Олександр Скляров
  • Дата народження
    23 листопада 1957
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Скляров
5058

Олександр Скляров

Скляров Олександр Іванович: колишній голова Київської обласної ради

Олександр Скляров - Фото 1

Скляров Олександр Іванович — зі скандалом призначався, а потім знімався з посади голови облради

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Олександр Іванович Скляров народився 23 листопада 1957 року в місті Старобільськ Луганської області, Україна.

Освіта

Вищу економічну освіту Олександр здобув у Луганському сільськогосподарському інституті (1979). У 1987 році став кандидатом наук.

Навчався на курсах банківської справи та фінансів в Університеті штату Айова, проходив стажування в банках Швейцарії, США та Фінляндії.

Сім’я

Скляров був у шлюбі два рази. У нього двоє дітей: син Аллен і дочка Маргарита.

Кар'єра

Після закінчення інституту в Луганську Олександр залишився тут в як асистент на кафедрі статистики та економічного аналізу, був молодшим науковий співробітник лабораторії економічних досліджень Харківського сільськогосподарського інституту.

На початку 1990-х років він був вченим секретарем секції економіки Південного відділення Всесоюзної академії сільськогосподарських наук і вченим секретарем Відділення економіки Української академії аграрних наук.

Олександр Скляров - Фото 2

Потім в середині-наприкінці "дев'яностих" Скляров працював в банках. Починав як провідний економіст в банку "Україна", дослужився тут до заступника голови правління. Потім деякий час був виконавчим директором Української агробіржі, а після став заступником керівника банку "Київ-Приват".

З 1999 по 2004 рік Олександр обіймав посаду заступника генерального директора спільного підприємства "Український мобільний Зв'язок". У 2005 році Скляров увійшов до складу Національної комісії з питань регулювання зв'язку (до 2007).

На громадських засадах Олександр був помічником народних депутатів Валерія Мартиновського (IV скликання ВР) та Євгена Зіміна (V скликання ВР). 

З 2010 по 2013 рік Скляров обіймав керівні посади в ПАТ "Фондова біржа ПФТС". У 2014 році Олександр став членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

У січні 2020 року Скляров був призначений першим заступником голови Київської обласної державної адміністрації. Восени того ж року він успішно балотувався від Партії "Слуга народу" на виборах до Київської обласної ради.

Олександр Скляров - Фото 3

З листопада 2020 по квітень 2021 року Олександр очолював обласну раду. Після усунення з посади голови став членом постійної комісії з питань свободи слова та засобів масової інформації.

Компромат

Олександра називают креатурою колишнього голови КОДА Олексія Чернишова, який з листопада 2022 року керує НАК "Нафтогазом". 

Як призначення, так і зняття з посади голови обласної ради Склярова відбувалося досить скандально.

Як повідомляв громадський рух "Чесно", у листопаді 2020 року на виборах голови облради Скляров попередньо набрав 38 голосів, його опонент Ярослав Москаленко ("За майбутнє) отримав 42 голоси. Москаленку не вистачило одного голосу для офіційного обрання. Тому вирішено було призначити повторні вибори через тиждень.

Олександр Скляров - Фото 4

Рахункова комісія прийняла рішення про виготовлення не одного бюлетеня, в якому в алфавітному порядку вказані прізвища всіх кандидатів, як це було раніше, а двох — один "За" або "Проти" Склярова та аналогічний для Москаленка. 

Спочатку всі повинні були проголосувати за кандидата від" Слуги народу", у разі, якщо він не буде обраний, то депутатам роздадуть бюлетені з прізвищем представника "За майбутнє". При цьому, якщо голосування повинно було відбуватися в алфавітному порядку, то прізвище Москаленко голосувалася б першим. 

Також мав місце факт того, що депутатів для голосування викликали не за алфавітом, а пофракційно, щоб чіткіше контролювати голосування фракцій, яке має бути таємним. 

На повторному голосуванні за Склярова віддало голоси 44 депутати та був обраний головою. На знак протесту фракції Європейської солідарності та "За майбутнє" покинули зал ради, заявивши про наміри звернення до суду.

Олександр Скляров - Фото 5

У середині квітня 2021 року депутати з фракцій Європейська солідарність та "За майбутнє" зареєстрували офіційне звернення, вимагаючи відставки Олександра Склярова з поста голови.

Причиною стала неефективна робота і стагнація органу місцевого самоврядування. За пів року сесія обласної ради збиралася лише один раз.

Крім того, депутати з фракцій ЄС і "За майбутнє" звинуватили Склярова в блокуванні роботи в комісіях майже половини депутатського корпусу. У підсумку депутати висловили вотум недовіри й зняли його з посади голови облради.

Декларація

У 2019 році Скляров володів трьома земельними ділянками: в Гнідині (2500 кв.м), Києві (1000 кв. м) і Сімеїзі (1683 кв. м), двома житловими будинками: в Гнідині (25,9 кв. м) і Києві (72,30 кв. м). Ще один житловий будинок (419 кв.м) в селищі Козин орендував, а в Києві у спільній власності з сином йому належала квартира (28 кв. м).

З цінного рухомого майна Скляров задекларував наручний годинник Rolex і Breguet, шість картин українських художників середини XX століття, дві колекції радянських ювілейних і пам'ятних монет з дорогоцінних металів, акустичну систему, а також підсилювач звуку.

Олександр Скляров - Фото 6

Їздив Олександр на мотоциклі Harley Davidson V-ROD і автомобілі Mercedes-Benz GL 350 BlueTEC 4m, який він придбав у 2014 році за півтора мільйона гривень.

Поточних даних про електронні декларації Склярова даних немає. З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закритий.

Згадки про персону