію ТОВ «Блинк Ріекшен Інтернешенел» і став її директором.
У 2009 році очолив підприємство тестя – ПП «Леда», яке займається проектуванням та монтажем протипожежних систем.
У листопаді 2015 балотувався на посаду міського голови від партії «Самопоміч». І хоча його шанси спочатку здавалися невеликі, переміг основного опонента – діючого мера Юрія Гранатурова і вийшов у другий тур, де змагався з кандидатом від партії «Опозиційний блок» Ігорем Дятловим. Переміг його з 55% голосів.
У 2017 році вийшов з партії «Самопоміч».
Компромат
Основний скандал, пов’язаний з ім’ям Олександра Сенкевича – його звільнення з поста мера в 2017 році. 5 жовтня 2017 року Миколаївська міська рада визнала роботу Олександра Сенкевича незадовільною і припинила його повноваження на посаді міського голови міста Миколаєва. У 2018 році Центральний суд Миколаєва визнав недійсним рішення міськради про відсторонення від посади мера Сенкевича. «Відзначається, що в регламенті не була точно вказана процедура відсторонення мера. Сенкевичу також не дали можливість надати свої аргументи після оголошення проекту рішення перед таємним голосуванням».
Відновлення Сенкевича на посаді мера пов’язують з його примиренням з опонентами, які ініціювали відставку. Як повідомляє видання «Ліга.net», «за кілька днів до відновлення на посаді Сенкевич приїжджав до Києва, де відбулася його зустріч з нардепами-мажоритарниками від Миколаївської області Олександром Жолобецький і Борисом Козирем, а також одним з організаторів “імпічменту”- Макарьяном. На Банковій помирили ворогуючих, але з однією умовою. Після відновлення на посаді Сенкевич не повинен публічно критикувати президента і главу Миколаївської ОДА Савченко. І нібито саме цим пояснюється дружні відносини, а також часті візити президента в Миколаїв відразу ж після відновлення Сенкевича».
У грудні 2017 року Сенкевич вийшов з партії «Самопоміч». Політолог Федір Левченко вважає, що рішення Сенкевича про вихід з партії пов’язане з політичним тиском з боку Адміністрації президента. А «Самопоміч» його не підтримувала, так як їй було вигідно зробити з Сенкевича жертву БПП. За його словами, Банковій потрібний був агітатор на виборах.
З цього приводу лідер фракції Самопомочі в парламенті Олег Березюк повідомив LIGA.net, що Адміністрація президента цілеспрямовано намагається збивати непідконтрольних владі мерів. “Я злий не на Сенкевича, я злий на Порошенко, який ламає мерів”, – заявив Березюк. Як приклад, в партії згадують також мера Скадовська Олександра Яковлєва, якого навесні цього ж року суд відсторонив від посади. Найбільш яскравим прикладом вважають “сміттєву блокаду” Львова з метою дискредитації Садового.
На президентських виборах 2019 року Сенкевич підтримав Петра Порошенка, заявив, що в разі обрання президентом України Петра Порошенка країна протягом найближчих 5 років зможе досягти такого ж рівня життя, як в Польщі..
Декларація
СЗгідно електронної декларації, Олександр Сенкевич в 2018 році заробив 302 тисячі 829 гривень. 278 тисяч 960 гривень за роботу міським головою, ще 22,3 тисячі гривень Олександр Сенкевич отримав в якості соціальної допомоги в Центрі зайнятості – з січня по квітень 2018 року він був відсторонений від посади мера міста. Тисячу п’ятсот сімдесят три гривень Олександр Сенкевич отримав в якості виплати від профспілки.
Його дружина за цей же час задекларувала: дохід від заняття підприємницькою діяльністю – 3 млн 742 тис. грн.; зарплата за основним місцем роботи в компанії «Блінк Ріекшен Україна» – 93 тисячі 120 гривень; і 257 тис 598 грн – дохід від відчуження нерухомого майна площею 34,7 м², разом – близько 4 мільйонів гривень.
Миколаївський міський голова вніс до декларації житловий будинок площею 271 м², який орендує його дружина – Катерина Сенкевич у Сергія Хаджіогло. У декларації зазначено, що за оренду будинку Катерина Сенкевич заплатила в минулому році 135 тисяч гривень.
Також Олександр Сенкевич задекларував кілька квартир і земельних ділянок (4600 квадратних метрів) в Миколаєві і Новій Каховці Херсонської області.
Мер Миколаєва не задекларував ніяких заощаджень.