Олександр Табалов
  • Дата народження
    12 жовтня 1957
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Табалов
5326

Олександр Табалов

Олігарх Олександр Табалов: політичний тушка і національний зрадник

Український бізнесмен і депутат Олександр Табалов славиться своєю зрадницькою діяльністю. Мало того, що він "торгував" високими посадами, підтримував диктаторські закони Януковича і займався рейдерськими захопленнями, він ще й нахабно "кинув" своїх однопартійців з "Батьківщини", від якої пройшов до Верховної Ради.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і політична діяльність
5. Новини та чутки
6. Статки та джерела доходів

Біографія

Народився Олександр Табалов в 1957 році в місті Кропивницький (колишній Кіровоград). Крім підприємницької діяльності займається політикою.

Сім'я

Про сім'ю Табалова Олександра Миколайовича відомо небагато. Він одружений. Має сина Андрія, який разом з батьком намагається займатися політикою.

Освіта

Вищу освіту Табалов отримав в Кіровоградському інституті сільськогосподарського машинобудування, де вивчав шляхові машини і обладнання. Випустився бізнесмен в 1979 році, отримавши спеціальність інженера-механіка.

Кар'єра і політична діяльність

Свій трудовий шлях Олександр Табалов почав з діяльності в Оргводоканалі. Крім цього, працював у виробничих компаніях управління культури.

У 1992 році заснував своє підприємство під назвою "Формула смаку", в управлінні якого знаходилося близько двадцяти інших підприємств, розташованих в різних областях України.

На початку 2000-х Табалову доручили керівництво Кіровоградським хлібзаводом. Приблизно в той самий час він почав займатися політикою. 

У 2012 році Олександр пройшов у парламент як нардеп України від партії "Батьківщина". До того, як отримати депутатський мандат, займав посаду консультанта з питань зовнішньоекономічних зв'язків на підприємстві Черкасихліб. Якийсь час залишався безпартійним, але незабаром приєднався до "лібералів", від яких очолив Кіровоградську облорганізацію.

Після того, як Олександр і Андрій Табалові були обрані до Верховної Ради народними депутатами від ВО Батьківщина, вони відмовилися від написання заяви про членство в цій фракції і сіли в парламенті серед "регіоналів". Саме тому журналісти і багато депутатів одразу ж назвали Табалових "тушками".

Для довідки: згідно з Вікіпедією, політичні "тушки" - це депутати, які змінюють одну політсилу на іншу з метою особистої користі, або опозиціонери, які при цьому солідарні з провладними партіями.

Новини та чутки

Політичне "тушування" Табалових

Як тільки Олександр Табалов прийшов в Раду (а було це 12 грудня 2012 року), його відразу ж затаврували політичною "тушкою" - повідомляють інтернет-джерела. 

У той день була відкрита 1-я сесія 7-го скликання ВРУ, під час якої представники партії "Батьківщина" буквально виштовхали з зали Верховної Ради новообраних депутатів Олександра і Андрія Табалових. Таку реакцію у них викликало те, що політики-бізнесмени балотувалися від "Батьківщини", але з приходом до парламенту відмовилися писати заяви про вступ до фракції. Обізвавши "тушками", їх так і не пропустили назад.

Арсеній Яценюк, який на той час очолював Раду Об'єднаної опозиції "Батьківщина", коментуючи те, що відбувається, взяв провину за "появу двох тушок серед народних депутатів від Батьківщини" на себе. Він шкодував про те, що повірив "цим людям, які клянуться на Біблії, які клянуться своєю родиною".

Сам же Олександр Табалов коментував подію зовсім інакше (звичайно ж). Депутат розповів журналістам про те, що в перший же робочий день зустрів упереджене і зовсім безпідставне негативне ставлення до себе з боку "колег", які відразу ж поставили на ньому клеймо "тушки" і влаштували справжнє цькування за його вибір.

"Підкреслюю, я прийшов на роботу до Верховної Ради, а не на базар, де торгуються за місце. У мене є своя і життєва, і політична позиція, тому я не написав заяву про вступ до фракції Батьківщина, і ні в яку іншу теж. Як я буду голосувати - це моє усвідомлене рішення, яке я буду приймати виключно в інтересах України і українців. І вплинути на нього я нікому не дозволю ", - заявив Табалов.

Крім того, він назвав таку поведінку своїх товаришів по службі негідною і неприпустимою. Ще новообраний депутат висловив свою думку з приводу правил життя у Верховній Раді, і полягала вона в тому, що багато політиків заради власної популярності перетворили Раду в циркову арену, де певна група людей нав'язує іншим свою думку і намагається таким чином дискредитувати силу цього законодавчого органу.

Національна зрада і підтримка "диктаторських" законів

Олександр Табалов був одним з тих, хто підтримував антидемократичні закони, які намагалися прийняти в 2014-му році. Крім того, він разом з іншими 148 депутатами підписав звернення до Сейму Польщі, в якому було описано прохання визнати національно-визвольну війну України в 1942-1944 роках геноцидом поляків. Таку дію Леонід Кравчук назвав "національною зрадою".

