Олександр Терещенко
  • Дата народження
    13 листопада 1966
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Терещенко
5315

Олександр Терещенко

Терещенко Олександр Леонтійович: кіборг, народний герой, ветеран АТО посів чільне місце у Кабміні

Терещенко Олександр Леонтійович - ветеран, учасник бойових дій в російсько-українській війні, який врятував побратимів ціною власного здоров'я, проте не зламався, а став успішним громадським діячем, автором та заступником Міністра у справах ветеранів.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Декларація
6. Посилання
7. Відео

Біографія

Олександр Терещенко народився 13 листопада 1966 року в с. Мигія Первомайського району Миколаївської області.

Сім'я

Має сина Олександра.

Освіта

Олександр Терещенко за освітою вчитель історії, суспільствознавства та права. Навчався в Миколаївському державному педагогічному інституті, який закінчив у 1991 році. 

До цього також проходив строкову службу у військово-будівельному підрозділі.

Кар'єра

Ще будучи студентом, Олександр Терещенко працював у навчальному корпусі історичного факультету свого інституту. На останніх курсах влаштувався теслею-бетонщиком студентського кооперативу «Універсал».

Після закінчення інституту пішов працювати в міжнародну торгово-виробничу компанію «Галант», куди його взяли комерційним агентом (1992-1995 роки).

Згодом два роки працював рекламним агентом у ТОВ «Телекаталог» і зовсім трохи асистентом інженера відеомонтажу ТРК «НІС-ТВ».

У 1997 році вирішив зайнятися підприємницькою діяльністю, зокрема оптово-роздрібною торгівлею продовольчими товарами. 

Після трьох років вільного бізнес-плавання Олександр Терещенко став директором з маркетингу та реалізації газети ТРК «НІС-ТВ». На посаді був протягом чотирьох років, після чого знову повернувся в підприємництво, проте вже у сфері інформаційних технологій та телебачення.

У 2007-2009 роках працював менеджером, а пізніше заступником директора й згодом директором Миколаївської філії ТОВ «Зигзаг Удачі – Україна».

Потім знову зайнявся підприємницькою діяльністю, а з 2012 року працював головним інженером ТОВ «Міленіум хол» (пробув на посаді близько року).

На війні

У липні 2014 року був мобілізований до лав Збройних Сил України (28-а механізована бригада). Уже звідти Олександр добровільно вирушив до зони АТО у складі 79 аеромобільної бригади. Був гранатометником.

Олександр Терещенко опинився в одній з найгарячіших точок АТО. Був учасником боїв у терміналах Донецького аеропорту. 

Коли Терещенко вже мав від'їжджати в останній день ротації, бойовики закинули просто на його позицію гранату.

Терещенко інстинктивно схопив її та намагався викинути, рятуючи побратимів, але, на жаль, йому не вистачило секунди – граната розірвалася в його руках. Олександр отримав тяжкі поранення, втратив праву руку повністю та кисть лівої руки, зазнав важкого поранення правого ока. 

Після війни

Після цього почався довгий період лікування та реабілітації. Оговтавшись, наскільки це, звичайно, можливо після такого потрясіння, Олександр Терещенко взявся за громадську діяльність з допомоги іншим атовцям.

Так, він став співзасновником, а згодом головою Миколаївської філії «Асоціація інвалідів АТО», заснував та очолив ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО» Миколаївської області та благодійний фонд «Міжнародний благодійний фонд Олександра Терещенка».

Стараннями Олександра Терещенка були запроваджені численні проєкти з допомоги ветеранам. Окрім цього, організації Терещенка підтримують родичів загиблих атовців та займаються проєктами вшанування пам’яті загиблих.

У 2016-2017 роках Терещенко був першим заступником директора ПГО «Центр виробничої практики інвалідів АТО «Літопис». 

А вже згодом його запросили обійняти посаду заступника начальника ДУ «Академія патрульної поліції». Одним із завдань Олександра на цій посаді стало забезпечення дисципліни, виховання патріотизму в курсантів Академії.

Олександр Терещенко був нагороджений за мужність та героїзм орденом «За мужність» III ступеня та почесним знаком недержавного ордена «Народний Герой України».

У 2019 році Олександра Терещенка призначили на посаду заступника Міністра у справах ветеранів. 

У міністерстві його основним завданням буде робота, пов'язана з вшануванням пам’яті загиблих, підтримкою сімей загиблих, ідеологічною роботою з ветеранами та співпрацею з ветеранськими громадськими організаціями.

Книга Терещенка «Життя після 16:30»

Пережиті Олександром події він згодом вилив у власну книгу, яку назвав «Життя після 16:30» (мається на увазі життя після поранення). У своїй документальній повісті Олександр розповів про перемогу над обставинами і над собою, довів, що після поранення життя не закінчується. Акцент він зробив не на самій війні, а на психології людини, яка звідти повернулася.

Книга була презентована в 2019 році в Миколаєві. Видана за підтримки Благодійного фонду «Миколаїв 2000».

Декларація

Згідно з декларацією, яку Терещенко Олександр Леонтійович подав у 2019 році, він орендує квартиру в Києві (42.6 м2).  Пересувається на автівці SKODA OCTAVIA A5 AMBIENTE, яка також йому не належить.

Доходи Олександра Терещенка в звітному році склали 472 тисячі 742 гривні. Основну суму з них він заробив за основним місцем роботи в Академії патрульної поліції (388 тисяч 450 гривень). Пенсія склала 65 тисяч 877 гривень. Решта доходу – це матеріальна допомога, проценти та торішня заборгованість по зарплаті.

Заощаджень Олександр не має, проте має кредит на суму 457 тисяч 770 гривень, який отримав у Родовід Банку.

Посилання

Особиста Фейсбук-сторінка Олександра Терещенка 

Відео

Згадки про персону