Олександр Шевченко
  • Дата народження
    8 квітня 1971
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Шевченко
1221

Олександр Шевченко

Шевченко Олександр Леонідович: екснардеп і власник Буковелю, який підкуповував виборців путівками на гірськолижний курорт

Олександр Шевченко - Фото 1

Шевченко Олександр Леонідович — кілька разів ставав фігурантом антикорупційних розслідувань журналістів, у Раді відзначився бійкою з Олегом Ляшком, балотувався на президентських виборах 2019 року, набравши 0,58%.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Олександр Леонідович Шевченко народився 8 квітня 1971 року у місті Коломия Івано-Франківської області.

Освіта

У віці 18 років Олександр отримав спеціальність радіомонтажника після закінчення ПТУ в Коломиї. Через шість років (1995) Шевченко став дипломованим радіоінженером, закінчивши університет у Чернівцях.

Сім'я

Дружина — Тетяна. У декларації Олександр вказує, що з Тетяною він проживає разом, але не перебуває в шлюбі. Вона займається підприємництвом. Шевченко — багатодітний батько: у нього три дочки і три сини.

Кар'єра

Паралельно з навчанням в Чернівецькому університеті, (1989-1995) Олександр працював на Коломийському деревообробному заводі. Протягом шести років Шевченко був монтажником радіоапаратури другого розряду.

Олександр Шевченко - Фото 2

Майже два роки (березень 1995 — січень 1997) він був менеджером по торгівлі підприємства "Аускопрут". Потім з 1997 по 2014 рік Шевченко очолював приватні компанії: ВКФ "Кварта" та ТОВ "Скорзонера". Остання володіє відомим гірськолижним курортом Буковель.

У 2010 році Олександр став депутатом від партії "Наша Україна" обласної ради Івано-Франківська. Був членом постійної комісії з питань екології, рекреації та туризму.

Олександр Шевченко - Фото 3

Кілька разів балотувався до Верховної Ради. У 2002 і 2012 року не зміг пройти в український парламент. Зате в 2014 році Шевченко встиг два рази перемогти на парламентських виборах. Спочатку навесні на довиборах по 83-му мажоритарному округу (Івано-Франківськ).

На тому ж окрузі за Олександра віддали найбільше голосів і восени вже на позачергових виборах. До листопада 2015 року Шевченко був членом фракції БПП (а потім став позафракційним) та бюджетного комітету.

У 2015 році Олександр пробував свої сили на виборах міського голови Івано-Франківська. У 2019 році партія "УКРОП" висунула кандидатуру Олександра на президентських виборах. З результатом у 0,58% Шевченко в першому турі зайняв 11 місце. У тому ж році він збирався знову балотуватися у нардепи. Однак знявся до виборів.

Олександр Шевченко - Фото 4

Екснардеп — голова громадського руху "Країна гідності та правди", а також член Президії політради “УКРО”. Йому належить 25% від загального капіталу в ТОВ "Горизонт" (оптова торгівля пальним).

Компромат

Шевченко прогулював засідання в Івано-Франківській обласній раді, потрапивши таким чином до списку кандидатів на відкликання.

Преса і громадські організації неодноразово фіксували непрямий і прямий підкуп виборців від Олександра Шевченко. Так, "Лівий берег", повідомляв, що перед парламентськими виборами 2012 року Шевченко займався організацією безкоштовних поїздок у Буковель. "В обмін на ксерокопію паспорта людям пропонують екскурсію, обід і зустріч з кандидатом-самовисуванцем".

Олександр Шевченко - Фото 5

Через два роки громадянська мережа "Опора" відзначала, що Шевченко нагородив авторів найкращих студентських робіт в конкурсі живопису триденним безкоштовним відпочинком все в тому ж Буковелі.

"Ведуча церемонії нагородження підкреслила, що ці подарунки переможці конкурсу отримують від кандидата в народні депутати України по округу №83 Олександра Шевченка.

Законодавство забороняє надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів і послуг, а тому цей факт можна розцінювати як непрямий підкуп виборців".

У серпні 2014 року Шевченко влаштував перепалку, а потім і відправив в нокаут главу Радикальної партії Олега Ляшка.

Як зазначає "ТСН", Олександр звинуватив Ляшка в самопіарі на темі війни, що насправді головний "радикал" їздить по безпечним тилам і вихваляється діями батальйону "Україна", якого не існує. Ляшко, в свою чергу, кликав Шевченко на Донбас.

Олександр Шевченко - Фото 6

Олександр неодноразово ставав героєм розслідувань антикорупційних розслідувань журналістів. У ЗМІ відзначали, що фірми екснардепа без конкуренції перемагали в тендерах на ремонт доріг. СБУ проводила масштабні обшуки в офісах компаній Шевченка за підозрою в привласненні коштів Дорожнього фонду України.

Олександр Шевченко - Фото 7

Декларація

У серпні 2019 року Олександра Шевченко опублікував електронну декларацію за період за вісім місяців 2019 року.

Власної нерухомості екснардеп немає. Олександр орендує житловий будинок (193,3 кв.м.) в селі Поляниця Івано-Франківської області, два офіси (113,7 і 50,2 кв.м.) в Івано-Франківську і один (318,2 кв.м.) у Києві. Син Олександра володіє житловим будинком (193,3 кв.м.) в Поляниці.

Дружині політика належить земельні ділянки в Поляниці (363 кв.м.) та Чукалівці (2400 і 906 кв.м.), квартири (28,13 та 672,2 кв.м.) в Івано-Франківську, нежитлове приміщення (237,2 кв.м.) в Поляниці, паркомісця (165,9 кв.м.) в Івано-Франківську і недобудований житловий будинок в Чукалівці.

Олександр Шевченко - Фото 8

З рухомого майна Шевченко задекларував швейцарський годинник у кількості шести штук та каблучку з дорогоцінного металу з діамантом своєї дружини. Він володіє автомобілем Alfa Romeo 33 1987 року випуску та їздить на орендованому у ТОВ "Буковель" Toyota Sequoia 2008 року випуску.

За вісім місяців 2019 року зарплата Олександра у Верховній Раді склала 288 тисяч. У банках у нього зберігається 40,9 тисячі гривень. Готівкою — 800 доларів.

Посилання

Сайт

Facebook

Відео

Згадки про персону