Сирота Олександр Володимирович: депутат Дніпровської міськради, який ностальгує за радянським минулим
Олександр Володимирович Сирота - “опозиціонер”, тісно пов'язаний з дніпровським олігархом Вадимом Єрмолаєвим.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
Біографія
Олександр Володимирович Сирота народився 19 червня 1957 року у місті Дніпропетровськ (нині Дніпро).
Освіта
Олександр Сирота має диплом інженера-будівельника, який він отримав в інституті інженерів залізничного транспорту (1979). В середині 1980-х років він служив в армії.
Сім'я
Олександр Сирота одружений. Дружину звуть Лариса. Вона, згідно з декларацією чоловіка, працює в ТОВ ПКП "Проммонтаж-Реконструкція". Пара виховала двох дітей.
Кар'єра
Після закінчення університету Олександр Сирота вирушив на роботу у Якутію. Тут він працював (з перервою під час служби в армії) до 1994 року. Спочатку він працював на підприємстві «Якутуглестрой», а після розпаду Радянського Союзу обіймав керівні посади у приватних фірмах.
У 1994 році Сирота переїхав до Києва, де три роки очолював українсько-китайське підприємство "БОІС". У 1997 році він повернувся до рідного міста, де став комерційним директором та заступником директора з будівництва у ТОВ «ТОКОТРЕЙДІНГ».
У 2000 році був генеральним директором ТОВ «Промтехкомплекс». Через рік обійняв посаду директора компанії «АКТА», яка займається будівництвом. Так їй належить один з найбільших торгових центрів міста "Міст-Сіті". Директором «АКТА» Сирота залишався до вересня 2018 року, коли вирішив піти на пенсію.
Громадською діяльністю Олександр почав займатися в Якутії. Тут у 1990 році він був обраний депутатом міської ради Нерюнгрі. Через чверть століття Сирота зайняв депутатське крісло у Дніпровській міській раді. Він член фракції "Опозиційний блок" та містобудівної постійної комісії.
Компромат
У 2018 році Олександр Сирота на своїй сторінці у Фейсбук розмістив пост з "використанням забороненої законом радянської символіки та гаслом про кращість радянської системи освіти".
Директор Інституту реформ та інновацій Роман Сердюк нагадав обранцеві, що "дана дія вважається кримінальним злочином і карається на строк від п'яти до десяти років позбавлення волі".
У ЗМІ відзначають, що засновниками компанії "АКТА", де понад 15 років працював Сирота є "бізнесмен Геннадій Аксельрод та його дружина Аліна Аксельрод, а також австрійська компанія «Алефінвестмент холдинг GMBH».
У 2003 році співзасновником ПрАТ стала дружина відомого дніпропетровського бізнесмена Вадима Єрмолаєва Ганна Єрмолаєва. У 2010 році в списку засновників були 6 компаній, частина з яких була зареєстрована за кордоном, частина - в Дніпропетровську.
Одна з компаній, зареєстрована в нашому місті - ТОВ «Будівельна компанія «Ольвія», співзасновниками якої є В'ячеслав Глушенко, ТОВ «Компанія з управління активами «Альтус Ассетс Актівітіс» та кіпрська компанія «Беверлон холдингс лімітед». Сирота є генеральним менеджером «єрмолаевскої» компанії Alef Estate.
За інформацією джерел у податковій, у свій час Сирота працював у ТОВ «ПКФ «Укрсельхозпром», засновниками якого є Станіслав Віленський та Вадим Єрмолаєв".
Декларація
У березні 2019 року Олександра Сирота опублікував електронну декларацію за минулий рік. Дніпровський депутат у селі Обухівка Дніпропетровської області володіє земельною ділянкою (1280 кв.м.) та житловим будинком (297,7 кв.м.).
У місті Дніпро йому належить частина житлового будинку (91.1 кв.м.) та половина квартири (55 кв.м.). Його дружина також володіє частиною квартири (71 кв.м.) у Дніпрі.
З цінного рухомого майна депутат задекларував швейцарський годинник з білого золота з діамантами та картину сучасного художника Коркішко.
Пересувається Сирота на автомобілі Lexus GX-470 2008 року випуску, за яку він віддав 400 тисяч.
Загальний дохід "опозиціонера" за минулий рік склав 1,4 мільйона гривень. Його дружина заробила у 2018 році 50,7 тисячі гривень.
У банку Олександр Сирота зберігає 6,2 тисячі гривень. Готівковими коштами він задекларував 180 тисяч доларів, 82 тисяч євро та 6 мільйонів гривень.