Торгівля посадами

У липні 2018 року в ЗМІ з'явилася інформація про те, що екс-нардеп Табалов "торгував" вищими посадами від імені Віктора Януковича. Про це повідомили журналісти видання "Коментарі". Згідно з цією інформацією, Олександр Миколайович при правлінні Януковича створив корупційну схему, в рамках якої передавав у власність великі підприємства в обмін на впливові і "прибуткові" державні посади.

Планування "рейдерського" захоплення підприємства

У нинішній час Олександр Табалов знову вийшов на політичну арену і, за деякими даними кореспондентів, планує "віджати" найбільший бізнес з виробництва хлібобулочних виробів - ТОВ "Одеський коровай".

На сьогодні, компанія "Одеський коровай" займає 60% ринку Одеського регіону в сфері хлібобулочних виробів. З огляду на такі масштаби підприємства, не дивно, що на нього "зазіхнули" колишні депутати Табалові і керівники "Ощадбанку Росії". Про це докладніше.

У вересні 2018 року кореспонденти повідомили про те, що російські агенти планують справжнє побоїще в Одесі, яке може бути таким же, як заворушення в травні 2014 року.

І хоча це здається неможливим з огляду на те, що відверто проросійські політики втекли, російські ЗМІ заблоковані, а зрадницькі силовики звільнені, інформація виявилася правдивою. Кілька джерел підтвердило, що недалеко від Києва зібралося кілька автобусів з бойовиками, які чекають наказу висуватися на Одесу.

Рейдерське захоплення хлібзаводу обманним шляхом набуло вигляду господарського спору. Якимось чином, банкіри українського відділення "Ощадбанку" (яке, звісно ж, знаходиться під російським "Ощадбанком") отримали рішення господарського суду на право власності одного з найпотужніших в Одесі підприємств "Одеський коровай". Однак їм завадили правоохоронці. 

Нацполіція завела проти керівництва "Ощадбанку" кримінальну справу, а на сам хлібзавод наклали судовий арешт, щоб рейдери не переписали його на якусь офшорну компанію. Банкіри вирішили оскаржити це рішення в Приморському районному суді. Розглядав їх позов Віктор Іванов - суддя, який неодноразово випускав серйозних злочинців (наркоторговців, мажорів, кримінальних авторитетів) під заставу або просто під домашній арешт. Як тільки рейдери отримають задоволення позову та зняття арешту з майна, автобуси висуватимуться в Одесу.

Найцікавіше полягає в тому, що організацією всієї цієї операції займається екс-політик і підприємець з Кропивницького (колишній Кіровоград) Олександр Табалов. Як повідомляє редакція видання, спочатку він звернувся за допомогою до ОЗУ, але навіть ті не захотіли "допомагати" зрадникам привласнити український завод. 

Зате надати "підтримку" погодилися сепаратисти, які залишилися в країні - Антон Давидченко, Ігор Марков, Інал Ардзінба, Володимир Антюфєєв та інші. Кажуть, вони розробили план масового народного заколоту і відправили до Одеси "тітушок" та їх керівників. За деякими даними, для захоплення хлібзаводу учасникам буде видаватися зброя (як холодна, так і вогнепальна), а також палиці і арматура (все, що допоможе діяти за принципом "домінуй і володарюй"). Ще "тітушкам" обіцяли по 150-300 доларів за участь в "операції".

Ходять також чутки, що таку жорстку провокацію під виглядом господарського спору запланували спеціально перед президентськими виборами, щоб вплинути на політичну ситуацію в країні. Зупинити криваве рейдерське захоплення підприємства і масові заворушення можуть тільки правоохоронні органи, на яких тепер вся надія. Хотілося б вірити, що вони не повторять помилок 2014-го, а зроблять все, щоб не перетворити Одесу на поле бою.

Статки та джерела доходів

Табалов Олександр Миколайович є засновником і одним з власників групи компаній "Формула смаку", які працюють в сфері харчової промисловості.

За даними електронної декларації за 2013 рік, дохід Табалова на посаді депутата ВРУ 7-го скликання склав 953 тисячі гривень. Його дружина заробила ще менше - всього 49,5 тисяч гривень. Ніяких фінансових заощаджень подружжя не задекларувало. Зате вказали борг в розмірі майже 58 тисяч гривень. 

З майна, бізнесменові належить тільки земельна ділянка площею 13680 кв.м і дві дорогі іномарки (Ленд Ровер 2011 р.в. і Мерседес-Бенц 2007 р.в.). Все інше записано на дружину Табалова: ще 2 ділянки землі, 4 квартири і приватний будинок. Їздить вона на Інфініті 2007 р.в.

У 2013 році експерти видання "Фокус" оцінили статки олігарха в 44,2 мільйона доларів і поставили його на 169-у позицію в рейтингу найбагатших українців. За 2018 рік статки Табалова були оцінені в 70 мільйонів доларів (за версією журналу "Фокус"), а сам він зайняв 77 місце серед сотні найбагатших українців.

Згадки про персону